7.2

389 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (527.568 OY)

KONUSU
86-87 yılları arasında basılan 12 sayıdan oluşan Watchmen yayınlandığı Soğuk Savaş Döneminden fazlasıyla etkilenmiş bir çizgi roman. 85 yılında, Amerika ve Sovyetler Birliğinin nükleer savaşın eşiğinde olduğu sıralarda New Yorkta geçen hikayede, süper kahramanlar kostüm ve maskeleriyle günlük hayatı ... Devamı
86-87 yılları arasında basılan 12 sayıdan oluşan Watchmen yayınlandığı Soğuk Savaş Döneminden fazlasıyla etkilenmiş bir çizgi roman. 85 yılında, Amerika ve Sovyetler Birliğinin nükleer savaşın eşiğinde olduğu sıralarda New Yorkta geçen hikayede, süper kahramanlar kostüm ve maskeleriyle günlük hayatın bir parçası olarak halkın arasında yaşamaktadırlar.

Kendilerine atfedilen süper-kahraman tanımının aksine, ironik olarak süper güçleri olmayan bu kahramanlar, kanunlara bağlı olmadan kendi çabalarıyla adaleti sağlamaya çalışmaktadırlar.

Eski arkadaşlarından birinin öldürülmesi üzerine, cinayeti araştırmaya başlayan Rorschach, aslında bu olayın süper kahramanlara yönelik çok daha büyük bir komplonun başlangıcı olduğunu düşünmeye başlar. Bunun üzerine, bu komployu engelleyebilmek için, dağılmış olan eski takımını bir araya getirmek için çalışacaktır.
Malin Åkerman

Laurie Jup...

Billy Crudup

Jon Osterm...

Matthew Goode

Adrian Vei...

Jackie Earle Haley

Walter Kov...

Jeffrey Dean Morgan

Edward Bla...

Patrick Wilson

Dan Dreibe...

Carla Gugino

Sally Jupi...

Laura Mennell

Janey Slater

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@vaultboy_0000

2 hafta önce

9.5 / 10

şimdi bakın bu klasik super kahraman filmi değil bu bir film sinema filmi felsefesi olan bir film bunun sadece diyaloglar üzerinden değil artı zack snyder’in güzel sinematografisi ve alan moore’un yazdığı çizgi roman ile birleşince vay be dedirtiyor


Bir cennet yaratmak için çalıştıklarını söylüyorlar ancak cennetlerini korkular istila etmiş
-dr.manhattan

Tanrı dünyayı böyle yaratmadı. Biz bu hâle getirdik.
-rorscahach

Bir fıkra hatırlıyorum. Adam doktora gider. Kederli olduğunu söyler. Hayat onun için zor ve zalimdir. Tehditkâr bir dünyada kendini yapayalnız hissettiğini söyler. Doktor tedavisi basit der. Büyük palyaço Pagliacci şehrimize geldi. Git onu gör seni neşelendirir. Adam göz yaşlarına boğulur. Ama doktor der, Pagliacci benim zaten, güzel şaka herkes güler perdeler iner’’

-rorschach

@darkscream

1 yıl önce

.ikindirik bir süper kahraman filmi daha diye düşünerek uzun süre izlememiştim ama resmen göt oldum denilebilir. sonunda wow dedim.

@endaksiorea

1 yıl önce

6. bölüm çok iyiymiş dediler

@warriorpoet

1 yıl önce

Hiçbiriniz anlamamışsınız. Beni buraya sizinle hapsetmediler sizi buraya benimle hapsettiler.

@coreality

1 yıl önce

8 / 10

Günümüz popüler kültür dünyasında türeyen birçok marvel ve dc yapımından başarılı, kendi içinde bir felsefesi olan ama değeri anlaşılamamış bir yapımdır.

@heisenberg

4 yıl önce

10 / 10

grafik romanını okumaya, filmini izlemeye doyamadım.birileri benden tavsiye film istediğinde direkt önerdiğim film. sonra da genelde şöyle bir diyalog geçiyor, hoş olmuyor.

ben: watchmen’i izle. çok güzel film izle bak.

x: watchmen mi? süper kahraman filmi mi?

ben: evet ama bak öyle değil tam olarak.

x: mavi adam falan var la nasıl değil.

ben: he evet o radyoaktif bir deney.. ehm. böyle anlatınca da örümcek adam gibi oldu. neyse ya izleme sen boş ver.

https://www.youtube.com/watch?v=h24D87SqaLQ

@dilarakrkmz

6 yıl önce

Repliklerinden göndermelerine kadar herşey muhteşemdi. Filmi bu kadar geç izlediğim için üzülüyorum. İlk başta yaklaşık üç saatlik filmde illaki sıkılırım demiştim ama haksız çıkmama sevindim. Başından sonuna kadar ekrana kilitleyen bir yapım.
T

@trcn01

7 yıl önce

10 / 10

film hakkında yazılacak o kadar çok şey var ki nereden başlasam bilemedim. bahsettiği herşey birbiriyle bir yerde birleşiyor. içinde rorschach gibi tek bir fikri benimsemiş gibi görünen ancak yinede daha yüksek bir motivasyonla bu dışardan sabit gibi görünen kapsamlı bir fikri, doğru yada yanlış olmadan yansıtan bir karakter bulunduran bir film. 7-8 filmde anlatılamayan iyi kötü doğru yanlışı sorgulamamızı sağlayan fikri tek bir filmde verebilmiş bir kurgusu var. dr manhattan gibi süper güçlü bir karakterin neden dünyaya kesin bir barışı getirmediğini güzel anlatıyor.

sonda herşeyin arkasında veidt ın olması bi yere kadar şaşırttı ki zaten dünyanın en zeki adamından böyle birşey beklenirdi. ayrıca rorschach ın da onsuz her sahnede elinde the end is nigh pankartıyla görünmesi güzel bir detaydı yakalanana kadar farketmedim. bir de son sahnede dr manhattan ın rorschach ı susturmasında basit bir fik
... Devamı
film hakkında yazılacak o kadar çok şey var ki nereden başlasam bilemedim. bahsettiği herşey birbiriyle bir yerde birleşiyor. içinde rorschach gibi tek bir fikri benimsemiş gibi görünen ancak yinede daha yüksek bir motivasyonla bu dışardan sabit gibi görünen kapsamlı bir fikri, doğru yada yanlış olmadan yansıtan bir karakter bulunduran bir film. 7-8 filmde anlatılamayan iyi kötü doğru yanlışı sorgulamamızı sağlayan fikri tek bir filmde verebilmiş bir kurgusu var. dr manhattan gibi süper güçlü bir karakterin neden dünyaya kesin bir barışı getirmediğini güzel anlatıyor.

sonda herşeyin arkasında veidt ın olması bi yere kadar şaşırttı ki zaten dünyanın en zeki adamından böyle birşey beklenirdi. ayrıca rorschach ın da onsuz her sahnede elinde the end is nigh pankartıyla görünmesi güzel bir detaydı yakalanana kadar farketmedim. bir de son sahnede dr manhattan ın rorschach ı susturmasında basit bir fikir görünmüyor, dünyada nasıl barış sağlanması gerektiğini göreceli bir kavram olarak gösteren veidt ve manhattan a bi yerde hak veriyorum.

daha ne söyleyebilirim ki bu filmi ilk izlediğimde derin bir barış kavramını kaçırmış olmam üzdü beni gerçekten, o zamanlar ne kadar yüzeysel görmüşüm de anlayamamışım.

@zardozz

7 yıl önce

8 / 10

Rorschach, kendi elleriyle yakaladığı onlarca suçlunun yanına hapsedilir ve yemek sırasında onu öldürmek isteyen bir hapisane dolusu adamın arasında onlara seslenir:

- Anlamıyor musunuz ? Beni sizin yanınıza hapsetmediler, sizi benim yanıma hapsettiler !

@asdf_13

7 yıl önce

8.7 / 10

Blade Runner, Dark City, Brazil gibi karanlık şehir atmosferine sahip filmlerden hoşlanıyorsanız eğer bu filmi de sırf atmosferi için bile çok seveceksiniz. Distopik filmlere bayıldığım için 3.5 saatlik versiyonunu severek izledim.

Yalnız çizgi romandan bihaber olmam sebebiyle çoğu kahramanların giyim tarzlarını yadırgadım(tabi Rorschach hariç, ona bayıldım).

Zack Snyder, eski çizgi romanlarla uğraşmaktansa sıfırdan karanlık bir hikaye yazsa da izlesek keşke...
D

@digeri

8 yıl önce

iki tane sığır, yeni yetme, çene ishali kızın yanına düştüğüm sinemada izlemeye çalıştığım bir filmdi. Mavi abimizin çıplak gezdiği sahnelerde pek bir rahatsız olup, çevrelerini de rahatsız eden bu beyinden yoksun, görgü bilmeyen yaratıklar tüm filmi bana ve herkese zehir ettiler. Aklıma geldi yine sinirlendim. İnşallah o iki kız mavi abimizinkinden daha büyükleriyle (ego) karşılaşır da ağızları açık kalır. Ulan memlekette sinemaya bile gidemiyorum bu davarlar yüzünden. Bıktırdınız lan görgüsüz embesiller. Ülkenin her yerindesiniz nefes alacak yer bırakmadınız insanara ölseniz de hepimiz rahatlasak.

Film bence en iyi çizgi roman uyarlamalarından biri bu arada.

@mifer600

8 yıl önce

7.5 / 10

farklı, sıkıcı, kendi içinde felsefesi olan, "farklı" bir süper kahraman temalı film. izlenmeli.

@yakamoz29

8 yıl önce

8.4 / 10

beni asıl etkileyen fikri muhtevaya sahib ilginç ve aykırı karakterler, onların düşünceleriydi ki fazlasıyla beğendim. Bu bir distopik kahrmanlar ve soğuksavaş devir furyası;, basit ve klişe üstün teknolojik süper-techizatlılar (ama Manhattan karakteri bambaşka bir kefede, O, hem İnsan'ın insanüstülüğünü, Tanrısallığı ve Tanrı'ya tabiiyeti hem üç maymunu, hakim süpergücün aşamadığı insan sorunları, hilkat mucizesini keşf etmekle, kontrol edememesi, yaratamaması hem de her şeyin sonunda süper-gücün kanla hükm etmesiyle riyakar ütopik barışı sağlayan bir timsaldi.) amerikan hayalleri, emperyalizm kudret ve vahşeti, İnsanın Tanrısallık gücü ve yetisi, realist kahrman güdüsü, vatanperverlik, milliyetcilik, devlet müdafailiği ve üstün demokratik sistemin rüyasını yansıtan perdeler: hüsranlar, marjinalleştirmeler, uçurumlar, psikolojik ve toplumsal itişler, iğrentiler, adaleti sağlayan bağımsız kurumlar. Tüm soğuksavaşın evrelerini gördük lan
... Devamı
beni asıl etkileyen fikri muhtevaya sahib ilginç ve aykırı karakterler, onların düşünceleriydi ki fazlasıyla beğendim. Bu bir distopik kahrmanlar ve soğuksavaş devir furyası;, basit ve klişe üstün teknolojik süper-techizatlılar (ama Manhattan karakteri bambaşka bir kefede, O, hem İnsan'ın insanüstülüğünü, Tanrısallığı ve Tanrı'ya tabiiyeti hem üç maymunu, hakim süpergücün aşamadığı insan sorunları, hilkat mucizesini keşf etmekle, kontrol edememesi, yaratamaması hem de her şeyin sonunda süper-gücün kanla hükm etmesiyle riyakar ütopik barışı sağlayan bir timsaldi.) amerikan hayalleri, emperyalizm kudret ve vahşeti, İnsanın Tanrısallık gücü ve yetisi, realist kahrman güdüsü, vatanperverlik, milliyetcilik, devlet müdafailiği ve üstün demokratik sistemin rüyasını yansıtan perdeler: hüsranlar, marjinalleştirmeler, uçurumlar, psikolojik ve toplumsal itişler, iğrentiler, adaleti sağlayan bağımsız kurumlar. Tüm soğuksavaşın evrelerini gördük lan, böyle Hugo ödüllü kazanmış bir çizgiromanı fiilme uyarlamada eksikler fikr dehşetliğini attırmamakla ve markajlarıyla, görsellik farklılığıyla daha cazib hale getirmiş, farklı bir köşede yer alır, benim için.

(La, bir de bunlar o devir için bir kurgusal alt-evren oluşturmuşlar, çizgiroman içinde çizgiroman (tales of black freighter), öldürülen yazarı, hollis mason'un kitabı, gazete yazıları falan filan, o devri pratik ve ictimai hayat olarak da yansıtmışlar, esasi mevzuu dışında, film konsepti sebebiyle sadece watchmen konusunua bağlı kalmış ya, dikkat. (Ultimate Cut versiyonda daha fazla yer alır hikayenin belki fikri ve anatemayı etkilemeyecek bütünü ama görselliği ve akıcılığı bozan şekilde izleyebilrsin.)

Not: İsteyene, çizgiromanı okumalık verebilirim.

@john_titor

8 yıl önce

biraz değişik bi film yani bilindik çizgi roman uyarlamaları gibi değil yönetmenin bazı şeyleri neden yapmaya çalıştığını anlayamadım , mesela

------------------spoiler-------------------

bi kere filmin adı gözcüler neyse Rorschach olayları araştırırken bi sahnede rockefeller military research center'a giriyo ve bu tabela kamerada 5-6 saniye duruyo rockefeller ailesinin neci olduğunu bilen bilir amerikan dolarını basan FED'in ortaklarından ayrıca CIA'yi kuran ailedir (gayr-ı resmi olarak mark zepezauer'un cıa'ın 40 büyük operasyonu isimli kitabında bundan bahseder)yönetmen selam çakıyo big boss'a sanırsam ayrıca veidt denilen bi dallama var kendi eliyle buna suiksat yapılıyo yapan adam roy chess kendisi piramit nakliye şirketinde çalışıyo neyse rastlantı bunlar soğra bu veidt kutuplarda enerji reaktörü kuruyo falan reaktör de bildiğin giza piramidi olaylar olaylar bi ara bu veidt dallamasını onlarca tv ekranının başında bi tahtta gö
... Devamı
biraz değişik bi film yani bilindik çizgi roman uyarlamaları gibi değil yönetmenin bazı şeyleri neden yapmaya çalıştığını anlayamadım , mesela

------------------spoiler-------------------

bi kere filmin adı gözcüler neyse Rorschach olayları araştırırken bi sahnede rockefeller military research center'a giriyo ve bu tabela kamerada 5-6 saniye duruyo rockefeller ailesinin neci olduğunu bilen bilir amerikan dolarını basan FED'in ortaklarından ayrıca CIA'yi kuran ailedir (gayr-ı resmi olarak mark zepezauer'un cıa'ın 40 büyük operasyonu isimli kitabında bundan bahseder)yönetmen selam çakıyo big boss'a sanırsam ayrıca veidt denilen bi dallama var kendi eliyle buna suiksat yapılıyo yapan adam roy chess kendisi piramit nakliye şirketinde çalışıyo neyse rastlantı bunlar soğra bu veidt kutuplarda enerji reaktörü kuruyo falan reaktör de bildiğin giza piramidi olaylar olaylar bi ara bu veidt dallamasını onlarca tv ekranının başında bi tahtta görüyoruz dünyayı izliyor beyfendi hani takip ediliyosunuz beyler ayıqs falan mesajı veriyo neler neler bi eyes wide shut olmasa da kendi çapında ifşa etmiş bazı şeyleri bu filmcik
K

@kadiogluba

9 yıl önce

7.9 / 10

film sıradan süper kahraman çizgisinin çok dışında seyirciye komplike bir senaryo sunuyor ve bunun altından kalkıyor.kesinlikle tatmin edici film.

Not:Ultimate Cut versiyonundaki animasyon dünyadaki en gereksizkurgu eklentisiolabilir Director's Cut'u izleyin derim ben.
SPOILER

Watchmen filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Watchmen filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Watchmen filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL