Kramer Kramer'e Karşı

(1979)

Kramer vs. Kramer

Film 1 Saat 45 Dk. Dram ABD

7.4

184 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (133.001 OY)

KONUSU
Avery Corman’ın romanından uyarlanan filmde Ted ve Joanna’nın boşanmalarıyla beraber başlayan velayet kavgasının bir anne ve babaya ebeveyn olmayı öğretmesini seyredeceksiniz.
Joanna, kocası Ted’i terk ederek onu oğulları Billy ile tek başına bırakır. Hayatında, belki de en beklemediği anda yaşanan
... Devamı
Avery Corman’ın romanından uyarlanan filmde Ted ve Joanna’nın boşanmalarıyla beraber başlayan velayet kavgasının bir anne ve babaya ebeveyn olmayı öğretmesini seyredeceksiniz.
Joanna, kocası Ted’i terk ederek onu oğulları Billy ile tek başına bırakır. Hayatında, belki de en beklemediği anda yaşanan bu gelişme işkolik bir adam olan Ted’in tüm düzenini altüst eder. Daha yalnızlıklarının ilk gününde baba ve oğul birbirlerini aslında hiç tanımadıklarını görürler. Çocuğuyla o güne kadar hiç yalnız kalmamış olan Ted ona sabah kahvaltısında ne yedirmesi gerektiğini bile bilmemektedir. Günlük hayatın en basit alışkanlıklarının nasıl bir drama dönüşebileceğini izleyeceğiniz "Kramer Kramer’e Karşı"da bu ilk kahvaltı sahnesi, Dustin Hoffman’ın sadece bir tost yapabilmek için verdiği uğraş, dram sinemasının klasikleri arasında sayılabilir.
Zamanla baba ve oğlun arasında gelişen ilişki sayesinde Ted baba olmayı öğrenmeye başlar ve hiç beklemediği halde bundan keyif alır. Ancak Joanna’nın aniden dönüp gelmesi ve oğullarının velayetini istemesi üstüne ikili arasında kıyasıya bir savaş başlar.
Dustin Hoffman - Meryl Streep ikilisinin üstün performanslarıyla akıp giden film boyunca ebeveyn olmanın tüm dezavantajlarına rağmen hayatınıza kattıklarını ve nasıl vazgeçilmez bir güzellik haline geldiğini keşfedeceksiniz.
Dustin Hoffman

Ted Kramer

Meryl Streep

Joanna Kramer

Jane Alexander

Margaret P...

Justin Henry

Billy Kramer

Howard Duff

John Shaun...

George Coe

Jim O'Connor

JoBeth Williams

Phyllis Be...

Bill Moor

Gressen

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mahi

2 ay önce

8.7 / 10

Mariage Story’i izledikten sonra bu tarz filmlerin agababasi olan Kramer vs Kramer’i izleme zamanının ikinci kez geldiğini düşündüm.5 yıl öncede izlediğimde çok beğenmiştim,bugün izledigimde de çok beğendim.Oyunculuk anlamında on numara işler çıkmış.Hem Dustin Hoffman,hem asaletin simgesi Merrly Streep hem de o tatlı oğulları..İnsanı derinlemesine etkileyen,ajite etmeden duygulandiran,izlerken yormayan ve empati yapıldığında içini kara bulutlarla,güneşli bir havanın aldığı dört mevsim tadinda bir film.Sinema tarihi açısından çok önemli olduğunu düşündüğüm ve mutlaka izlenmesi gereken filmlerin başında gelen bir film bence.Tavsiyemdir..
(Bir kadın olarak Dustin Hoffman’in mahkemede iyi anne baba olmakla alakalı söylediği o birkaç cümleye yürekten katılıyorum.İyi ebeveyn olmak cinsiyetle alakalı değil.Çok sevmek ve fedakar olmakla alakalı)

@tambenlik

3 ay önce

marriage story’nin babası sayılır bu film. işkolik bir adam, kendi hayatına sığamayan bir kadın ve küçük bir çocuk.
özellikle billy karakterinin oyunculuğu filmi bambaşka bir noktaya götürüyor. joanna üzerinden toplumsal cinsiyet rollerinin tartışmaya açılması ve verilen feminist mesajlar ise dönemine göre cesur adımlar. ve de meryl streep çok asil.

@ustilago

9 ay önce

ibrahim tatlıses inde buna benzer bi filmi var adı aklıma gelmedi.

@filmist

10 ay önce

7.5 / 10

Velayet davasına kadar yaşananları ailenin bölünmesi, baba ve oğlun başbaşa kalması
birbirlerine ne kadar uzak olduklarını görmeleri ve yaşanan gelişmeler
tüm bunları izleyiciyi sıkmadan, uzatmadan, aşırıya kaçmadan bizlere gösteriyor.
Güzel bir filmdi.

@rusyena

1 yıl önce

7 / 10

Aile olmak, çocuk yapmak kolay... Önemli olan anne-baba olmak ve o aileyi sürdürebilmek diyen bir film... Sıcacık... samimi... ve içe işleyen türden...

@yigittpasa

1 yıl önce

Filmi dün akşam izledim ve hala ara ara aklıma gelip beni düşündürüyor. Herkesin izlemesi gereken, ilişkiler üzerine çok güzel bir film. Dustin Hoffman ailenizden birisiymiş gibi kendinize yakın hissettiriyor. Hatta adamın bence o kadar iyilik dolu bir yüzü ve bakışları var ki, filmde Ted'in eleştirilen yönleriyle ilgili pek sahne görmüyoruz bile, film boyunca oğlu ile geçirdiği ve hakkıyla babalık yaptığı sahneleri görüyoruz. Bu adam istese de kötü bir insan olamaz, ben inanmıyorum :)

Kimin haklı olduğu konusu da göreceli bence, mahkeme sahneleri bu yönden çok hoşuma gitti. İki tarafın da haklı olduğu konular var. Ama vazgeçip giden taraf sorumluluklardan kaçtığı için bana daha haksız geliyor.

@cevat

4 yıl önce

Duygu yoğunluğu üst seviyede bir film. Etkilendiğim anlar da oldu film içinde. Gerçekten izlenmeli tavsiye ediyorum. Streep'in güzelliğine de ayrı bir parantez açmalı :)
N

@necdet_kediseve

6 yıl önce

7 / 10

dustin hoffman'ın çok çok kısa olduğunu bu film fark ettim, merak edip baktım. 1.67 m imiş boyu.

@ustilago

7 yıl önce

bir insanı pornoda oynamaya götüren süreç absürt bir anlatımla veriliyor

@gaddar_kerim

7 yıl önce

Nafaka ödeyerek enayi yerine konulmayı hazmedemeyen bir adamın haklı mücadelesini anlatan film.Babam ve oğlum bu filmden araklanmıştır.İzleyin izlettirin.

@yejades

7 yıl önce

Dustin, Al Pacino'ya çok mu benziyor?

@bardamu

7 yıl önce

8.4 / 10

ebeveynlerin ayrılığının çocuk psikolojisindeki etkilerini görmek için yararlı bir film. ayrıca tarafarın zamanınd birbirini seven insanlardan nasıl düşmna dönüştüklerini de görebiliriz.

bu arada Mr. Kramer'ın en çok kullandığı kelime "terrific" tir. nedense ben de bu kelimeyi çok kullanırım. ilk kullandığı andan itibaren ilgimi çekti ve zaten bol bol da kullandı.

filmin başlarında merly streep'in canlandırdığı Joanna karakterine biraz olsun hak vermiştim. en azından mutsuz bir evliliin içinde yok oluşunu düşndüğümde. ama sonrasında yaptıkları onu kızılcık sopasıyla dövme isteği uyandırdı. ayrıca o kararsızlığı, dava açıp, sonra kazanıp vazgeçmesi adamı ve çocuğu yıpratmaktan başka ne işe yaradı? i

nsanlar problemler yaşayabilirler, kararsız kalabilirler. ma u kararlar çevrelerindekileri hele ki çok sevdiklerini iddia ettikleri çocuklarını etkiliyorsa biraz dha dikkatli düşünmeleri gerekmez mi sanki?
SPOILER

Kramer Kramer'e Karşı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kramer Kramer'e Karşı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kramer Kramer'e Karşı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL