7.5

435 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (256.491 OY)

KONUSU
Apayrı dünyalara sahip milyoner Edward ile araba tamircisi Carter?ın yolları, kanser hastalığı sebebiyle bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve sadece iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Hayatlarının kalan kısmını yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle barış ... Devamı
Apayrı dünyalara sahip milyoner Edward ile araba tamircisi Carter?ın yolları, kanser hastalığı sebebiyle bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve sadece iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Hayatlarının kalan kısmını yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle barışma ihtiyacı.

Hayatları boyunca yapmak istedikleri herşeyin bir listesini yapıp hastaneyi terkeden iki arkadaş, birlikte araba seyahatine çıkarlar ve bu süreçte dost olup, hayatı dolu dolu, hoşgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.
Jack Nicholson

Edward Per...

Morgan Freeman

Carter Cha...

Beverly Todd

Virginia C...

Alfonso Freeman

Roger Cham...

Rob Morrow

Dr. Hollins

Dawn Lewis

Uçuş Görev...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@visnezade

1 yıl önce

Film güzeldi, her filmden sonra mutlaka puanlama yaparım ve sonunda öldükleri için puan kırcam ksdfaj

@ibrahimguney45

2 yıl önce

8 / 10

Zamanın ne kadar değerli olduğunu ve hiç birşeyi ertelememek gerektiğini bir kez daha bizlere hatırlatan bir film. Sadece Morgen Freeman'ı izlemek bile keyif veriyor insana.

@mavimilena

2 yıl önce

9 / 10

Bir şeyi yapmak istiyorsan sakın erteleme. Zaman aslında sandığımız kadar da uzun değil. Morgan Freeman ve Jack Nicholson iki isimde çok iyi iş çıkarmış. Hüznüm ve tebessümüm birbirine karıştı. Anlam dolu bir filmdi. İzleyiniz!

@stiff

6 yıl önce

7 / 10

Aslında çok iyi bildiğimiz fakat pratikte uygulayamadığımız "zamanın göz açıp kapatıncaya kadar geçtiği" gerçeğine duygusal açıdan değinmiş. İki usta oyuncuyla durgun, sakin, yer yer eğlenceli ve güldürdüğü anlarda bile duygusal mesajlar verebilen bir film yapılmış. Herkesin böyle bir listesi olmalı bence, zaman çok değerli. Ama bizim ülkemizde bu tür hedeflerin peşinden koşmak hayallerden daha öte gibi gözükebiliyor.

"Bir insanın hayatına değer biçmek zordur.Kimileri bunun geride bıraktıklarınızla ölçüleceğini söyler. Kimileri inançla ölçülebileceğine inanır. Kimileri ise sevgiyle. Geri kalanlar ise hayatın hiçbir anlamı olmadığını söyler. Ben mi? Bana göre değeriniz hayatına değer kattığınız insanlara göre biçilir."
K

@kahramansmt

7 yıl önce

7.5 / 10

Hala izlemekte tereddüt mü ediyorsun ?

Her türde tatmin edici bir film..

10/7+
A

@altunok41

7 yıl önce

25'inden 81'ine yolculuk yaptıran efsane film..

@bcaltuntas

9 yıl önce

7.5 / 10

Çok duygusal yorum yapmak istiyorum ''Sırf o uçaktan paraşütle atlama sahnesindeki gerçeklik,samimiyet ve yaşlılık duygularını tamamen vermesi için bile izlenebilir.''

Hollywood vari bir kişisel gelişim filmi var...Birazda kendi sistemlerinin pazarlaması mı var? acaba diye düşündüm.

Hastane odası 2 kişilik olmasa bunlar tanışamaz ya hani..
A

@asdaswas

11 yıl önce

''Bu gibi şeylerden hep kaçmışımdır''

@ffilimmadami

11 yıl önce

8.1 / 10

Freeman ve Nicholson ! İki DEV oyuncu ! Bu film kötü olamazdı zaten.Konusu itibariyle basit gelebilir,biraz durgun bir film olabilir ama kesinlikle iyi bir film.Bana çok şey kattığını söyleyebilirim.İzlemediyseniz düşünmeden izleyin derim.

not:'Durgun' demem 'sıkıcı' anlamına gelmemektedir.

@unutkanimhotep

12 yıl önce

9 / 10

Konu itibariyle basit olsada asla size o basitliği yansıtmamış bir film.Tabiki bunda en büyük pay sahibi iki büyük usta.

@gundula

12 yıl önce

10 / 10

Ölüm yaklaşınca kalan süreyi "En iyi" şekilde geçirebilmek için, bir araya gelen apayrı karakterdeki iki adamın öyküsü... Mutluluk, hüzün, kahkaha, gözyaşı...Belki hepimizin birer listesi olması lazım... Ne de olsa kum saati tersine çevrildi...

@raphalleon

12 yıl önce

8.2 / 10

Bu filmi izlemeyi ertelediğim için kendime kızıyorum. Hem komedi, hem dram, hem oyunculuklar vs. vs. Ciddi anlamda çok hoşuma giden, filmdeki gibi bir durumla (ALLAH korusun) karşılaşıldığında bir "Bucket List"in farz olduğunu bize anlatan bir film.

Özellikle filmin sonlarına doğru duygusal yanım ağır basmaya başladı. Hele ki "dünyanın en güzel kızını öp" sahnesi fevkaledenin fevkindeydi..
H

@helen22

12 yıl önce

Kesinlikle herkes değilsin,ama herkes herkestir..Bazı filmlerde böyle dank diye kafaya balyoz gibi inen sözler vardır ya bu cümlede öyleydi..

@bigamist

13 yıl önce

8 / 10

beklentim yüksek değildi ve bu filme bayıldım. güldürüyor, ağlatıyor, düşündürüyor, çarpıcı sözlerle bazı fikirleri kafamıza kafamıza çakıyor. yaşamı anlatıyor bu film. iki ustanın karşılıklı döktürdüğü bu naif filmi herkes izlemeli

@lowen

13 yıl önce

8 / 10

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi diyebilirim.Komedi ve dram zaman zaman zirveye ulaşssada dram ağırlıklı bölümler içinizde bir yerlere ulaşılıyor..Ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamak ve bunu her şeyi göze alarak uygulayabilmek gerçekten heyecan verici...Siz öleceğiniz tarihi öğrenmek istermiydiniz?Ya da bunu öğrendikten sonra hiçbişey olmamış gibi yaşayabilirmiydiniz?Jack Nicholson ve Morgan Freeman'dan çok iyi bir film,mutlaka izlenmeli..
SPOILER

Şimdi Ya da Asla filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şimdi Ya da Asla filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şimdi Ya da Asla filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL