6.9

228 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (265.153 OY)

KONUSU
George Jung, küçük girişimci bir babanın oğludur. Ailesinin iki yakayı bir araya getirmekte ne denli zorlandığını görerek büyür ve bir yetişkin olarak asla maddi zorluklar yaşamamaya şartlar kendini. Kaliforniya’ya göç eder ve orada uyuşturucu işine bulaşır. Sonuçta, bir yandan maddi açıdan başarı, ... Devamı
George Jung, küçük girişimci bir babanın oğludur. Ailesinin iki yakayı bir araya getirmekte ne denli zorlandığını görerek büyür ve bir yetişkin olarak asla maddi zorluklar yaşamamaya şartlar kendini. Kaliforniya’ya göç eder ve orada uyuşturucu işine bulaşır. Sonuçta, bir yandan maddi açıdan başarı, bir yandan da hapis gelir. Kodeste tanıştığı biri, yeni yeni yaygınlaşmakta olan kokain pazarında birlikte iş yapmayı teklif eder ona. Serbest bırakılır bırakılmaz, George Jung ABD’deki kokain piyasasında büyük oynamaya başlar ve kısa sürede pazarın %85’ini elde eder.

Uyuşturucu Jung’a maddi anlamda çok şey getirse de, asla onarılamayacak şekilde başka birçok şeyi de ondan sonsuza dek almaktadır...
Johnny Depp

George Jung

Penélope Cruz

Mirtha Jung

Franka Potente

Barbara Bu...

Rachel Griffiths

Ermine Jung

Paul Reubens

Derek Foreal

Jordi Mollà

Diego Delgado

Cliff Curtis

Pablo Escobar

Max Perlich

Kevin Dulli

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hogwarts

1 yıl önce

Biriciğim Johnny sana kıyamam

@kayacanism

2 yıl önce

7 / 10

Hayatını mahvetmeden izlemen gereken tek fikm

@filmdenadam

3 yıl önce

Çok büyük beklentilere girmeden izlenecek bir biyografi filmi. Sıradan bir adamın nasıl büyük bir uyuşturucu patronu olduğunun hikayesi ve bu hikayenin beraberinde getirdiği sorunlar... Film üzerine konuşulacak çok fazla bir şey yok.

@basribabam

4 yıl önce

7 / 10


Bence filmin ana fikri: "Durmasını bilmezsen, arkadaş ve eş(özellikle eş) seçmesini bilmezsen, başına gelenleri de haketmişsin demektir."

İyi seyirler. 7/10
K

@kahramansmt

6 yıl önce

7.5 / 10

Afişinden 10 kat daha güzel olduğunu düşündüğüm film.

@vecihi51

7 yıl önce

İzlediğim en berbat filmlerdendi,geçişler sığ klişe.karantina film

@miraymalkoc

9 yıl önce

george'un son kısımda kızıyla konuştuğu sahneyi sevinçle izlerken birden her şeyin aslında george'un kızına söylemek istediklerini hayalinde canlandırması olduğunu anlayınca içim sızladı ve böyle bi sahneden sonra hikayenin gerçek olduğunu unutmuşken gerçek george jung'ın resmi çıkınca iyice etkilendim.Ayrıca kızı da 2002 yılında ziyarete gitmiştir filmin çekilmesi george için fayda sağlamış,en azından kızını gördü.

Başarılı bir biyografik film.

@tutankhom

9 yıl önce

7 / 10

o dandirik afişi yüzünden sürekli olarak izlemeyi ertelediğim bir filmdi. daha önce izlemediğim için yüzkere pişman oldum. cidden çok kaliteli bir yapım çıktı. şu afişler filmleri vezirde ediyor rezil de hakikaten.

@mocuishle

11 yıl önce

7.6 / 10

Yüreğin olmadan yaşayamacağını sanıyordum.. ! Ben böyle bir hayat yaşayamam diyen kişiler güçlü ve zengin olmak için elinden geleni yapabilirler.Buna uyuşturucu satıcısı olmak ta dahildir.Ama bu olay bizlere iyi geldiği bakımından biraz daha yapsak fena olmaz düşüncesi vurguluyor ama yanılıyoruz.Boşuna dememişler haniherşeyin fazlası zarar diye.Hayatımızın başkaları gibi olmasını istemiyoruz.Bu kendimizin veya ailemizin olabilir. Ama ne derecede ? Filmi izlerken sonunda ne hissettiniz veya ne anladınız ? Sanırım bu hayatta paranın bir değeri yok bu hayatta bütün değer sevginin' dir.Sevginin temel gücünü ilk olarak Fred Jung ' da görüyoruz bu eşi içinde geçerli ve oğlu içinde geçerli çünkü onda hiç bitmek bilmeyen bir sevgi bağı var.Ve oğluna söylediği o kelime hiç unutulamaz..'' Para gerçek değildir , bir önemi yoktur.Sadece önemi varmış gibi görünür.'' Senaryo bakımından filmin gerçek bir hikayeden alınması daha çok bir ilgimi çekti as
... Devamı
Yüreğin olmadan yaşayamacağını sanıyordum.. ! Ben böyle bir hayat yaşayamam diyen kişiler güçlü ve zengin olmak için elinden geleni yapabilirler.Buna uyuşturucu satıcısı olmak ta dahildir.Ama bu olay bizlere iyi geldiği bakımından biraz daha yapsak fena olmaz düşüncesi vurguluyor ama yanılıyoruz.Boşuna dememişler haniherşeyin fazlası zarar diye.Hayatımızın başkaları gibi olmasını istemiyoruz.Bu kendimizin veya ailemizin olabilir. Ama ne derecede ? Filmi izlerken sonunda ne hissettiniz veya ne anladınız ? Sanırım bu hayatta paranın bir değeri yok bu hayatta bütün değer sevginin' dir.Sevginin temel gücünü ilk olarak Fred Jung ' da görüyoruz bu eşi içinde geçerli ve oğlu içinde geçerli çünkü onda hiç bitmek bilmeyen bir sevgi bağı var.Ve oğluna söylediği o kelime hiç unutulamaz..'' Para gerçek değildir , bir önemi yoktur.Sadece önemi varmış gibi görünür.'' Senaryo bakımından filmin gerçek bir hikayeden alınması daha çok bir ilgimi çekti aslında ama bu filmi izlememin en önemli sebeplerinden biri olan critiques arkadaşımıza teşekkür etmem gerekir.Bana böyle bir filmi kaçırmamı engellediği için.Oyunculara gelirsek eğer harika bir kadro ile başlıyoruz.Kim yok ki ? Hepside birbirinden değerli ve başarılı bir oyunculuk perfonmansı sergiledi bizlere..Hepsini ayakta alkışlıyorum. Kısacası bizlere bu kısa hayat dersi veren güzel ve anlamlı bir hikayeyi kaçırmamak lazım.Tür bakımından sevenler içinde izlenilesi bir film. Paranın satın alamacağı şeyler vardır.
B

@buzozgur

12 yıl önce

7.7 / 10

Johnny Depp'in mükemmel oyunculuğuyla birlikte, gerçek yaşamdan uyarlanmış senaryonun harmanlandığı güzel bir film. izlemelisiniz.

@maroia

12 yıl önce

Gerçek hikayelere dayanan filmler nedense hep daha sürükleyici ve güzel oluyor. Bu film de öyleydi. Özellikle sonunda gözyaşlarımı tutamamadım. Mesele benim ağlak olmam değil bence, mesele hayatın bu kadar bize ait olması aslında. Ona dair ne kadar çok hayal kuruyorsan o kadar yanılıyorsun.

@lowen

12 yıl önce

6.8 / 10

Kolay para kazanmanın yolu ve bunun ağır bedelleri,para dünyasının ne kadar iki yüzlü bir dünya olduğunun açıkca sunulduğu ve Jonny Deep'in müthiş oyunculuğuyla süslü bir film..

@punkart

13 yıl önce

8 / 10

ben bu filmi daha önce izlemiştim dediğimde filmin son sahnesiydi hayret aklımda kalan sadece o acıklı sahnenin olması tuhaf oysa ne güzeldi 70 ler!!!iyi film scarface johnny depp versiyonu

@ustunkoru

13 yıl önce

7.8 / 10

filmdeki bütün kadın karakterler yırtık, yaygaracı, aman allaaım bi sussa ya dedirttiren cinsten.!

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

hepsi bir yana gerçek yaşam hikayesi ve ilginci de bahsi geçen adamın hala -hapiste de olsa - yaşıyor olması

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

@quijote

14 yıl önce

requiem of the dream ve transpotting tarzında filmlerden hoşlananların zevkle izleyebilecği bir film..bunlarla berabar candy i de öneririm.
SPOILER

Beyaz Şeytan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beyaz Şeytan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beyaz Şeytan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL