6.1

121 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (280.285 OY)

KONUSU
Usta donanma pilotu Pete Mitchell ileri derece eğitim için gönderildiği Miramar Donanma Hava Üssü’nde herkesin ulaşmaya çalıştığı Top Gun onur ödülü için en kıdemli pilotlardan biri olan Tom Kasansky ile başa baş bir mücadele içine girer. Mitchell’ın babası, kendisinin sebep olduğu bir kazada çok sa ... Devamı
Usta donanma pilotu Pete Mitchell ileri derece eğitim için gönderildiği Miramar Donanma Hava Üssü’nde herkesin ulaşmaya çalıştığı Top Gun onur ödülü için en kıdemli pilotlardan biri olan Tom Kasansky ile başa baş bir mücadele içine girer. Mitchell’ın babası, kendisinin sebep olduğu bir kazada çok sayıda başka askerle birlikte şehit olmuştur. Bu durum diğer pilotların Mitchell’a karşı tavırlarındaki soğukluğun da nedenidir... Mitchell bir süre sonra üste tanıştığı bir sivil danışman olan Charlotte Blackwood ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar.

Bir arkadaşının ölümüyle sarsınan Mitchell, Top Gun ödülünü almayı başaramayınca psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Beklediği başarıyı yakalamak için son şansı ani bir uluslararası krizde yerine getirmekle görevlendirdiği kritik bir görevdir.

1986’nın en çok hasılat yapan filmi olan Top Gun, 80’lerin bol aksiyonlu, erkek-egemen askeri dramaları içinde özellikle havadan çekilen yüksek bütçeli uçuş sekanslarının yarattığı heyecan ile ön plana çıkmıştı. Yönetmen Tony Scott’ın eski bir reklam yönetmeni olması filmin bol hareketli estetiğinin başarısını açıklıyor.
Tom Cruise

Lt. Pete '...

Kelly McGillis

Charlotte ...

Val Kilmer

Lt. Tom 'I...

Anthony Edwards

Lt. Nick '...

Tom Skerritt

Cdr. Mike ...

Michael Ironside

Lt. Cdr. H...

Barry Tubb

Wolfman

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asdf-13

6 yıl önce

4.9 / 10

tony scott ın ismi luzumsuzluk,propaganda ve klişe kelimeleriyle özdeşleşti benim için.

mümkünse filmi zamanına göre değerlendirmeyin.sırf zamanına göre efekleri iyi diye bir filme iyi denmemeli. bu mantıkla transformers serisi başyapıt olurdu. 30 yıl sonra transformers ne olacaksa şu an bu film de o işte...

şimdiki alacakaranlık gibi de düşünülebilir, zamani gençlerini etkileyen film işte.şu anda sosyal medya çok geliştiği için alacakaranlık'ın dandik olduğu farkedilip 'ti' ye alındı ve gözden düştü. top gun eski olduğundan böyle durumlardan yırttı...

@act

6 yıl önce

''Arabalısı'' için Days of Thunder ve ''Helikopterlisi'' için Fire Birds izlenebilir. Ayrıca filmin müziklerinden bahsetmeyeni dövüyorlarmış.

Tomcat güzel uçak vesselam.

@vfv

7 yıl önce

unutulmaz filmlerden
B

@biberim

9 yıl önce

8.5 / 10

ilk izlediğimde hayranlık duyduğum müthiş bir dram romantizm filmiydi.tom crouse sinema dünyasında bu filmle ün yapmıştır. havacılığa ilgi duyan bir insan olarakta uçuş sahneleri beni etkilemiştir. birde filmin müziği gerçekten harika BERLİN: take my breath away

@bankai

10 yıl önce

6.4 / 10

Film de kullanılan müzikler güzel de,filmi kurtarmaya pek yetmemiş.Filmin bi kısmı vücut gösterisi gibiydi.Senaryo diye pek bişi yok.senaryo klasik amerikan yapımlarındaki gibi.take my breath away'in çaldıgı ilk sahne hoşuma giden bişey pek bulamadım.

@yorgun-nihilist

10 yıl önce

6 / 10

80 lerin teknolojisi göz önünde bulundurularak izlenmeli bu film,zira günümüze göre çok sıradan ve klişe duruyor,o dönemde uçak sahnelerini havada böylesine gerçek efektlerle çekmek kolay olmasa gerek ki filmi değerli kılanın da bu çekim gücünün olduğunu düşünüyorum.
B

@bavitsole

11 yıl önce

8.2 / 10

80 lerde ABD nin ortadoğuyu işgal için hazırlıklara başladığı yıllardan beyinleri hazırlayıcı filmlerden biri...

Film.. müzik... oyunculuk güzel...

Ama kafamıza kazıdık o yıllarda yaşasın amerika... vur kır patlat amerika...

Siyah uçaklar ve siyah giyinen pilotlat ortadoğudaki insanlardı.

Amerika hep onları altetti.. hep onları kötü diye(!) temizledi...

Chuck norris.. michael dudikof filmlerinde de hep kötüler araptı... İyiler amerikan...

Hep nefret duyduk araplara..

Bu filmlerle bilinçaltımız hazırlandı nerdeyse 20 yıl boyunca..

Ve nihayetinde ortadoğuya özgürlük getirmek için (!!) başladı icraatlar.

Özgürlük geldi.. İnsanlar bu dünyada azad oldular... 1 milyon sizil öldü... daha doğrusu bu dünyadan azad oldu...
D

@dwtd

11 yıl önce

80lere dair en unutulmaz filmlerdendir, ozellikle TAKE MY BREATH AWAY sarkisi ile hala hatirlanir. Hos film 80lere dair.
SPOILER

Top Gun filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Top Gun filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Top Gun filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL