7.1

15 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (20.339 OY)

Süre

1 Saat 45 Dk.

Ülke

Norveç

Yönetmen

KONUSU

Norveç Geiranger fiyortunda oluşan toprak kayması, 80 metrelik bir tsunamiye neden olur. Felaketin ortasında kalan bir jeolog, zamana karşı yarışmak zorundadır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@gundula yazdı...

Cmt, 02 Oca 2016, 13:32 (2 yıl önce)

Güzel Norveç, inanılmaz doğa... ve doğa sonunda kızar tabii... siz ne yaparsanız yapın o sizi altedecektir. Ama siz babasınız ve kahraman babalar ailesini kurtarır. Müthiş manzaralar, müzik ve bir gün elbet bunlar başımıza gelecek diyorsanız izleyin... Ben izledim. Kahramanlık sahneleri dışında sevdim bile denilebilir....

@guwhen yazdı...

Per, 24 Ara 2015, 21:09 (2 yıl önce)

7.2 / 10

  İskandinav sinemasının Norveç ayağından bir film: The Wave/Bølgen/Dalga... Norveçin eşşiz doğasından görünümlerle başlayan film daha ilk dakikadan izleyiciyi içine çekiyor. Coğrafi gerilim diyebileceğimiz filmin başrolünde bir jeolog yer alıyor. Film bu jeologu başrolüne alarak Geiranger fiyortunda meydana gelen toprak kaymasının meydana getirdiği tsunamiden kurtulmaya çalışan yerli halk ve turistlerin mücadelesini ekrana taşıyor. Dağda meydana gelen toprak kayması dağ eteklerine kurulu Norveçi tehdit ederken; yeni işine başlayacak baş jeolog Kristian bu doğal afetten dolayı eski işine geri dönüyor ve kendini Norveçi kurtarma mücadelesinde buluveriyor. Filmin ana temasını oluşturan doğal afetin şu dönemde daha gerçekçi verilmesi bekleniyor. Film bu yönüyle sizi tatmin etmeyebilir ancak artan gerilim bu durumu hemen unutturuyor. Filmin diğer olumlu yanı ise geçişler. İç ve dış mekanlar arasında geçişler çok iyi ve sizi filmden biran olsun koparmıyor. Türünde binlerce film izlediğiniz yapım akıcı yapısı ve artan gerilim dozajı ile izleyiciye vaat ettiklerini yerine getiriyor.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Bolgen filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bolgen filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bolgen filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI