7.6

234 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (219.390 OY)

KONUSU

Dağılan bir evliliğin ve bir arada kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkat dolu öyküsü.

Adam Driver

Charlie Ba...

Scarlett Johansson

Nicole Barber

Laura Dern

Nora Fanshaw

Alan Alda

Bert Spitz

Ray Liotta

Jay Marotta

Azhy Robertson

Henry Barber

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yurdagulbogar

2 hafta önce

6 / 10

Overrated bir film. Sonu hicbir yere baganmadi...

@aranhyid

1 ay önce

Başlangıcı beni çok etkiledi birbirleri hakkında yazdıkları olumlu şeyleri okurken gerçekliğe hızlı bir geçiş yapılmış. Oyunculuklar çok iyiydi başroller tabii ki iyiydi ama ben özellikle Laura Dern’in oyunculuğunu beğendim en son Unbreakable Kimmy Schmidt’te izlemiştim kendisini iki farklı karaktere de çok güzel hayat vermiş. Bunun dışında iki karaktere de yakın hissettim belki de bi ayrılık sürecinde olduğumdan özellikle kavga sonrası Charlie’nin yere çöküşü ve Nicole’e sarılışı ya da Nicole’un Charlie’nin ayakkabısını bağlaması gibi detaylar beni etkiledi.
E

@emertcan

2 ay önce

2.1 / 10

Maalesef diğer yorumlara katılmak bir yana, hayal Kırıklığı yaratan film oldu benim için. öncelikle hikaye çok bayık, film ilerlemiyor. Bir de öyle alakasız bir final sahnesi var ki, o sahneden sonra 10-15dk daha konu varmışcasına beklentiye girdim. Hiç keyif alamadım
filmi yarıda bıraktım, izlemediğim için yorum yapmak bana düşmez :p fakat;
eğer yaşadığınız evde dırdır, drama, kavga bolsa bir de film olarak izlemeye hiç gerek yok.

@sersak53

5 ay önce

8.2 / 10

Oyunculuklarıyla ön plana çıkan çok gerçekçi bir film.Başarısının sırrı hikayenin veya tekniğinin müthiş olması değil sizi içine alan hayatta her zaman yaşanabilecek bir olayı gerçekçi bir şekilde anlatması. Scarlet mükemmel oynamış . Adam driver başta tam oturmamış gibi geldi ama sonradan açıldı başarılı buldum. Yan karakterlerde gayet iyi.
Uzun süresi ve kısıtlı senaryosuna rağmen hiç sıkmıyor. Diyalog filmlerinden hoşlananlara önerebilirim. Bence bütün evli ve evlenmeyi düşünen çiftler izlemeli.

@slaaslan

5 ay önce

8 / 10

oyunculuğun cok iyi olmasından ziyade bu filmi asıl bana sevdiren yönetmen ve senaryodur. o kadar gerçekçi ki yaşadıkları, birbirlerinin üzüntülerini mutluluklarını fark edememeleri çok güzel anlatılmış. boşanmanın bir kişinin hatası olmadığı ve doğallığını vurgulayan bir film olmuş.

@eloy

5 ay önce

7.1 / 10

Bana fazlasıyla Kramer vs. Kramer’ı hatırlatan bir film oldu. Yer yer çok güzel sahneler var. Özellikle Adam Driver’ın bar sahnesi ile Laura Dern’in, annelik/babalık konusuna toplumun/mahkemelerin yaklaşımı sahnesi oldukça iyiydi. Tabii ki Scarlett Johansson ile birlikteki kavga sahnesi ve en sondaki ayakkabı bağı sahnesi de oldukça dokunaklıydı. Noah Baumbach da çok sevdiğim bir yönetmendir fakat diğer filmlerinde yakaladığım tadı alamadim bu filmde. Film yer yer aşırı sıkıyor. Senaryoda tam olarak ifade edemediğim bir şeyler eksik gibi...

Son olarak Adam Driver’ı hiç sevmediğimi de belirteyim. Muhtemelen yüzyılın en ezik karakteri olan Kylo Ren’den sonra adamın hiçbir karakterini ciddiye alamıyorum. Olduğu filmleri izlemeyi öteliyorum resmen, o derece bir ayar olma durumu söz konusu. Yine de bu filmdeki hakkını yememek gerek ama bence Oscar’ı başkası kapar.

@skynyrd

6 ay önce

6.9 / 10

Tırt ama oscar alır birileri kesin. Adam kalmadı holivudda adamı parlatıyolar sürekli, her filmde karşımıza çıkmasa ibiş suratıyla. Girls deki performansıyla hatırlasak hep

@2760889966651

6 ay önce

7.1 / 10

Aşka Reddiye
Kapılmayı göğün maviliğine,
Bir güneşle bütün bir gün mutluluğu
Unutalı yıllar geçmiş aradan
İnansaydım sana eskisi gibi
Hatırlat derdim belki yine

Sen yoksun ey aşk
İnsanlar arasında yangın yerleri,
Kısa yakınlıkların yıkıntıları var
İşin kötüsü daha sevginin başında
Ellerinde hesap cetvelleri,
Kar ve zarar hesaplıyor insanlar

Kişiler acıyacak ve kin duyacak
Ve sevecek de bir zaman
Fakat sürekli sevgiler sağanağını sildim aklımdan
Bir zaman resmin olan cebimde ey sevgili!
Şimdi dörde katlanmış,
İlk kolesterin tahlili
Ve aslı olmayan bir şeye,
Beni bunca yıl inandırdı diye,
Dargın öleceğim Fuzuli’ye

Aşk yoksun sen seni biz uydurduk,
Saatleri unuttuk, aklımızca zamanı durdurduk
hüsrev hatemi

@statistician

6 ay önce

8.1 / 10

Oyunculardan başlamak gerekirse Scarlett Johansson ve Adam Driver gerçekten iyi bir ikili olmuşlar. Adam biraz daha iyi bir performans sergilemiş. Ray Liotta' yı da filmde görmek güzel. Oyunculuklar iyi ama günümüzde inanılmaz performanslar görüyoruz çok çok iyi diyemem. Bu tarz bir filmde en önemli şey duygunun, kahramanların olaylar karşısındaki hislerinin izleyiciye geçmesi ki film bunu gerçekten başarıyor. Gerçekçi hayatın içinden bir yapıt.

@ruby

6 ay önce

komedi?

@venezue

6 ay önce

7.8 / 10

Konusu itibariyle benzediğıni düşündüğüm Blue Valentine filmi gibi, evliliklerdeki duygu evrimini başarılı yansıtan harikulade film.
K

@kalender

7 ay önce

9 / 10

Ciğer dağlayan filmlerden. Müthiş oyunculuklar, müthiş detaylar...Ne denebilir ki. 9/10.

@metehan

7 ay önce

8.5 / 10

Boşanma sürecinde olan çiftlere izlettirmek lazım. Boşanmadan sonra keşke dememek için. Uzun zamandır başucuna film eklememiştim. Ne iyi geldi...

@berat-k

7 ay önce

7.8 / 10

İnandırıcı oyunculuklar. (Adam Driver, adamım, harikasın) Klasik bir hikaye olsa da aralara serpiştirilmiş nüanslar ( mahkeme kağıdını tebliğ ederken yaşanan gerginlikler, kendini yanlışlıkla kesme, bir erkeğin hüngür hüngür ağlaması, bardaki şarkı performansı ) filmi özel kılıyor.

Adamın eşinin mektubunu okumasıyla başlayan yüklü duygular, kadının sevmekten vazgeçmediği kocasının ayakkabısını bağlamasıyla zirveye çıkar. Bir şey söylemeden çok şey anlatan sahnelerden.
SPOILER

Marriage Story filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Marriage Story filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Marriage Story filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL