7.6

297 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (149.711 OY)

KONUSU

Çok da uzak olmayan bir gelecekten ilginç bir distopya öyküsü anlatıyor bize The Lobster. Yalnız kalmış, ilişkisi olmaya insanların tutuklandığı, alternatif bir gelecekte geçen öyküde, bekar insanlar korkunç bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak zorunda kalıyorlar. Eğer ki ilişkilerinde başarıyı yakalayamazlarsa, kendilerinin seçtikleri bir hayvana dönüştürülüyorlar!

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (38)

@aglassofwine yazdı...

Çar, 11 Tem 2018, 23:06 (1 hafta önce)

8 / 10

Fİlmi sinematik anlamda geçtim, senaryo açısından bile bu kadar absürd bir konuyu böyle takır takır işleyip, sonrada seyirciyi sonunda ağzı açık bırakmak herkesin yapabileceği bir iş değil. Sonu neden böyle bitti her şey eksik diyen olabilir fakat olay bu değil zaten. İzlediğiniz yaşam distopik bir dünyada geçiyor ve bir çok olay içerisinden absürd dediğimiz şey çıkarıldığında hayatta gayet normal bulunan tabularla karşılaşıyoruz. Bundan nasıl bir asır önce ilişki dediğimiz kavram günümüzdeki gibi değildi, gelecekte de günümüzdeki gibi veya daha da iyi olmasını beklemek saçmalık olur. Kontrol ve yönetme eğiliminin arttığı şu dönemlerde de zaten filmde anlatılandan daha iyisini bulmazdık bence. Ben filmin eksiği ve fazlasıyla tam bir efsane olduğunu düşünüyorum. Özellikle kendi türü içerisinde.

@tendopain yazdı...

Per, 03 May 2018, 01:54 (2 ay önce)

0.1 / 10

Film BOK gibiydi.Tek kelime anca bu kullanılabilir.Küfür etmiyim dedim ama kendimi tutamıyorum.O dın dın dın müziğini sürekli çalmanın amacını anlamadım ve o müziği besteleyenin elini ayağını her yerini SİKİYİM.BU FİLMDE EMEĞİ GEÇEN HERKESİNDE ALLAH EN YAKIN ZAMANDA BELASINI VERSİN.

@dehsett yazdı...

Pzt, 20 Kas 2017, 14:44 (8 ay önce)

7.8 / 10

Yönetmen gibi yönetmen Yorgos abimizin Kynodontas'tan sonraki bir diğer sıradışı filmi. Elbette bir Kynodontas değil; fakat bu da izlenesi... Merak uyandırıcı ve yine acıtıcı! Kahramanlara yine acıyorsunuz; ama yine de sürreal görünürken altta yer alan ''gerçek'', kendini hissettiriyor.  Bana 1984 ve Fahrenheit 451 karması gibi geldi ya da yönetmen kesinlikle onlardan esinlendi diye düşünüyorum. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Lobster filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Lobster filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Lobster filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER