Hellboy 2: Altın Ordu

(2008)

Hellboy II: The Golden Army

Film 2 Saat Aksiyon, Macera ABD, Almanya 26 Eylül 2008

6.7

132 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (282.681 OY)

KONUSU
Hellboy’u yetiştiren babası Profesör Trevor, yıllar önce insanlarla mistik yaratıklar arasında yaşanan eski bir savaşın anlatıldığı bir masaldan bahsetmiştir. Bu masala göre, bir cin yalnızca Elves Kralı ve onun soyundan gelenlerin kontrol edebileceği bir ordu yaratır.

Altın Ordu’nun yaptığı katlia
... Devamı
Hellboy’u yetiştiren babası Profesör Trevor, yıllar önce insanlarla mistik yaratıklar arasında yaşanan eski bir savaşın anlatıldığı bir masaldan bahsetmiştir. Bu masala göre, bir cin yalnızca Elves Kralı ve onun soyundan gelenlerin kontrol edebileceği bir ordu yaratır.

Altın Ordu’nun yaptığı katliamın bir daha olmaması için, Kral Balor bir karar alır. İnsanlar şehirlerinde yaratıklar da ormanlarında yaşayacaklardır. Bunu kabul etmeyen oğlu Nuada, krallığı terk edecektir. Fakat günümüzde ortaya çıktığında, Altın Ordu’yu tekrardan oluşturup insanlığı yok etmek için uğraşacaktır. Onu durdurmaksa Hellboy ve ekibinin görevidir.

Guillermo del Toro’nun Pan’ın Labirenti’nden sonra tekrardan kamera arkasına geçtiği Hellboy’un devam filmi, aksiyon olarak ilkinden çok daha fazlasını sunuyor.
Selma Blair

Liz Sherman

Doug Jones

Abe Sapien

John Alexander

Johann Kra...

Seth MacFarlane

Johann (ses)

Luke Goss

Prince Nuada

Anna Walton

Princess N...

Jeffrey Tambor

Tom Manning

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rinustalarin

10 yıl önce

6 / 10

Ron Perlman ve Doug Jones olmasa çekilecek şey değil esasında.

Hikaya bir bütün olarak incelenemiyor malesef çünkü kopuk kopuk bir sürü şey tek bir çatı altında ve çok da tahmin edilebilir bir hal alıyor belli bir noktadan sonra... Kopuk kopuk sahneler aksiyon olarak son derece başarılı orası başka bir konu. Bana göre 1. filmden çok çok daha iyiydi. Ancak izleyip izlememek size kalmış ben hakikaten başka izleyecek birşey bulamadığımdan izledim.

Not: O değil de... Del Torro El Labirento Del Fauno'yu altın tepside sundu, sonra artık o altın tepsiyi nereye sokuşturduysa bilemicem.

Saygılar.

@edward_blake

11 yıl önce

Bu filmin PlayBoy versiyonu daha güzel beyler :)

@vfv

11 yıl önce

İlk film kadar iyiydi. Yani film çok iyi değil ama sürükleyici oldugunu düşünüyorum.

@selpak

12 yıl önce

4.1 / 10

Amerikan klişeleriyle dolu bir film sizleri bekliyor.'' E bu zaten bir amerikan çizgi karakteri, ne bekliyorsun??'' diyen arkadaşlara söyleyeceğim tek şey; her amerikan çizgi karakteri, duş sahnesinde ellerini duvara koyar da mı düşünür, kutu kola mı içer, elindeki Küba purosu(!) suya düşünce amerikanvari triplere girip karşı tarafa saldırır; en boktan durumda bile amerikanvari havalarda mı durur vb vb... Ne bu ya klişeden ölmüşler; onu da geçtim, bir sürü de film hatası var. Özellikle o prens karakteriyle kavga ettikleri son sahneye dikkatinizi çekeceğim. Dönen iki silindir zemin üstünde duran prens, bazı kamera çekimlerinde sabit duruyor, sonra bi bakıyoruz ki yeniden dönmeye başlamış silindir. E hani sürekli dönme halindeydi? Çekimi kolaylaştırmak için arada durdurmuşlar silindiri; vasat izleyici anlamaz demişler. Aynı şekilde, ikisi silindirin üstünde dövüşürken bir bakıyorsunuz en üst silindirde her ikisi de bir bakıyorsunuz biri a
... Devamı
Amerikan klişeleriyle dolu bir film sizleri bekliyor.'' E bu zaten bir amerikan çizgi karakteri, ne bekliyorsun??'' diyen arkadaşlara söyleyeceğim tek şey; her amerikan çizgi karakteri, duş sahnesinde ellerini duvara koyar da mı düşünür, kutu kola mı içer, elindeki Küba purosu(!) suya düşünce amerikanvari triplere girip karşı tarafa saldırır; en boktan durumda bile amerikanvari havalarda mı durur vb vb... Ne bu ya klişeden ölmüşler; onu da geçtim, bir sürü de film hatası var. Özellikle o prens karakteriyle kavga ettikleri son sahneye dikkatinizi çekeceğim. Dönen iki silindir zemin üstünde duran prens, bazı kamera çekimlerinde sabit duruyor, sonra bi bakıyoruz ki yeniden dönmeye başlamış silindir. E hani sürekli dönme halindeydi? Çekimi kolaylaştırmak için arada durdurmuşlar silindiri; vasat izleyici anlamaz demişler. Aynı şekilde, ikisi silindirin üstünde dövüşürken bir bakıyorsunuz en üst silindirde her ikisi de bir bakıyorsunuz biri alt silindirdeymiş aynı saniye içinde. Hareket halinde değiller o sırada! Artık o çekimlerin arasında yemek molası mı verdiler bilemiyorum... Bu tip şeyleri gördükçe puanımı düşürdüm de düşürdüm kardeşim! Al benden o kadar! 4.1 ( bu bile fazla bu filme)

@toshiro

13 yıl önce

hellboy okurları da muhtemelen benim gibi filmleri pek tatmin edici bulmamıştır. ilk film çizgi romanlarındaki havayı daha iyi yansıtmıştı bence. ancak ikinci film biraz daha janjanlı ve hollywood çeşnili olmuş. hikayeyi de zayıf buldum. zaten bir şey popüler olmaya dursun, illa bir yerden çıtayı düşürecekler. hellboy çizgi romanları karanlık ve tekinsiz atmosferi, harika çizimleriyle ( mike mignola'nınkiler ) ve aralara serpiştirilmiş poe şiirleriyle daha güzeldi. eğer filmleri bayıla bayıla izlediyseniz çizgi romanları mutlaka okuyun, daha iyi bir devam filmi olabilirmiş diyeceksiniz siz de o zaman..

@havlayankuzu

13 yıl önce

Genel olarak, güzel-çirkin münasebetlerini rahatsız edici buluyorum. Hellboy,tipine bakmalı bence. Abe de tipine bakmalı. Yani çirkinsiniz arkadaşım,biraz haddiniz olsun. Senarist milleti,rahat durmalı.

@tamara

15 yıl önce

7 / 10

iLk fiLme göre hikaye açısından kLasik ama efekLer açısından çok çok iyi... yaratık oLayına fazLa girmeLerine rağmen gerçekçiLiği ve inandırıcıLığı yüksek seviyede... bana göre fiLmin en güzeL yerLeri prensLe haLLboyun insanLık v yaratıkLar iLe iLgiLi kısa konuşmaLarıydı... bir de bir yaratığın elizabethe hallboyu kurtarmak isteyip istemediğini sorduğu sahnede geçen repLikLer... aksiyon açısından ise dediğim gibi boL görsek efekLi ve aksiyonLu bir fiLmdi... fiLmdeki konuşmaLardan 3. bir fiLmin geLeceğini düşünüyorum...
W

@wolfaswer

15 yıl önce

Hellboy gerçekten iyi düşünülmüş bir karakter, çok güzel bir film.
SPOILER

Hellboy 2: Altın Ordu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hellboy 2: Altın Ordu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hellboy 2: Altın Ordu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL