6.5

163 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (344.772 OY)

KONUSU
Hitler’in mistik olaylara olan ilgisi bir çok kitap ve filme konu olmuştur. Gerçekten de Nazilerin, 2. Dünya Savaşı’nı kendi lehlerine çevirmek için doğaüstü güçlerden medet umdukları söylenceleri yaygındır. Hellboy, Nazilerin bu deneyleri esnasında istemeden dünyaya getirdikleri, aynı isimle anılan ... Devamı
Hitler’in mistik olaylara olan ilgisi bir çok kitap ve filme konu olmuştur. Gerçekten de Nazilerin, 2. Dünya Savaşı’nı kendi lehlerine çevirmek için doğaüstü güçlerden medet umdukları söylenceleri yaygındır. Hellboy, Nazilerin bu deneyleri esnasında istemeden dünyaya getirdikleri, aynı isimle anılan bir cehennem zebanisinin maceralarını konu alan çizgi romanın filme uyarlanmışıdır. Serinin ilk filmi.
Selma Blair

Elizabeth ...

Doug Jones

Abraham 'A...

John Hurt

Prof. Trev...

Rupert Evans

John Myers

Jeffrey Tambor

Tom Manning

Ladislav Beran

Karl Rupre...

Biddy Hodson

Ilsa Haups...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iorigins

5 yıl önce

Guilermo del Toro tüm hayal gücünü Hollywood hizmetine vermiş. Film Hellboy kahramanı altında Amerika, Hristiyanlık, Tüketim, ve Hollywood değerlerini satmaya çalışıyor ve Rus gizil düşmanlığını da hissteriyor.
Film evrensel mesajlar barındırırken asıl kaygısı ticaridir o yüzden Toro Hollywoodun dayatmalarıyla erdemli mesajlarını da ticari amaç altında eritmiştir. Genel olarak filmde insanüstü insandışı yaratıkların insanlarla uzlaşabileceği beraber bir mücadele edebileceğini sunar. Ayrıca genelde Toronun yaratıkları aşık olmalarıyla ünlüdür.
O

@oyunadevam

10 yıl önce

8.5 / 10

çizgiromandan sinemaya uyarlanmış en iyi filmlerden biri.. senaryo oyuncular görsellik, harkulade bir film.. izlemeyen çok şey kaçırır.. iyi seyirler şimdiden..

@rinas

11 yıl önce

Abe yumuşak, kesin bilgi.

@vfv

11 yıl önce

Filmin aksiyonu fena değil.Ron perlman role yakışmış bence. İzlenebilir.
SPOILER

Hellboy filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hellboy filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hellboy filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL