Top Gun: Maverick

(2022)

Film 2 Saat 10 Dk. Aksiyon, Dram ABD 27 Mayıs 2022

8

87 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (586.764 OY)

KONUSU
Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, 30 yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği ö ... Devamı
Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, 30 yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği özel bir görev için eğitirken bulur. Belirsiz bir gelecekle ve geçmişinden gelen anılarla karşı karşıya kalan Maverick, en büyük korkularıyla yüzleşmek ve büyük bir fedakarlık yapmasını gerektiren bir göreve gitmek zorunda kalır.
Tom Cruise

Capt. Pete...

Miles Teller

Lt. Bradle...

Jennifer Connelly

Penny Benj...

Jon Hamm

Adm. Beau ...

Glen Powell

Lt. Jake '...

Ed Harris

Radm. Ches...

Val Kilmer

Adm. Tom '...

Lewis Pullman

Lt. Robert...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@uniqueen

4 ay önce

36 sene sonra aynı heyecanla

@olanzveins

7 ay önce

2.5 / 10

Baştan sona hollywood klişe replikleri ve hikaye anlatımına sahip bir film. Kahramanlık, başarıya ulaşma takıntısı, sınırları zorlama ve bu yolda yapılan tüm yüzeysellikler yine var. Daha filmin başında zorlu görevin çok daha zorlaşacağını ama başarıyla sona ereceğini kestiriyorsunuz. Diğer yüzeysel hollywood film örneklerinden hiçbir farkı yok. Tom Cruise için izlemekte garibime gidiyor. Filmde Tom Cruise'a bana bu bakışı atma dediklerinde kendisi sadece bu bakışım var diyor. Zaten olay bakışlar ve görsellikten ibaret gerisi yüzeysellik kokuyor.

@naksidil

8 ay önce

Beğendik kendimize geldik. Klişe ve abartılı yorumlara katılmıyorum.
Tom Cruise gibi bir oyuncu tekrar var olmayacak. ( üzücü olan bu ) Gövde gösterisi olnazsa ayıp olurdu zaten :)) Puanını hak etmiş film.

@asdf_13

9 ay önce

7 / 10

tıpkı ilk filmdeki gibi hikayeyi umursamadım ve karakterleri önemsemedim. her şey karikatürize, derinlikten yoksun idi. yalnız ilk filmden farklı olarak çok daha güzel aksiyon sahnelerine sahip olduğu için büyük ekranda keyif aldım. imax salonda izlenirmiş aslında.
D

@darknatres

10 ay önce

60 lık Tom cruise ilkinden hiç farkı yoktu. İzlettirdi.

@serkanaydemir

10 ay önce

6 / 10

İyi hoş da abartmasak mı!

8.5 puan almış bir film sizlere ne vadediyorsa burada ondan eser yok diyerek başlıyorum yorumuma. Kötü değil de bu abartı arkadaş ya. Film öyle harika falan değil. Birkaç sahne hoşunuza gidiyor o kadar. Öncesi ve sonrası hep klişe dolu. Özellikle kaslı adamlar, Amerikan futbol topu ve sahil sahnesi tam bir saçmalık. Bak tamam uçak sahnelerinin olduğu filmler az da bu da şişmiş bir balon olmuş. Tekrar söylüyorum film kötü değil, gayet izlenilir bir film de aldığı puan bu değil. Kimse de uranyumu yaratıp üstüne dünyada bunu kullanan Amerika sen hayırdır da başka -neresi olduğu belli değil- ülkenin teknolojisine saldırıyorsun, dememiş. Suç la bu. Filmin senaryosu saçmalık. Ortada mantık yok hani. Teröristlerin eline geçer ne bileyim bir süre sonra saldırı tehdidi alırsın falan da yok yani. Tom'un filmleri iyi hoştur da bu son zamanda yaptıklarının altında kalmış filmimiz. Beğendim de 7 puan alsa yeter tarzda bi
... Devamı
İyi hoş da abartmasak mı!

8.5 puan almış bir film sizlere ne vadediyorsa burada ondan eser yok diyerek başlıyorum yorumuma. Kötü değil de bu abartı arkadaş ya. Film öyle harika falan değil. Birkaç sahne hoşunuza gidiyor o kadar. Öncesi ve sonrası hep klişe dolu. Özellikle kaslı adamlar, Amerikan futbol topu ve sahil sahnesi tam bir saçmalık. Bak tamam uçak sahnelerinin olduğu filmler az da bu da şişmiş bir balon olmuş. Tekrar söylüyorum film kötü değil, gayet izlenilir bir film de aldığı puan bu değil. Kimse de uranyumu yaratıp üstüne dünyada bunu kullanan Amerika sen hayırdır da başka -neresi olduğu belli değil- ülkenin teknolojisine saldırıyorsun, dememiş. Suç la bu. Filmin senaryosu saçmalık. Ortada mantık yok hani. Teröristlerin eline geçer ne bileyim bir süre sonra saldırı tehdidi alırsın falan da yok yani. Tom'un filmleri iyi hoştur da bu son zamanda yaptıklarının altında kalmış filmimiz. Beğendim de 7 puan alsa yeter tarzda bir film var elimizde. Gereksiz yaratılan drama da sıktı diyebilirim bir de.

Abartmayın, keki fazla kabartmayın.
Saygılar

@patrickjane

10 ay önce

Miles Teller - Great Balls of Fire performansı için: https://youtu.be/pVcMsjyKlaM

@hrarchon

11 ay önce

8.7 / 10

Eski filmin üzerine çok hoş olmuş gerçekten. Tavsiyedir sinefil ailesi.

@fyrat

1 yıl önce

Antik Yunan'da sinema tanrısı olsa title 2500 yıl boş kalır, Tom Cruise'u beklerdi.
K

@kumralada1968

1 yıl önce

9 / 10

Filmi çok beğendim özellikle uçuş sahneleri gerçekten çok iyiydi, Tom Cruise aksiyon işini gerçekten biliyor. Top Gun bir klasik hep de öyle kalacak. Bence kesinlikle sinemada izlenmeli.
SPOILER

Top Gun: Maverick filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Top Gun: Maverick filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Top Gun: Maverick filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL