Beden ve Ruh 2017

Teströl es Lelekröl a.k.a On Body and Soul

8.2

58 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (12.178 OY)

Vizyon Tarihi

21 Nisan 2017

Süre

1 Saat 56 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Macaristan

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Beden ve Ruh Üzerine izle adlı filmde Macaristan’da geçen hikayede Budapeşte yakınlarında bir mezbahada finans direktörü olarak görev yapan iyi huylu ve içine kapanık biri olarak bilinen Endre şirkette yeni işe alınan ve kalite kontrolorü olarak işe başlayan Maria’dan hoşlanmaya başlar. Obsesif kompulsif eğilimleri olan yani halk arasında asosyal olarak bildiğimiz Maria, Endre gibi herkese mesafeli yaklaşmakta olan biridir. Hatta Maria’nın asosyallik seviyesi hastalık derecesindedir. Bir süre sonra finans direktörü Endre ile kalite kontrolorü Maria arasında yakınlaşma başlar. Bu iki kişi bir süre sonra şirketin psikiyatri aracılığıyla gördükleri rüyaların tıpatıp aynı olduğunu öğrenir. Maria ve Andre önce epey bir korkarlar. Fakat daha sonra rüyalarında olan bu birlikteliği gerçek hayatta da taşımaya çalışırlar Bunun üzerine ikisinin arasında ilginç ve gizemlerle dolu bir bağ olduğu anlaşılır. Beden ve Ruh Üzerine (A Teströl és Lélekröl) full izle adlı film uyku ile uyanıklık ve zihin ile maddenin ikilemini temel almakta olan dünya üzerindeki belirsiz bir aşk hikayesini konu almaktadır. 2017 yılı Macaristan yapımı olan dram türündeki film psikolojik yansımalar da içermektedir. 67. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı büyük ödülünü kazanarak sükse yapan film ayrıca FIPRESCI Ödülü ve Ekümenik Jüri Ödülü’nü de almıştır.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (19)

@ecegurbuz yazdı...

Per, 14 Haz 2018, 12:28 (6 gün önce)

7.9 / 10

sinemayı neden bu kadar çok sevdiğimi tekrar anladım bu filmle. bir mezbahada geçen bir aşk hikayesi bu. ilk bakışta kafalarda soru işaretlerine neden olsa da film bittiğinde "iyi ki izlemişim" diye düşündüm. aşırı kaliteli 2 saat geçirdim sayesinde. hayvanların kesildiği sahnelerin nasıl bu kadar estetik olabildiği konusunda şaşkınım. bazı kısımlarda midem bile bulandı vejetaryen olmamama rağmen. bu kan ağırlıklı sahnelerden sonra başrolün bileğini dikine kestiği sahneden bahsetmezsem olmaz. karnıma ağrılar girdi. hele o telefon sahnesi.....

@ndr yazdı...

Cmt, 02 Haz 2018, 16:16 (2 hafta önce)

9 / 10

Özgün, çarpıcı, yalın film.

@gulshah-1 yazdı...

Per, 15 Mar 2018, 22:45 (3 ay önce)

çok duru, güzel bir film. yalın, gerçek, olağan. iyi ki izlemişim.filmde herkesin aksine kan sahnelerinden ziyade endre nin fazlaca yaşlı oluşu rahatsız etti beni.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Beden ve Ruh filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beden ve Ruh filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beden ve Ruh filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI