7.7

164 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (163.094 OY)

KONUSU

Dağılan bir evliliğin ve bir arada kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkat dolu öyküsü.

Scarlett Johansson

Nicole Barber

Adam Driver

Charlie Ba...

Laura Dern

Nora Fanshaw

Alan Alda

Bert Spitz

Ray Liotta

Jay Marotta

Azhy Robertson

Henry Barber

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

Daha fazla yanıt göster

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sersak53

4 gün önce

8.2 / 10

Oyunculuklarıyla ön plana çıkan çok gerçekçi bir film.Başarısının sırrı hikayenin veya tekniğinin müthiş olması değil sizi içine alan hayatta her zaman yaşanabilecek bir olayı gerçekçi bir şekilde anlatması. Scarlet mükemmel oynamış . Adam driver başta tam oturmamış gibi geldi ama sonradan açıldı başarılı buldum. Yan karakterlerde gayet iyi.
Uzun süresi ve kısıtlı senaryosuna rağmen hiç sıkmıyor. Diyalog filmlerinden hoşlananlara önerebilirim. Bence bütün evli ve evlenmeyi düşünen çiftler izlemeli.

@slaaslan

1 hafta önce

8 / 10

oyunculuğun cok iyi olmasından ziyade bu filmi asıl bana sevdiren yönetmen ve senaryodur. o kadar gerçekçi ki yaşadıkları, birbirlerinin üzüntülerini mutluluklarını fark edememeleri çok güzel anlatılmış. boşanmanın bir kişinin hatası olmadığı ve doğallığını vurgulayan bir film olmuş.

@eloy

3 hafta önce

7.1 / 10

Bana fazlasıyla Kramer vs. Kramer'ı hatırlatan bir film oldu. Yer yer çok güzel sahneler var. Özellikle Adam Driver'ın bar sahnesi ile Laura Dern'in, annelik/babalık konusuna toplumun/mahkemelerin yaklaşımı sahnesi oldukça iyiydi. Tabii ki Scarlett Johansson ile birlikteki kavga sahnesi ve en sondaki ayakkabı bağı sahnesi de oldukça dokunaklıydı. Noah Baumbach da çok sevdiğim bir yönetmendir fakat diğer filmlerinde yakaladığım tadı alamadim bu filmde. Film yer yer aşırı sıkıyor. Senaryoda tam olarak ifade edemediğim bir şeyler eksik gibi...

Son olarak Adam Driver'ı hiç sevmediğimi de belirteyim. Muhtemelen yüzyılın en ezik karakteri olan Kylo Ren'den sonra adamın hiçbir karakterini ciddiye alamıyorum. Olduğu filmleri izlemeyi öteliyorum resmen, o derece bir ayar olma durumu söz konusu. Yine de bu filmdeki hakkını yememek gerek ama bence Oscar'ı başkası kapar.

@skynyrd

1 ay önce

6.9 / 10

Tırt ama oscar alır birileri kesin. Adam kalmadı holivudda adamı parlatıyolar sürekli, her filmde karşımıza çıkmasa ibiş suratıyla. Girls deki performansıyla hatırlasak hep

@2760889966651

1 ay önce

7.1 / 10

Aşka Reddiye
Kapılmayı göğün maviliğine,
Bir güneşle bütün bir gün mutluluğu
Unutalı yıllar geçmiş aradan
İnansaydım sana eskisi gibi
Hatırlat derdim belki yine

Sen yoksun ey aşk
İnsanlar arasında yangın yerleri,
Kısa yakınlıkların yıkıntıları var
İşin kötüsü daha sevginin başında
Ellerinde hesap cetvelleri,
Kar ve zarar hesaplıyor insanlar

Kişiler acıyacak ve kin duyacak
Ve sevecek de bir zaman
Fakat sürekli sevgiler sağanağını sildim aklımdan
Bir zaman resmin olan cebimde ey sevgili!
Şimdi dörde katlanmış,
İlk kolesterin tahlili
Ve aslı olmayan bir şeye,
Beni bunca yıl inandırdı diye,
Dargın öleceğim Fuzuli'ye

Aşk yoksun sen seni biz uydurduk,
Saatleri unuttuk, aklımızca zamanı durdurduk
hüsrev hatemi

@statistician

1 ay önce

8.1 / 10

Oyunculardan başlamak gerekirse Scarlett Johansson ve Adam Driver gerçekten iyi bir ikili olmuşlar. Adam biraz daha iyi bir performans sergilemiş. Ray Liotta' yı da filmde görmek güzel. Oyunculuklar iyi ama günümüzde inanılmaz performanslar görüyoruz çok çok iyi diyemem. Bu tarz bir filmde en önemli şey duygunun, kahramanların olaylar karşısındaki hislerinin izleyiciye geçmesi ki film bunu gerçekten başarıyor. Gerçekçi hayatın içinden bir yapıt.

@ruby

1 ay önce

komedi?

@venezue

1 ay önce

7.8 / 10

Konusu itibariyle benzediğıni düşündüğüm Blue Valentine filmi gibi, evliliklerdeki duygu evrimini başarılı yansıtan harikulade film.
O

@oldandwise

2 ay önce

9 / 10

Ciğer dağlayan filmlerden. Müthiş oyunculuklar, müthiş detaylar...Ne denebilir ki. 9/10.

@metehan

2 ay önce

8.5 / 10

Boşanma sürecinde olan çiftlere izlettirmek lazım. Boşanmadan sonra keşke dememek için. Uzun zamandır başucuna film eklememiştim. Ne iyi geldi...

@beratseyda

2 ay önce

7.8 / 10

İnandırıcı oyunculuklar. (Adam Driver, adamım, harikasın) Klasik bir hikaye olsa da aralara serpiştirilmiş nüanslar ( mahkeme kağıdını tebliğ ederken yaşanan gerginlikler, kendini yanlışlıkla kesme, bir erkeğin hüngür hüngür ağlaması, bardaki şarkı performansı ) filmi özel kılıyor.

Adamın eşinin mektubunu okumasıyla başlayan yüklü duygular, kadının sevmekten vazgeçmediği kocasının ayakkabısını bağlamasıyla zirveye çıkar. Bir şey söylemeden çok şey anlatan sahnelerden.

@heisenberg1

2 ay önce

6 / 10

"Divorce Story" olsa daha mantıklı olurmuş. Bir de oyunculuklar haricinde büyütülecek taraf göremedim.

@slash-is-real

2 ay önce

8.5 / 10

gerçekten çok güzel bir filmdi. boğazım düğümlenmeden bitiremedim. ve izlerken bu nasıl güzel oyunculuk diyorsunuz.

@tibetli

2 ay önce

8.8 / 10

Oyunculuklar çok iyi hem de ne biçim. Bu ''Frances ha''dan sonra izlediğim ikinci Noah Baumbach filmi. Sanırım bu abimz oyuncuları nasıl yönlendireceğini çok iyi biliyor. Ayrıca film konusu itibariyle kendisiyle benzerlik taşıyan ''kramer vs kramer'' gibi komik ve duygusal sahnelerle dolu. Netflix bunun gibi filmlerle şaşırtıyor arada bazen

@luis-bunuel23

2 ay önce

7.2 / 10

Marriage Story
Noah Baumbachın Netflixte çıkan bu son filmi yılın en beğenilen filmlerinden biri oldu. Film sanatçı kişiliği ile ön planda olan genç bir çiftin New Yorkdan Los Angelese uzanan boşanma sürecini anlatıyor. Film hem erkeğin dünyasını hem kadının dünyasını yüceltmeden iki karaktere hemen hemen eşit mesafede yaklaşmış. Uzun ve bol diyaloglar ön planda tutulmuş yer yer bazı sahneleri sıkılabiliyor. Baumbachın diğer filmlerindeki gibi bir karakterin başından geçen maceralardan ziyade dramatik sahneler yoğunluktaydı. Erkek karakterlerin düşünce yapısını, boşanma sürecindeki uğraşları güzel bir şekilde yansıtmış. Evlilik düşüncesini sorgulayan, yücelten veya eleştiren bir anlayışı yok. Boşanma sürecinde iki karakterlede kendinizi özdeşletiremiyorsunuz. Bol ve kapalı alanda geçen karı ve koca diyalogları çok gerçekçiydi. Scarlet Johansson ve Adam Driver birbirlerine tam uyum sağlamışlar. Scarleti uzun zaman sonra böylesine ciddi
... Devamı
Marriage Story
Noah Baumbachın Netflixte çıkan bu son filmi yılın en beğenilen filmlerinden biri oldu. Film sanatçı kişiliği ile ön planda olan genç bir çiftin New Yorkdan Los Angelese uzanan boşanma sürecini anlatıyor. Film hem erkeğin dünyasını hem kadının dünyasını yüceltmeden iki karaktere hemen hemen eşit mesafede yaklaşmış. Uzun ve bol diyaloglar ön planda tutulmuş yer yer bazı sahneleri sıkılabiliyor. Baumbachın diğer filmlerindeki gibi bir karakterin başından geçen maceralardan ziyade dramatik sahneler yoğunluktaydı. Erkek karakterlerin düşünce yapısını, boşanma sürecindeki uğraşları güzel bir şekilde yansıtmış. Evlilik düşüncesini sorgulayan, yücelten veya eleştiren bir anlayışı yok. Boşanma sürecinde iki karakterlede kendinizi özdeşletiremiyorsunuz. Bol ve kapalı alanda geçen karı ve koca diyalogları çok gerçekçiydi. Scarlet Johansson ve Adam Driver birbirlerine tam uyum sağlamışlar. Scarleti uzun zaman sonra böylesine ciddi bir dramda görmek beni sevindirdi. Adam Driver ise bu yılın en dikkat çekici performanslarından birini sergilemiş. Abartısız ve gerçekçi bir baba rolüne hayat veriyor. Yardımcı rolde Laura Dern ise oynadığı avukat karakteri ile Oscar ödülü için bu yılki en büyük aday olduğunu düşünüyorum. Baumbach filmi olunca ister istemez gözler bir Greta Gerwigi aramadı değil hatta filmi izlerken Nicole rolünü o oynasa daha mı iyi olurdu dedim ama Scarlet Johansson daha sonradan beni utandırdı.
Filmin en büyük eksikliği ise Baumbachın artık bu klişe haline gelen senaryo sorunu idi. Woody Allenın veliahtı ise ya da öyle olmak istiyorsa daha düzenli ve birbirine bağlı güçlü senaryosu olmalı. Filmde senaryo konusunda maalesef zayıf kalmış. Bol diyalog var ama bir yerde sonuçlanmıyor. Olay örgüsü ve merak uyandırıcılığı eksik kalmış. Daha güzel bir senaryo ile çok daha iyi bir film olabilirdi. Herşeye rağmen en iyi film oscarına adaylık kapacağını düşünüyorum. Ama en iyi yönetmen konusunda boşa hayale kapılmasınlar. Çünkü filmde bir bu yıl çıkan Pain and Glory, Irıshman yada Parasite gibi bir yönetmen dokunuşu yoktu.
Sonuç olarak Marriage Story bu yıl adından bolca söz ettiren güzel filmlerinden biri. Filmi genel olarak beğendim ama yılın en iyilerin olduğunu söylemek abartı olur. Zaten yüksek ve hızlı tempolu filmlere alışık iseniz filmi izlerken sıkılacağınızı düşünüyorum. Oyunculuk konusunda çok başarılı bir film izlemek isterseniz Marriage Story sizleri bekliyor.
Puanım: 7/10
SPOILER

Marriage Story filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Marriage Story filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Marriage Story filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL