Maymunlar Cehennemi

(2001)

Planet of the Apes

Film 1 Saat 59 Dk. Aksiyon, Macera ABD 19 Ekim 2001

5.8

172 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.7 (204.918 OY)

KONUSU
Bizde Maymunlar Cehennemi adıyla gösterilmiş 1968 tarihli klasik bilim-kurgu filminin yeni versiyonu Tim Burton tarafından çekildi.

Orijinal versiyonda Charlton Heston'ın canlandırdığı astronot rolünde bu kez Mark Wahlberg'i göreceğiz. Maymun Prenses'i ise Helena Bonham Carter canlandırıyor.

Geo
... Devamı
Bizde Maymunlar Cehennemi adıyla gösterilmiş 1968 tarihli klasik bilim-kurgu filminin yeni versiyonu Tim Burton tarafından çekildi.

Orijinal versiyonda Charlton Heston'ın canlandırdığı astronot rolünde bu kez Mark Wahlberg'i göreceğiz. Maymun Prenses'i ise Helena Bonham Carter canlandırıyor.

George Clooney, Kriss Kristofferson ve Tim Roth gibi deneyimli oyuncuların yanısıra Estella Warren gibi bir top modelin de rol aldığı filmde, ilk versiyonda başrolde olan Charlton Heston bu kez bir maymunu canlandırıyor.

Dünyadan kalkan, keşif amaçlı bir uzay aracının maymunların hükmettiği bir gezegene düşmesiyle gelişen olaylar anlatılıyor filmde. Özellikle sürpriz finaliyle sinema tarihinde yer edinmişti ilk versiyon...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

9 ay önce

7 / 10

1968 yapımı filminin yeniden uyarlaması olan bu filmin hakettiği puanı alamadığını düşünüyorum. Uzaydaki bir metafizik etkiyi araştırmak amacıyla yapılan girişim paralel evrende farklı bir maymun ırkının yaşadığı dünya ile sonuçlanır. Buradaki olayları çözmeye ve aynı zamanda da evine dönmeye çalışan Leo'nun başına bir çok olay gelmektedir. Güzel komik sahneleri olduğu gibi saçma bulduğum bir aşk mevsunuda barındırmaktadır.

@bochi

2 yıl önce

İlk filmin kopyası olmuş.1968 yapımı Maymunlar Cehennemini izleyenler zaten filmin tüm gidişatını tahmin etmiştir sanırım.

@alisesen

2 yıl önce

7.8 / 10

Bu filmin bu kadar az puan almasına şaşırdım doğrusu. Sırf sonu ile bile en az 7 puanı hakediyor bence. Klasik Planet of the Apes filmlerinden farklı bir çizgide ilerliyor film ve fikir gayet başarılı olmuş. Tim Burton' ın dokunuşları kendini belli ediyor. Filmin adı Maymunlar Gezegeni olmalıydı bu isim daha uygun olurdu, özellikle bu film için. Filmin içinde savaş, aşk, dram, zamanda yolculuk ne ararsan var bir kaç mantık hatasını da görmezden gelirsek çok başarılı bir yapıt olmuş. Puanının bu kadar düşük olma sebebi benim bilmediğim dışsal bir nedenden ötürü olabilir.

@cruachan-erkan

5 yıl önce

6.7 / 10

Filmin en güzel yeri sonu.

@sapayolkatili

7 yıl önce

bu filmi izledikten sonra maymunlardan korkmaya başladım.

@vfv

7 yıl önce

Tim Burtonun yönettiği fena olmayan bir film. 2011 yapımı olan film bu filmden çok daha iyi.

@ayberkolgay

11 yıl önce

Tim Burton\'ın sevdiğim işlerinden birisi bu film. Aslında filmografisinde zayıf bir halka gibi görülse de bence gayet eğlenceli bir yapım. Sonunun açık olması ve çok kafa karıştırıcı olması nedeniyle uzun süre üzerine muhabbet etmiştik arkadaşlarla.Son dönemki birbirine çok benzeyen işlerine bakılırsa (Corpse Bride, Sweeney Todd gibi) bu filmin havası daha özgün geliyor bana. Ayrıca eşini maymun kılığına sokan bir insanı da tebrik etmek lazım.
SPOILER

Maymunlar Cehennemi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Maymunlar Cehennemi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Maymunlar Cehennemi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL