Kramer Kramer'e Karşı Yorumları

Kramer Kramer'e Karşı filmi detayları

M

@mahi

2 hafta önce

8.7 / 10

Mariage Story’i izledikten sonra bu tarz filmlerin agababasi olan Kramer vs Kramer’i izleme zamanının ikinci kez geldiğini düşündüm.5 yıl öncede izlediğimde çok beğenmiştim,bugün izledigimde de çok beğendim.Oyunculuk anlamında on numara işler çıkmış.Hem Dustin Hoffman,hem asaletin simgesi Merrly Streep hem de o tatlı oğulları..İnsanı derinlemesine etkileyen,ajite etmeden duygulandiran,izlerken yormayan ve empati yapıldığında içini kara bulutlarla,güneşli bir havanın aldığı dört mevsim tadinda bir film.Sinema tarihi açısından çok önemli olduğunu düşündüğüm ve mutlaka izlenmesi gereken filmlerin başında gelen bir film bence.Tavsiyemdir..
(Bir kadın olarak Dustin Hoffman’in mahkemede iyi anne baba olmakla alakalı söylediği o birkaç cümleye yürekten katılıyorum.İyi ebeveyn olmak cinsiyetle alakalı değil.Çok sevmek ve fedakar olmakla alakalı)

@tambenlik

1 ay önce

marriage story’nin babası sayılır bu film. işkolik bir adam, kendi hayatına sığamayan bir kadın ve küçük bir çocuk.
özellikle billy karakterinin oyunculuğu filmi bambaşka bir noktaya götürüyor. joanna üzerinden toplumsal cinsiyet rollerinin tartışmaya açılması ve verilen feminist mesajlar ise dönemine göre cesur adımlar. ve de meryl streep çok asil.

@ustilago

7 ay önce

ibrahim tatlıses inde buna benzer bi filmi var adı aklıma gelmedi.

@filmist

8 ay önce

7.5 / 10

Velayet davasına kadar yaşananları ailenin bölünmesi, baba ve oğlun başbaşa kalması
birbirlerine ne kadar uzak olduklarını görmeleri ve yaşanan gelişmeler
tüm bunları izleyiciyi sıkmadan, uzatmadan, aşırıya kaçmadan bizlere gösteriyor.
Güzel bir filmdi.

@rusyena

10 ay önce

7 / 10

Aile olmak, çocuk yapmak kolay... Önemli olan anne-baba olmak ve o aileyi sürdürebilmek diyen bir film... Sıcacık... samimi... ve içe işleyen türden...

@yigittpasa

1 yıl önce

Filmi dün akşam izledim ve hala ara ara aklıma gelip beni düşündürüyor. Herkesin izlemesi gereken, ilişkiler üzerine çok güzel bir film. Dustin Hoffman ailenizden birisiymiş gibi kendinize yakın hissettiriyor. Hatta adamın bence o kadar iyilik dolu bir yüzü ve bakışları var ki, filmde Ted'in eleştirilen yönleriyle ilgili pek sahne görmüyoruz bile, film boyunca oğlu ile geçirdiği ve hakkıyla babalık yaptığı sahneleri görüyoruz. Bu adam istese de kötü bir insan olamaz, ben inanmıyorum :)

Kimin haklı olduğu konusu da göreceli bence, mahkeme sahneleri bu yönden çok hoşuma gitti. İki tarafın da haklı olduğu konular var. Ama vazgeçip giden taraf sorumluluklardan kaçtığı için bana daha haksız geliyor.

@cevat

4 yıl önce

Duygu yoğunluğu üst seviyede bir film. Etkilendiğim anlar da oldu film içinde. Gerçekten izlenmeli tavsiye ediyorum. Streep'in güzelliğine de ayrı bir parantez açmalı :)

@naksidil

4 yıl önce

8.3 / 10

En az kitabı kadar güzeldi. Ailecek izlenilebilecek ve ders alınabilecek bir film. " Artık baba eve hem yemek getirmek zorunda , hemde pişirmek zorunda "
N

@necdet_kediseve

6 yıl önce

7 / 10

dustin hoffman'ın çok çok kısa olduğunu bu film fark ettim, merak edip baktım. 1.67 m imiş boyu.

@ustilago

6 yıl önce

bir insanı pornoda oynamaya götüren süreç absürt bir anlatımla veriliyor
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL