7.8

174 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (98.270 OY)

KONUSU
Gerçek bir öyküden filme aktarılan "October Sky - Ekim Düşü" tüm erkek çocukların babaları gibi madenci olmalarının beklendiği bir kasabada, ailesinin onun için hazırladığı geleceğin dışına çıkmaya çalışan, büyük hayalleri olan bir gencin hikayesini anlatıyor. 50’li yıllarda Batı Virginia’nın Coalwo ... Devamı
Gerçek bir öyküden filme aktarılan "October Sky - Ekim Düşü" tüm erkek çocukların babaları gibi madenci olmalarının beklendiği bir kasabada, ailesinin onun için hazırladığı geleceğin dışına çıkmaya çalışan, büyük hayalleri olan bir gencin hikayesini anlatıyor. 50’li yıllarda Batı Virginia’nın Coalwood kasabasında maden kontrolörü olarak çalışan John Hickam’ın (Chris Cooper) en büyük isteği, oğulları Jim ve Hower’ın da kendi gibi kontrolör olmalarıdır. Fakat Jim bir futbol bursu kazanmıştır ve Hower’ın ise çok başka hayalleri vardır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

3 yıl önce

8 / 10

"Nasıl bunca zaman izlememişim ?" dedirtti. Hem de Jake Gyllenhaal’u çok beğeniyorken. Konu ilginç gibi olsa da aslında içinde klişeleri de barındırıyor. Özellikle lisede geçen sahnelerde. Ancak çok doğal ve sade bir anlatımı var. Aksi baba figürü yumuşayacak diye çok bekledim. Çooook beklemeye de devam ettim. Müthiş duygulandırıyor film. Hem mutlu ediyor, hem ağlatıyor. Bu tarz filmleri çok sevdiğim için bittiğinde hem mutlu oldum, hem duygulandım, hem de "iyi ki izlemişim" dedim. Ha bu arada filmin gerçek olaylara tam olarak dayanmadığını düşünüyorum. Biraz duygusallık katmak için çabalamışlar, biraz senaryo katmışlar diye düşünüyorum.

@jinxquinzel

3 yıl önce

Çok güzeldi. Hem kocaman bir gülümseme hem de gözümde yaşlarla izledim. İçim sıcacık oldu. Mutlaka izleyin.

@ustilago

3 yıl önce

8.4 / 10

Vıcık vıcık bir amerikan filmi o kadar. Bizim arabesk filmler daha vurucu emin olun. Ama z kuşağı sevebilir bunu.

@naksidil

3 yıl önce

8.6 / 10

" Ama bilim matematik gerektirir, matematik hiç bir zaman senin favori dersin olmadı " Kafan var ama çalıştırmıyorsun :) İnsana kendisini iyi hissettiren bir film. Çocukları ateşleyebilecek enerjisi var. October Sky filmi Homer Hickam’ın Rocket Boys isimli romanından beyazperdeye aktarıldı.Çok beğendim.

@sibelgedik

6 yıl önce

Klişelerle o kadar doluydu ki, biyografi tadını alamadım.

@messiyg

6 yıl önce

7.9 / 10

Gerçek bir hikaye olmasa çekilmeyecek klişelerle dolu; ama güzel bir film, baba-oğul ilişkisini güzel anlatmış, tüm eğitimcilerin izlemesi gerek...

@bird_one

6 yıl önce

hepimiz gördük ağladığını, kasma bu kadar :)

@clesk

8 yıl önce

7.5 / 10

Hollywood kilişelerine boğulmamış olsa daha güzel bir film olacakmış ancak yine de insanların hayallerinin peşinden koşması gerektiğini gösteren motive edici güzel bir film.

@tylerdal_durden

11 yıl önce

8 / 10

Başucuma aldım. Ne zaman bir tebessüme ve morale ihtiyacım olursa,açıp izleyeceğim.

@kaede

11 yıl önce

Uzaya uydu yollayan Ruslar hakkında Amerikalı gencin yorumu: "Bırak uzay boşluğu da onların olsun Rock'N' Roll bizim nasılsa"

@onur_turan

12 yıl önce

8.5 / 10

Sonu kolayca tahmin edilebilecek, sıradan gibi görünen bir konusu olmasına rağmen o kadar samimi, o kadar sıcak bir anlatımı var ki duygulanmamak mümkün değil.

Belki bir insanın hayatında izleyebileceği en iyi ilk 50 filminden biri değil ama türü açısından kesinlikle herkesin büyük zevkle izleyeceği etkili bir drama.

8,5 / 10

@ecezkc

14 yıl önce

8.5 / 10

bir ağlamışım ki sormayın. Öyle bir filmki vazgeçmiyorum hayallerımden diyebiliyorsunuz.

Bizde daha çok yaşanır ebeveynler çocuklarının gelecğine işine herşeyine olduğundan fazla karışır. Sonra yaptığımız işte mutsuz verimsiz olurunuz bir sürü örnek var. Madencilik örneği ile en güzel şekilde anlatmışlar. Gerçek bir olaydan esinlenmiş olmaları insanı dahada etikiliyor.

@aheyahey

15 yıl önce

10 / 10

bazı filmler vardır film olmaktan çıkar ya hani, alır sizi içine sarar sarmalar.. gerçektir, sadedir hayat gibi.. bittiğinde içinizde bi sıcaklık bırakır.. işte öyle bi film october sky.. kesinlikle izleyin, izletin
C

@crimean

16 yıl önce

8 / 10

october sky güzel bir hikayeyi abartısız bir şekilde işleyen bir yapımdır. film kesinlikle sıkmaz. jake gylenhaal'ın donnie darko ile birlikte rüştünü ispat ettiği filmlerden biridir. sonra da alıp yürümüştür zaten bu kardeşimiz.
SPOILER

Ekim Düşü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ekim Düşü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ekim Düşü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL