7.6

306 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (162.122 OY)

Vizyon Tarihi

25 Aralık 2015

Süre

1 Saat 59 Dk.

KONUSU

Çok da uzak olmayan bir gelecekten ilginç bir distopya öyküsü anlatıyor bize The Lobster. Yalnız kalmış, ilişkisi olmaya insanların tutuklandığı, alternatif bir gelecekte geçen öyküde, bekar insanlar korkunç bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak zorunda kalıyorlar. Eğer ki ilişkilerinde başarıyı yakalayamazlarsa, kendilerinin seçtikleri bir hayvana dönüştürülüyorlar!

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (39)

@stiff yazdı...

Per, 02 Ağu 2018, 23:46 (3 ay önce)

6.5 / 10

Yönetmenin izlediğim ilk işi oldu. Konusuyla direkt merak uyandırmıştı. Başlangıçta ilgimi çekmiş olmasına rağmen konunun beklenen düzeyde işlenemediğini düşünüyorum. Gerek Colin Farrell, gerek Rachel Weisz donuk karakterlerini çok iyi oynamışlar. Ama bir şeyler eksik. Büyüleyici bir konudan olağanüstü bir film çıkabilecekken ortalama bir iş çıkması bir sinemasever olarak beni üzdü. Yine de sonu fena değildi.

@aglassofwine yazdı...

Çar, 11 Tem 2018, 23:06 (4 ay önce)

8 / 10

Fİlmi sinematik anlamda geçtim, senaryo açısından bile bu kadar absürd bir konuyu böyle takır takır işleyip, sonrada seyirciyi sonunda ağzı açık bırakmak herkesin yapabileceği bir iş değil. Sonu neden böyle bitti her şey eksik diyen olabilir fakat olay bu değil zaten. İzlediğiniz yaşam distopik bir dünyada geçiyor ve bir çok olay içerisinden absürd dediğimiz şey çıkarıldığında hayatta gayet normal bulunan tabularla karşılaşıyoruz. Bundan nasıl bir asır önce ilişki dediğimiz kavram günümüzdeki gibi değildi, gelecekte de günümüzdeki gibi veya daha da iyi olmasını beklemek saçmalık olur. Kontrol ve yönetme eğiliminin arttığı şu dönemlerde de zaten filmde anlatılandan daha iyisini bulmazdık bence. Ben filmin eksiği ve fazlasıyla tam bir efsane olduğunu düşünüyorum. Özellikle kendi türü içerisinde.

@tendopain yazdı...

Per, 03 May 2018, 01:54 (7 ay önce)

0.1 / 10

Film BOK gibiydi.Tek kelime anca bu kullanılabilir.Küfür etmiyim dedim ama kendimi tutamıyorum.O dın dın dın müziğini sürekli çalmanın amacını anlamadım ve o müziği besteleyenin elini ayağını her yerini SİKİYİM.BU FİLMDE EMEĞİ GEÇEN HERKESİNDE ALLAH EN YAKIN ZAMANDA BELASINI VERSİN.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Lobster filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Lobster filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Lobster filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL