6.6

44 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (1.210 OY)

Vizyon Tarihi

9 Kasım 2017

Süre

2 Saat 30 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

Mazhar, hayatını babasından devraldığı teskstil imparatorluğunu büyültmeye adamıştır. Bunun için de agresif ve acımasız yöntemler izlemekten çekinmez. Fakat Mazhar'ın yaşadığı trafik kazası birçok şeyi değiştirir. Kaza Mazhar'ın hayata yeniden tutunmasını sağlar. Belki böylece geçmişten bugüne fark etmeden taşıdığı ağır yükten de kurtulabilecektir. Bu değişim tabii ki kolay olmayacaktır. Karşılaştığı yol ayrımında, ailesi önünde bir engel olarak beklemektedir. Mazhar Kozanlı, yaptığı tercihin bedelini ödemek ya da pes etmekle karşı karşıya kalacaktır. Çıktığı bu yolda yeni dostlar ve mekânlar bulacak, yolu Nur’un Gemisi ve tayfasıyla da kesişecektir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@dursun-duran yazdı...

Pzt, 04 Ara 2017, 21:48 (8 ay önce)

Yavuz Turgul filmlerinin genelinde olan seyirciye akıl hocalığı yapma, hayat dersi verme ve bazen bunları gözümüze fazlasıyla sokması bu filmde bu konularda çok ileride gidiyor.  Benim başka bir yönetmende tahammül edemeyeceğim herşeyi yapıyor. Ama sonuç olarak ortaya çıkan filmin lezzeti çok kendine has ve muazzam . Tek kelimeyle şahaser. 

@babanneminkaoti yazdı...

Cum, 24 Kas 2017, 15:06 (8 ay önce)

6.4 / 10

Klişe konu, abartılmış oyunculuklar, toplum mühendisliği çalışmaları, filmini kesmeye kıyamayan yönetmenin gereksiz uzattığı Türk dizisi tadında sahneler. Hepsi bu filmde. Bunu bir Şener Şen hayranı olarak söylüyorum ki Şen'in, bu filme kadar 7 yıldır senaryo beğenmediğim için oynamadım dediği bu senaryo muymuş diye şaşırdım. Film işçi sınıfına karşı günah çıkaran patron Mazhar'ın hikayesini melodram olarak anlatıyor. Bir durumu göstermek ya da hikayeyi anlatmaktan öte izleyicide bir arınma, bir katharsis oluşturmak gayesinde. Bu yüzden olabildiğine karikatürize tipler, uzuun sahneler, kör göze parmak politik göndermeler...İşine iyi çalışan bir yönetmen bunu yapmamalıydı.  Sahnelerin uzun olması iyi ayrı bir problem. Gerçekten oturup dizi izlermiş gibisiniz. Şener Şen'in annesini oynayan hanımın Şen ile yaşıt durması (ki 2 yaş büyükmüş sadece) kast açısından da ufak bir sorun oluşturmuş. Hikayede izleyiciyi meraka ve yoruma sürükleyen bir nokta yok; her şey açıklanıyor, her şey aydınlatılıyor ama bu derinlikli de yapılmıyor. Mesela Besim ve ailesinin hikayesi, gayrimüslimlerin gelir vergisi mevzu oldukça güzel işlenebilecekken duyup geçiyoruz. Hikayeleri de pek çok yerde görmek yerine diyaloglarla dinliyoruz. Bu da senaryonun bize göstererek inandırmak için yetersiz olduğuna ve inandırılıcılık derdine düştüğünü gösteriyor zaten. Peki hiç mi iyi yanı yok? Evvela, tabi ortalamanun altında bir film değil. Şener Şen bilhassa birinci yarıda döktürüyor. Rutkay Aziz ve canlandırdığı Altan karakteri bizi güldürüyor, Mazhar ve Altan arasındaki dostluk hikayesi de güzel. Rutkay Aziz'in yaşlandığını görmek ilginçti... Çok olumlu önyargılarla gittim filme. Heyecanla başladım. İlk yarıda yine beklentim hala yüksekti ama filmin ikinci yarısı maalesef tam bir fiyasko. Üzgünüm.

@mrsburton yazdı...

Pzt, 20 Kas 2017, 19:04 (8 ay önce)

Bu film icin yorumlari bircok sitede okudum.Gidip gitmemekte kararsizdim ve genelin Şener şen için izlediği kanisindayim.Ben de bu grubun içine dahil olacağim yarin bakalim nasilmiş.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Yol Ayrımı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yol Ayrımı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yol Ayrımı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI