Tanrı'nın Kitabı 2010

The Book of Eli

6.2

228 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (258.168 OY)

Vizyon Tarihi

5 Şubat 2010

Süre

1 Saat 58 Dk.

Ülke

ABD

Senaristler

Gary Whitta

KONUSU

Çok uzak olmayan bir gelecekte, bir adam bir zamanlar Amerika olan çorak topraklarda tek başına yürüyor. Boş şehirler, çökmüş otobanlar, kavrulmuş toprak, etrafında sadece yıkım felaketinin izleri var. Burada uygarlık yok, kanun yok. Yollar ayakkabıları için, bir matara su için, ya da hiçbir şey için adam öldüren çetelere ait. Ama onlar bu yolcunun dengi değil.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (19)

@dilekcandar yazdı...

Pzt, 16 Nis 2018, 17:05 (5 ay önce)

Aslında vermek istedikleri mesaj, dinden çook uzakta bir düşünceden ibaret. İnsanın, içindeki amaç uğruna savaşması gerektiğini ve bunun uğruna bir şeyler yaparken sana hiç kimse zarar veremediğini anlatan bir film olmuş.. Bence anlatılanı da çok güzel vermiş. İzlenilmesi gereken bir film.

@vfv yazdı...

Sal, 20 Ağu 2013, 15:27 (5 yıl önce)

''O bir Silah'' Gary Olman ın kitap için söylediği bir söz. Ve filmin en can alıcı repliğidir bana göre. Şu kısacık replik çok şey anlatıyor aslında. Bir kitabın peşinden koşmasının sebebi başka ne olabilirdi ki...'' insanlar ihtiyaç duyduklarından çok daha fazlasına sahiptiler. neyin gerçekten değerli, neyin değersiz olduğu hakkında en ufak bir fikrimiz yoktu. insanların şu an uğruna birbirlerini öldürdükleri şeyleri, o zamanlar fırlatıp atardık.'' konuşması ise ders çıkarmamız gereken bir sözdür. Tüm insanlık adına. Din propagandası yapılıyor gibi yorumlara şu cevabı vermek istiyorum. Filmi dikkatli izliyor olsaydınız filmin sonunda İncil Kitaplığa konulurken onun yan tarafında Kuran ı Kerim i görecektiniz. Burda önemli olan Kitabın incil ve başka bir şey olması değil. Önemli olan anlamı. Önemli olan filmin vermek istediği mesajdır. Din malesef insanlık tarihi boyunca hep bir araç olarak kullanıldı. İnsanları kontrol edecek bir güç olarak.Ciddi mesajları olan filmin teknik boyutuna da değinecek olursak Felaket sonrası dünyanın hali süper yansıtılmış. Mükemmel görsellik. Abartılmamış ve kaliteli aksiyon sahneleri var. Çok can alıcı anlamlı replikleri de var. 10/ 8.0

@oyunadevam yazdı...

Cum, 12 Nis 2013, 02:36 (5 yıl önce)

kesinlikle en az bir kez izlenmesi gereken bir film.. konusu sizi şaşırtan olayları oyuncuların kalitesi.. imdb puanı az bence 7+ olmalı.. şimdiden iyi seyirler..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Tanrı'nın Kitabı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tanrı'nın Kitabı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tanrı'nın Kitabı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL