Kahvaltı Kulübü

(1985)

The Breakfast Club

Film 1 Saat 37 Dk. Komedi, Dram ABD 19 Mayıs 1991

7.5

343 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (439.781 OY)

KONUSU
Amerikan lise hayatından beş ayrı klişe karakter kendilerini, cezalı oldukları cumartesi gününü okul kütüphanesinde geçirmek üzere bir arada bulurlar: bir sarışın, bir anarşist, bir inek, bir sporcu ve bir entel! Disiplin delisi lise müdürünün manasız testesteron gösterileri karşısında hem kendi ken ... Devamı
Amerikan lise hayatından beş ayrı klişe karakter kendilerini, cezalı oldukları cumartesi gününü okul kütüphanesinde geçirmek üzere bir arada bulurlar: bir sarışın, bir anarşist, bir inek, bir sporcu ve bir entel! Disiplin delisi lise müdürünün manasız testesteron gösterileri karşısında hem kendi kendilerini, hem de ne çok ortak yönleri olduğunu keşfedecekleri bir güne dönüşecektir bu!

Yetişkin aklı ve teen-age yüreğini tek potada eritmeyi bilen John Hughes, hiç şüphesiz bir kuşağa, 80’li yılların en iyi gençlik filmlerini armağan etti. Sixteen Candles ve Pretty in Pink bir yana, Kahvaltı Kulübü’nün üstadın en iyi işi olduğunu teslim etmek lazım. Gerçek bir kült!
Emilio Estevez

Andrew Clark

Judd Nelson

John Bender

Molly Ringwald

Claire Sta...

Anthony Michael Hall

Brian Johnson

Ally Sheedy

Allison Re...

Paul Gleason

Richard Ve...

Perry Crawford

Allison's ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@dondurma

3 yıl önce

Filmde, lise çağındaki gençlerin, duygularını uç noktalarda yaşayışının çok iyi işlendiğini düşünüyorum. Sıkılmadan izlenilecek bir film.
G

@gargamell

4 yıl önce

8 / 10

Yine cok gec izleyip keske daha önce izleseymisim dedigim bir film gercekten replikler cok iyi oyuncularin o dogal halleri filmin etkileyilicilgini artırmış kısacası cok sevdim

@sadecevrim

4 yıl önce

7.7 / 10

Benim izlemekten en zevk aldığım, deli gibi hoşuma giden bir şey lise, gençlik filmleri ve dizileri. Genelde de hep bu tarz izliyorum. Çünkü bana göre ergenlik muazzam bir dönem ve ya batırıyoruz ya mükemmel hale getiriyoruz ama ne yaparsak yapalım bir şey çıkıyor ortaya günün sonunda. Bu çok iyi bence. Film çok eski olduğundan olsa gerek istediğim ve alışkın olduğum o hazzı bu sever alamadım. Sanki filmin son yarım saatine sıkıştırılmıştı her şey. Çocukların bir araya gelip konuşabilmesi, anlaşması. Onun haricinde uzun ve ne olduğunu anlamadığım bir film gibiydi. Bu yüzden sevdim mi sevmedim mi bilmiyorum. Ama yine de izlenir.

@rei

4 yıl önce

"When you grow up your heart dies."

@hisbiri

4 yıl önce

8.2 / 10

doğal ve duru bir filmdi. ergenlik ortası sıkıntıları, çocuk yetiştirmekte sıkıntılı aileler, lise zorbalığı... genç olmanın ekonomik sınıftan, kişisel birçok etmenden sıyrılıp günün sonunda aynı duygularla yaşanan bir şey olduğunu hatırlatıyor. tam o yaşlarda izlemek eminim daha farklı olurdu fakat yaşadıktan sonra izlemek benim için geriye dönmek gibi oldu. insan istemeden de olsa romantize ediyor ve o grubun pazartesi günü koridorda beraber yürüdüğünü hayal ediyor. sevdim.

@cerenezgi

7 yıl önce

Pazartesi gününü görmek isterdim.
C

@chavdar

8 yıl önce

komedi kategorisine girmemesi gereken film zira güldürmedi.

öte yandan film her ne kadar kendini izletse de senaryosunun çok basit ve sıradan olduğunu inkar edemeyiz.

şayet bu tarz bir konuda film izlemek isterseniz "dört yüz darbe"yi izleyin, içi daha dolu bir film.

@inkheart

8 yıl önce

Film izlemiyorsunuz bir grup gençle resmen dertleşiyorsunuz.Film boyu aralarında dolanıyorsunuz. Muazzam.Başucuma da alıyorum öyle güzel. Sonunda judd nelson ’ulan ne film yaptık be ’ diyor adeta.

@ivalde

8 yıl önce

Gereksiz triplerde olan bir grup genci konu alıyor zamanında beğenilmiş ben çok kötü buldum
E

@ebubekircaymaz

9 yıl önce

Zamanında beğenilmiş belli ki ama bence çok kötüydü. Yani kendi dönemini düşünerek bazı filmlere saygı gösterilir ama bu yani çok gereksiz bir kaç tripli öğrencinin ve kızdırdıkları öğretmenin sıkıcı bi kaç saati. Friends’te bu kadar bahsedilmese izlemezdim.
P

@punisheremir

10 yıl önce

9.4 / 10

keşke daha uzun olsaydı, ne yalan söyleyim film çok akıcı olduğu için yetmedi. en azından pazartesi gününü görseydik :)

@aybike

10 yıl önce

8.7 / 10

yıllar öncesinde seyrettiğim zaman pek bir şey anlamamıştım tekrar seyrettikçe daha da anlamlaşıyor vermek istediği düşünceyi cıvıklaşmadan söyleyen sayılı filmlerden.

Bu arada,

"+My god, are we gonna be like our parents?

-Not me..ever

+It?s unavoidable, it just happens.

-What happens?

+When you grow up, your heart dies?? diyorum başka bir şey demiyorum

@lavn

10 yıl önce

7.4 / 10

şekerlikten eriyen film.yeterince özgün yeterince doğal.oyuncuklar mekan konuşmalar...tipik amerikan gençlik filmleriyle ilgisi olmayan mahremiyeti olan bi film, mesajı tam 12 den veriyor.ally sheedy hanım teyzemize aşırı bir sempati duyarak filmi bitirdim.keyif alabileceğiniz film,ön yargısız play e basabilirsiniz.
E

@engincelenk

11 yıl önce

10 / 10

John Hughes yönetmenliğinde, annelerimizin, babalarımızınçektiği çok tatlı bir film. Gençlere yakın zamanda yaşadıkları şeyler hakkında yanlız değilsiniz derken, yetişkinlere geçmişini hatırlatacak ve yüzde tatlı bir gülümseme bırakacak film.

Filmin vermek istediği mesaj, kimse aslında görüldüğü gibi değil, birbirimizi daha iyi tanıyıp anlamalıyız olsa bile, konu başarılı işlenmiş.

Filmi izledikten sonra 85 yapımı olduğunu unutup "Ally Sheedy" teyzemize aşık oldum. Meğer 50sinde imiş.

@alisinanavsar

11 yıl önce

8.5 / 10

Filmin yapım yılı da göz önüne alındığında dönemi en iyi şekilde özetleyecek çok başarılı karakterler seçilmiş. Hem 5 genç hem öğretmenleri, hatta hademe bile yaptığı ufak jestlerle karakterleri en iyi şekilde tanımlıyor.

Olayı fazla felsefesine girmeden yüzeysel anlatarak insanı düşünmeye teşvik etmesi de senaryonun başarısıdır bence.

Yine olsa yine izlerim dediğim güzel bir film.
SPOILER

Kahvaltı Kulübü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kahvaltı Kulübü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kahvaltı Kulübü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL