7.7

734 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (484.600 OY)

Süre

2 Saat 7 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Bir yük gemisinin trajik şekilde batmasının ardından bir filika, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu'nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır. Yazar Yann Martel'in bol ödüllü kitabından Jean-Pierre Jeunet ve Guillaume Laurant tarafından uyarlanan "Life of Pi"nin kadrosu ise oldukça renkli. Milyoner'den tanıdığımız Suraj Sharma'nın Pi'yi canlandırdığı filmde ayrıca Tobey Maguire, Irrfan Khan, Adil Hussain rol alıyor.

Suraj Sharma

Pi Patel (...

Irrfan Khan

Pi Patel (...

Ayush Tandon

Pi Patel (...

Gautam Belur

Pi Patel (...

Adil Hussain

Santosh Patel

 Tabu

Gita Patel

Ayaan Khan

Ravi Patel...

Mohd Abbas Khaleeli

Ravi Patel...

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (96)

@cihan-alkan yazdı...

Paz, 31 Ara 2017, 01:56 (7 ay önce)

Yıl olmuş 2017 hatta 1 gün sonra 2018 olacak :)   neden bu filmi daha önce izlemedim ki Diye kendime bi sormadan  edemedim bunca yıl boşuna ön yargılı yaklaşmışım Gerçekten izlemeye değer bir film Emek akıyor resmen  İzleyecek olanlar hala geç değil izleyin . Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasın da yerini alır izlemeyi düşünenlere şimdiden iyi seyirler :)

@sandel yazdı...

Pzt, 19 Haz 2017, 14:48 (1 yıl önce)

8 / 10

Brokeback Mountain (2005) ve Se, jie (2007) gibi iki harika filme imza atan Ang Lee yine farklı bir iş çıkardı. 2012 - 2013 Oscar sezonun en çok konuşulan filmlerinden birisi olan Life of Pi gerek özgün yapısı ile gerekse hikayesi ile dikkat çekiyor. Yann Martel'in aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan film bizleri destansı bir yolculuğa çıkartıyor. Hikayenin ''mesajcı'' kimliğini pek benimsemedim çünkü ateizm ve din karşılaştırması ya da buluşturması yaparak belirli yere varılmak istenmiş fakat sonu getirilmemiş. Fantastik filmlere karşı antipatim olsa da bu filmde fantastik unsurlar başarılı bir şekilde kullanılarak gönlümü feht etmeyi başardı. Görsel efektler hikayenin kalıbına çok iyi bir şekilde uydurulmuş. 1954 Tayvan doğumlu Ang Lee, Hindistan içerikli İngilizce bir film çekmeye nasıl karar vermiş doğrusu merak ediyorum. Bollywood filmlerinin dünya pazarındaki artışı devam ediyor. Cımbızla ayıklanacak yapımlar hariç neredeyse tüm Bollywood filmlerinden nefret ediyorum desem yalan olmaz. Filmin yarısı şarkı dinlemekle geçiyor zaten. Bu filmde neyse ki öyle bir hataya düşülmemiş. Animasyon, dijital ve dramatik sinema birbirine uyarlanarak ortaya görülmeye değer sahneler çıkmış. Bazı yerlerde gereğinden fazla ajitasyon yapılmış. Bunun nedenini filmin başrol oyuncusu  Suraj Sharma?nın ses tonuna bağlıyorum. Çok itici bir ses tonu var. Keşke başka bir oyuncu seçilseymiş dedirtiyor.  Denizde geçen hikayeleri her zaman sevmişimdir. Kaybolma ya da hayatta kalma mücadeleleri ilgimi çekiyor. Filmin büyük bir kısmı okyanusta geçtiği için benim açımdan seyretmesi oldukça keyifliydi. 4 Oscar ödüllü ''Life of Pi'' toplamda 75 adaylık ve 103 ödülle evine döndü. Sabey Sandel

@1dilekerdogan yazdı...

Paz, 23 Nis 2017, 04:35 (1 yıl önce)

Muhteşem görsellik!! Filmi yıllar sonra tekrar izleyince farketmediğim detaylarla sarsıldım. Kendimi sorgularken bulduğum filmlere bayılıyorum! Bu kadar az karakterle bu kadar akıcı bir film yapmak... Takdire şayan! Övüldüğü her cümleyi hakediyor.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Pi'nin Yaşamı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pi'nin Yaşamı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pi'nin Yaşamı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER