7.4

44 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (7.977 OY)

Süre

2 Saat 6 Dk.

KONUSU

Konuşma yok. Anlatıcı yok. Altyazı yok. Müzik yok. Tamamı işitme engelli insanlardan oluşan bir oyuncu kadrosu... Sağır ve dilsiz öğrencilere eğitim veren bir yatılı okula yeni bir çocuk gelir. Etüt dersleri yerine hırsızlık, gasp ve fuhuşun hüküm sürdüğü hiyerarşik bir düzenin içinde kendine yer edinmeye çabalarken, pazarladığı kızlardan birine gönlünü kaptırmasıyla beraber kuralları çiğneyerek düzeni altüst eder. Filmin ilk birkaç dakikasından sonra konuşma ve altyazının eksikliğini unutup ergenliğin sınırları zorlayan fevriliğine ve acımasızlığına teslim olacaksınız. Duyabiliyor olmanızın önem kazandığı tek sahnede ise sağır olmayı yeğleyeceksiniz. Kelimelerin yokluğunda bir yandan da beden performansına şapka çıkaran bu film, sizi bir Rammstein konserinden çıkmışçasına hırpalayacak. İddia ediyoruz, sessizlik hiç bu kadar hunhar ve merhametsiz olmamıştı.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@poeticnorth yazdı...

Cum, 12 May 2017, 04:52 (1 yıl önce)

filmi kısaca özetlemek gerekirse şöyle diyebiliriz; sessiz çığlıklar. en çok sesi insan kendi içinde çıkarabilirmiş, insan en çok kendi içinde yenilir ve en çok kendi içinde yüzleşirmiş. yönetmen amatör ve özel insanlarla öyle güzel bir iş çıkarmış ki. anlattığı şey bir kere çok gerçek. ama o insanlar için çok daha gerçek ve acı. kısaca soğuk bir iklimden yine iç soğutan bir film daha. izleyin, izlettirin dedim.

@mehmetm yazdı...

Cmt, 28 May 2016, 18:11 (2 yıl önce)

9.2 / 10

Fikir, çok güzel.

@poormf yazdı...

Per, 12 Kas 2015, 23:22 (2 yıl önce)

6.5 / 10

Toplumsal iletişimsizliğin, vurdumduymazlığın, kayıtsızlığın, duyarsızlığın dilsizlikle ifade bulduğu filmde, bir gençte şiddetin evrimini izleriz... 65/100

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kabile filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kabile filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kabile filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI