Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler

(2005)

Thank You for Smoking

Film 1 Saat 32 Dk. Komedi, Dram ABD

6.6

244 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (228.111 OY)

KONUSU
Nick Naylor, büyük bir sigara şirketinin sözcüsü olarak sigara üreticilerinin ve sigara tiryakisi olan insanların haklarını savunmaktadır. Ama bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Sigaranın sağlığa verdiği korkunç zararlar, kullanıcılar tarafından bile bilinen bir gerçektir. Sigaranın bu olumsuz im ... Devamı
Nick Naylor, büyük bir sigara şirketinin sözcüsü olarak sigara üreticilerinin ve sigara tiryakisi olan insanların haklarını savunmaktadır. Ama bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Sigaranın sağlığa verdiği korkunç zararlar, kullanıcılar tarafından bile bilinen bir gerçektir. Sigaranın bu olumsuz imajını düzeltmek için yeni bir çalışma başlatan Nick, karşısında sağlık örgütlerini ve amansız bir senatörü bulur. Bunların hiçbirinden gözü korkmayan Nick için kırılma noktası, oğlunun ona bakış açısının değişmesi olacaktır.
Aaron Eckhart

Nick Naylor

Maria Bello

Polly Bailey

Cameron Bright

Joey Naylor

Sam Elliott

Lorne Lutch

Katie Holmes

Heather Ho...

Rob Lowe

Jeff Megall

William H. Macy

Senator Or...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alchan

2 yıl önce

9 / 10

ben filmi gerçekten çok beğendim, adama saygı da duyup aynı zamanda acıyorsunuz.

@samsaara

3 yıl önce

5.9 / 10

İlk olarak film keyifli bir filmdi. Ama düşünce olarak beni çok fazla ikiye böldü. Filmi izlediğim her dakka mantığım ve ahlakım arasında gitgeller yaşadım. Yalnız şuna değinmek isterim ki filmde savunulan şeyi kesinlikle gözümüze sokmuyor. Örnek vermek gerekirse filmlerde sigara icildigini gostermek insanlari sigaraya çekeceğini söylüyor ama bu filmde kesinlikle sigara içilmiyor. Benim fikrim film sigaraya özendiren bir film değil. Bir hikaye ve bir karakter var ve bu hikayeyi bize anlatıyor. Ben karakter gelişiminide sevdim yani filmde karakter tamamen ahlaklı birine dönüşseydi bu beni gerçekten rahatsız ederdi. Yani tam kıvamında bi karakter gelişimi olmuş bence.

@sonuncuadam

4 yıl önce

7.5 / 10

Senaryo güzel, çekimler iyi ama aaron eckhart hakikaten kaldıramamış başka biri olsaydı film çok çok daha iyi olurdu.

@stiff

5 yıl önce

6 / 10

Eleştirel olarak fena bir film değil ama yorumlar beklentimi yükseltmiş olacak ki; aradığımı bulamadım. Çok beğenemedim, çerezlik olarak değerlendirebilirim. Aaron Eckhart daha çok görmek istediğim, hak ettiği değeri görememiş isimlerden bence. Filmde sevimli bir baba-oğul ilişkisi var ayrıca.

@sinemaseyircisi

6 yıl önce

10 / 10

Galiba başlanmasını önlemek,içenleri bıraktırmaya çabalamaktan daha önemli.

@airking

12 yıl önce

7.9 / 10

Gayet keyifli bir film. Yönetmenini, oyuncularını geçtim sadece senarya için bile 8/10 u hakeden bir film. Çok değişik, ilginç bir film olmuş. Sonuç olarak sigara zararlıdır ama isteyen içmekte özgürdür.

Not: Sigara, alkol kullanan insanlar kendi sağlığını düşünemeyecek kadar salaktır. Ama kullanmakta özgürdürler.(Diğer maddeleri kullananları birey olarak saymıyorum bile. Hiçbir dert, keder, zevk,üzüntü vs. kullanmak için bir sebep olamaz.)

@bobabi

14 yıl önce

7.9 / 10

Christopher Nolan, bu filmde Aaron Eckhart’ın rolünden etkilenip The Dark Knight’ta kendisine Harvey Dent rolünü teklif etmiş.
Y

@yns_mr

14 yıl önce

Sürükleyici bir senaryosu ve iyi oyunculukları olan bir film. Müziklerde tabiri caizse "cuk" oturmuştur.

Sigara kullanan biri olarak filme başlamadan önce -Mad Men'de olduğu gibi- on dakikada bir sigara yakacağımı düşünerek paketimi yanıma aldım fakat filmin içinde tek bir sigara içilen sahne yoktur.

Bir de filmde etkileyici replikler bulunmaktadır. Bunlardan en çok hoşumagideni ise;

"Michael Jordan plays basketball, Charles Manson kills People, I talk."

@foolmood

14 yıl önce

6.2 / 10

sigara içen biri olarak bu filme sevinsem miüzülsem mi karar veremedim.evet haklısın hollywood sigaralı sahneleri dayadı dayadı ta ki herkes tiryaki olana kadar.dexter da bi sahnededexter'in arıza sapık ortağının söylediğ gibi 2010 larda sigara içen kaldı mı?film hınzır biraz.

@ustunkoru

14 yıl önce

7.6 / 10

..olaya bir de baska acidan ( surreal olmadigi surece ) bakmasi bile yeterli ilgi cekici olmasi icin..
konunun da daha once ele alinmamis olmasi da izlenmesi icin cok onemli bir neden..
teknigine karismam etmem ;)

@crackby

15 yıl önce

Birçok örnekte de olduğu gibi,kitabı filminden daha başarılı olmuş bir eser...

@tamara

15 yıl önce

7.5 / 10

!!! DİKKAT YORUMUM FİLM HAKKINDA BİLGİ İÇERİYOR OLABİLİR!!!Bu tarz fiLmLere bayıLıyorum... TemeL oLarak güçLü senaryosu yani ters-köşe repLikLeri barındıran fiLmLer hem etkiLeyici hem de izLemesi zevkLi oLuyor :) FiLmdeki Nick karakterinin "geneL doğruLar"a bakış açısı muhteşem, o adamLa konuşursak bizi yoğurdun siyah oLduğuna biLe inandırabiLir :) ÖzeLLikLe oğLuyLa yaptığı hakLıLık üzerine konuşması çok iyiydi yaw :) Diğer yandan fiLmin inceden hoLLywood'a ve poLitikacıLara göndermeLeri çok zekiceydi bence.. En güzeL ironisi ise neredeyse sigara propogandası yapan bir fiLmin hiç bir sahnesinde sigara içiLmemesi :)

PerformansLar da iyiydi tabiiki.. Herkes üzerine düşeni yapmış, herhangi bir süpriz yok ama bekLentinin aLtında bir durum da söz konusu değiL :) Kısacası fiLmi şiddetLe tavsiye ederim, yaLnız boş kafayLa izLemeLisiniz, zira fiLm izLerken birçok repLiği düşünmek beyninizi yorabiLir :)

@tutaste

15 yıl önce

Bir dönem Hollywood filmlerindeki yıldızların ellerinden sigaralarının düşmemesinin sebebi büyük sigara şirketleridir. Bu bir komplo teorisi değildir:)

@bestreaction

15 yıl önce

7.7 / 10

"Gerçekleri saklamıyoruz, sadece filtreliyoruz."Sigara şirketlerinin ne gibi stratejiler izleyebileceğini görmek beni çok karmaşık duygular içerisine itti. Çok endişelendim, gerildim, biraz sıkıldım... bir sigara yaktım.Hollywood filmlerinde tüm "cool" karakterlerin ellerinde muhakkak sigara olması ile ilgili bir konuyu da bu şirketlere bağlamak iyi bir komplo teorisi olmuş.Son olarak da film boyunca tek bir sigara içilmemesi de güzel bir tezatlık oluşturmuş. Nick Naylor tam sigara içecek dedim fakat paket boş çıktı.:)Komik, eğlenceli ve farklı bir bakış açısı kazandırabilecek bir film.(kime göre,neye göre)

@tutaste

15 yıl önce

Son zamanlarda izlediğim en iyi komedilerden biri. Olaylara, sigarayı daha da yaygınlaştırmak ve onun kötü ününü yok etmek isteyen Big Tobacco sözcüsünün gözünden bakıyorsunuz. Ahlak açısından çok rahat olan içki, uyuşturucu, silah ve sigara pazarlayıcılarının yaşamlarına iyi bir bakış sergiliyor bence.
SPOILER

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL