8.2

669 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (59.166 OY)

KONUSU
35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkiya yakalandı ve hapse atıldı. Yıllar içinde kimi hastalıktan, kimi hesaplaşma sonucu öldü. Biri hariç... 35 yıl sonra Hapisten çıkınca Baran' ın ilk işi köyüne dönmek olur. Yıllar önce hapse girmesine en yakın arkadaşının sebep olduğunu öğrenir. Bu en yakın a ... Devamı
35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkiya yakalandı ve hapse atıldı. Yıllar içinde kimi hastalıktan, kimi hesaplaşma sonucu öldü. Biri hariç... 35 yıl sonra Hapisten çıkınca Baran' ın ilk işi köyüne dönmek olur. Yıllar önce hapse girmesine en yakın arkadaşının sebep olduğunu öğrenir. Bu en yakın arkadaşı onun çocukluk aşkını alarak İstanbul' a gitmiştir. Baran da onu bulmak üzere İstanbul' un yolunu tutar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

10 ay önce

Efsane bir Türk filmi gerçekten. Literatürde mutlaka olmalıdır.

@cevat

3 yıl önce

Etkileyici bir film olmasının yanısıra türk sinemasını yeniden düze çıkarmıştır. Şener Şen'i anlatmaya bile gerek yok, yaşamış zaten rolünü. Ayrıca Uğur Yücel ile Melih Çardak'ın da katkıları yadsınamaz. Vhs kasetle izlediğim filmlerden biriydi, o konuda da eskilere götürür yani :)

@marylandd

4 yıl önce

ölmüş türk sinemasını 90'lı yıllarda tekrar dirilten seyircileri salona,yapımcıları film çekmeye iten film onun için bu filmin yeri her zaman farklı

@nymphv

5 yıl önce

şener şen benim nacizene kanaatimce sadece türk sinemasının değil dünya sinemasınında en iyi oyuncularından biridir. Yıllardan beri izlediğim her rolünü yaşarcasına sergilemiş , insan o yüzden üzülüyor onun kadar büyük bir üstadı izlemeden yaşayıp gidenler adına.. Film ise tek kelimeyle türk sinema tarihinin efsanelerinden.
S

@smeron

5 yıl önce

An itibariyle imdb top 250 de 131. Sırada yer alıyor. Her milletin filmi var bizim niye yok derdim hep artık bizimde var. Bir tane de olsa iyi bi şey yani. Umarım daha fazla Türk filmi görürüz.
L

@legendary

5 yıl önce

8.5 / 10

şuana kadar izlemeyerek hem kendime hem filme büyük haksızlık etmişim gerçekden oyuncular çok iyi

@nezlelikelebek

6 yıl önce

8.6 / 10

Güzel etkileyici bir film olmuş..

@ustilago

6 yıl önce

şener şen bu filmden sonra ekonomik sıkıntılar çekmiş ve tüp satmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=1b5711DUclY

@the-phantom-of

6 yıl önce

10 / 10

cudi'nin tepesindeyim sanki....

süper film. özellikle müzkleri çok güzel! tavsiye ediyorum herkese.

@brose

6 yıl önce

10 / 10

Sinemada izlediğim nadir türk filmlerinden.Daha ilk sahnesinde Şener Şen'in köyüne gelip sular altında kaldığını görüp müziğin girmesi filmin beni kazanmasına yetmiştir.Müzikleri ve Duygusal hikayesi yanında Şener Şen'in oyunculuğu için izlenecek sevdiğim bir filmdir.
R

@refidun

6 yıl önce

8.8 / 10

türk sinemasını yüz aklarından.

benim listeme göre türk filmleri arasında ilk beşte.
B

@batanga

6 yıl önce

6.1 / 10

türk sinema ve dizi piyasasının en büyük kanayan yaralarından biri olan odunsu figüran illetini barındıran hatta fazlasıyla barındıran bir film. neyin çığrını açtığını bilmem ama, finalde vuruldukça duman ve kıvılcım çıkartan şener şen'i ilk defa topukları kıçına vura vura koşmadığı bir filmde izlediğime memnun olmuştum. vurulduğunda ne yapacağını bilmeyen, az sonra vurulacağını bildiği için pozisyon almaya çalışırken amatörlüğün dibine vuran figüranları gördüğüm her filmi lanetliyorum. 1960 -70-80 lerde çekilse imkansızlıktan der anlardım ama 1996 yılında hala vurulan adam duman ve kıvılcım çıkartıyorsa izleyene saygısızlık derim. Cast ve senaryo önemli ama detaylar da önemli be abicim.

@delahoya

7 yıl önce

9.1 / 10

Türk sinema tarihi açısından öneminin ve yerinin çok ayrı olduğunu düşündüğüm bir film Eşkiya.Ayrıyetten benim içinde çok anlamı bir yeri var.Şöyle ki zamanında Urfada yaşarken ufak çaplı bir gala yapılmıştı ve bütün oyuncuları orada görme şansına sahiptim.Bu yüzden benim açımdanda apayrıdır bu film.Bu repliği ise ölümsüzdür ;

"beni hapiste vurdular keje ölmedim.hastalandım bi ciğerimi orda bıraktım gene ölmedim. çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim. yaşadım... seni bir kez daha görebilmek için yaşadım..."

@havlayankuzu

7 yıl önce

Ne zaman bir TTnet reklamı görsem aklıma gelen bir filmdir.

TTnet'in beni kazıklamak adına günler boyu Arge yapan PR ofisinin,özenle seçtiği sırıtan adamın,Şener Şen olduğuna inanmak ne kadar zorsa, bu filmden sonra bir şeyler ummamak da o kadar zor.

Herkes,sevdiğine düşer. Gün gelir,hep bu olur.

@minotauruss

8 yıl önce

7.3 / 10

Türk sinemasının en güzel filmlerinden biri. Şener Şen'in oynayıp güzel olmayan filmi var mı ? Filmin son dakikaları yaklaştığında hiç bitmesin istedim resmen. Final sahnesi hafızalarıma kazındı .

Bu zamana kadar izlememekle ayıp etmişim
SPOILER

Eşkıya filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Eşkıya filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Eşkıya filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL