7.5

352 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (90.341 OY)

KONUSU
Post apokaliptik bir dünyada, yemek o kadar az bulunur bir şeydir ki, bazıları tuhaf yemek alışkanlıkları geliştirmiştir. Eski bir palyaço, şarküteriye iş başvurusunda bulunur ve dükkan sahibinin kızına aşık olur. Oysa aynı zamanda genç adamın ev sahibi de olan babanın, genç aşıkla ilgili başka plan ... Devamı
Post apokaliptik bir dünyada, yemek o kadar az bulunur bir şeydir ki, bazıları tuhaf yemek alışkanlıkları geliştirmiştir. Eski bir palyaço, şarküteriye iş başvurusunda bulunur ve dükkan sahibinin kızına aşık olur. Oysa aynı zamanda genç adamın ev sahibi de olan babanın, genç aşıkla ilgili başka planları vardır. Hiç de hoş olmayan planlar.

Genç kız babasının planlarına engel olmak için İsyancılar denilen bir grupla bağlantı kurar. Oysa bu sonuncular, göründüklerinden daha tehlikelidirler.

Şarküteri, şimdiden kült film mertebesine erişmiş ve Jeunet ile Caro’yu bütün dünyada ünlü yapmış bir film. Delicesine komik ve dahice tasarlanmış dekorları, akıcı kurgusuyla, çizgi roman estetiği ile açıkça bir başyapıt.
Marie-Laure Dougnac

Julie Clapet

Karin Viard

Mademoisel...

Ticky Holgado

Marcel Tap...

Pascal Benezech

Tried to E...

Edith Ker

Büyükanne

 Rufus

Robert Kube

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alisinatif

2 yıl önce

"get rid u of your flesh,
it's not a crash.
only u know them well.
live.
love.
smash"
falan.

@naksidil

7 yıl önce

8.4 / 10

Delicatessen , 1991 yılının Avrupa Film Festivalinde En İyi Kostün ve Dekor , En İyi Genç Film ; Tokyo Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü , Catalan Film Festivelin’nde En İyi Aktör , En İyi Yönetmen , En İyi Senaryo ve En İyi Film Müziği Ödüllerini; 1992 yılında ise Fantasparto ödüllerinden Seyirci Jürisi Ödülünü ve yine 1992’de Cesar Ödüllerinden En İyi Düzenleme , En İyi İlk İş ,En İyi Dekor , En İyi Senaryo Ödüllerini almıştır .

Yatak yaylarının gıcırtısına karışmış bol kahkaha ve harika ritim . Yamalı prezervatif :) Lezzetsiz insan etine karşılık paha biçilemeyen bakliyat .. Ve her şeyin üzerinde temiz aşk .. Çok orijinal eğlenceli bir film .
W

@wersolame

8 yıl önce

herkesilerin delirmiş olduğu bir film.kapkara bir mizah.

negzel sondu o öyle.
J

@jusufsss

8 yıl önce

dostum siz kafayı yemişsiniz
E

@ezgikucukali

8 yıl önce

Hem göze hem kulağa fazlasıyla güzel şekilde hitap eden film. Aşırı gelmesi gereken şeyler o kadar doğal işlenmiş ki distopiğin bu yönünü seviyorum. Yeni yeni vegan olmaya başlamış biri olarak insan ve hayvanın yenmesi arasında aslında hiçbir farkın olmadığını bana yeniden hatırlattı. Yönetmenin amaçları arasında bu var mıydı bilemem ancak ben kendime pay çıkardım.

o değil de prezervatifi yamalamak :

@freudjuice

9 yıl önce

7 / 10

Distopik filmlere ayrı bir ilgi duyan bir izleyici olarak güzel bir senaryo ve fikrin yine kötü işlenerek heba edildiğini görmek beni üzdü açıkcası, çok kötü film değil, ancak çok iyi bir film de değil, iyi film sadece ama çok daha güzel işlenebilirdi konu, yer yer sıkıyor, yer yer ise akmıyor film. yine de oturup romantik komedi izleyeceğinize değerlendirin.

@starrynight

9 yıl önce

Film iyi mi kötü mü karar veremedim açıkçası ama izlediğim en enteresan filmdi orası kesin

@senadir

9 yıl önce

görselliği ve kurgusuyla seyrettiren bir akıcılığı var.

birdenbire aşk hikayesine bağlanması konuyu yüzeysel hale getirdi. belki de yüzeysel bakılmak amaçlandı.

@zeymep

10 yıl önce

İsminin ve afişinin aksine etli sahneler görmediğimiz sepya tonlarının hakim olduğu film. Bu kadar renkli sevimli sahnelerle gerilimli, korkulu film çekmiş adamlar, ilginç.

aurore 'un intihar girişimleri, çello,testere ve ritmler filmin sevdiğim ayrıntıları oldu

@delahoya

10 yıl önce

7 / 10

Hem karanlık , iç karartan ve bir o kadarda komik sahnelerle donatılmış harika bir yapım izledim...Bütün karakterler filme o kadar yakışmış ki hayalüstü olmasına rağmen inandırıcı ve gerçekçi olması beni şaşırttı.Kült olmayı sonuna kadar hakediyor...
N

@necdet_kediseve

10 yıl önce

8 / 10

film önermenizi isteyenleri post-apokaliptik filmlerle tanıştırmak için harika bir film.

metronom sahnesi de sinemanın unutulmazları arasındadır.

http://www.youtube.com/watch?v=Tg3V8HDK5go
E

@elifcanan

10 yıl önce

Yönetmenlerin vejetaryen olmasından fena halde şüpheleniyorum.

@erdi23

10 yıl önce

Filmi bir sinemacı olarak bu kadar geç izlemiş olmaktan resmen utaç duydum ve üzüntü içinde bu satırları yazıyorum.Lakin çokta sevinç içinde demem lazım ki kesinlikle bu sitenin adamıysan, madamıysan izle ve izlettir kardeşim. hadi eyvallah..
C

@carlito

10 yıl önce

bütün canlı renklerine rağmen kara mizahı sağlam bir film.izlerken farklılığı hoşunuza gidiyor müzikleri ve karakterleri seyiri zevkli kılıyor.yönetmenin yaratıcılığını sevdim.sadece görselliği olan bir film izlemiyorsunuz.

@cemiyettepisiyo

11 yıl önce

8.6 / 10

yahu ne filmdir bu böyle
SPOILER

Şarküteri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şarküteri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şarküteri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL