6.9

170 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (110.644 OY)

KONUSU
Film, yarı fantastik yarı nostaljik unutulmaz birçok sahne içerir; küçük bir çocuğun gözünden sevgi dolu bir çiftlik evinde geçirilen günler, sihirli sözcüklerle ulaşılacak hazinenin düşü, katolik okulundan kaçan öğrencilerin "kötü kadın" Saraghina’nın rumbasını hayranlıkla seyretmeleri, yetişkin bi ... Devamı
Film, yarı fantastik yarı nostaljik unutulmaz birçok sahne içerir; küçük bir çocuğun gözünden sevgi dolu bir çiftlik evinde geçirilen günler, sihirli sözcüklerle ulaşılacak hazinenin düşü, katolik okulundan kaçan öğrencilerin "kötü kadın" Saraghina’nın rumbasını hayranlıkla seyretmeleri, yetişkin bir erkeğin sevdiği kadınları topladığı harem gibi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
"neden mutlu olmak zorunda hissediyorsunuz ki? Bu sizin işiniz değil" İnsanız zira... Fellini’nin 3 filminden (Cabiria, Kalpazanlar çetesi, Sekiz Buçuk) Hep hayatın umuda dair olan yüzünü kamerayla başbaşa bıraktığı sahneleri görüyorum. Bu filmde de günahkar diye itilen çocuğa bir fahişe melodi sonrası gülümsedi... Hayatın umut vaadeden melodisini duyan?...

@josephwhite

4 yıl önce

8.6 / 10

Ne yazacağımı çok iyi biliyordum fakat birden karıştı gitti kafam ve 10 dk kadar düşündüm kaldım, tıpkı filmde mutluluğu ve özgürlüğü bulduğu anın çok kısa sürmesi ve onu ifade edemeyişi gibi... zaten bunu ne yazarak ne de film ile ne de duyular ile anlatmak mümkündür fakat bu duyguyu sıklıkla yaşayanlara bunu hatırlatmak ve bu duygunun 1963 yılında da var olduğunu göstermek. Hayatın tüm tutunulabilecek fakat kırılan dallarının aslında gerçek olmadığını ve tam anlamı ile hayatın birbiri ile dans eden hatıralar olduğunu... roman gibiydi...

@merveklc

5 yıl önce

Sanatsal çerçevede yapılan eleştirileri geçiyor ve genç kızlarımıza eyeliner çekmeden filmi izlememelerini öneriyorum.

@fermina

7 yıl önce

fellini ile ilişkimiz, yeni araba sürmeyi öğrenen hevesli birine benziyor, o debriyaj olmasa her şey çok güzel ama var işte. kolay bir adam değil, ama biz de demirden korksak fellini izlemeyiz di mi?

neyse, yaklaşık üç saat sürüyor film, ben nasıl geçtiğini anlamadım. bunda marcello'nun da etkisi büyüktür, o nasıl bir karizma öyle, ne zaman kopar gibi olsam filmden bir şeyle yakalamayı başardı beni.

o çapsız woody gibi çırpı bacaklarına bakmadan, başrollerde oynayacağına, kendisini şahane bir aktöre oynatmış biridir benim gözümde fellni. sinemanın allen hadsizliğine değil, fellni tutkusuna ihtiyacı var bence. italya'ya kokulu öpücükler göndermeden önce bitiriyorum bu yorumu.

@fthgzl79

8 yıl önce

Kötü film..İzleyemedim..!

@gundula

8 yıl önce

Sonunu zor getirdiğim tek Fellini...

@omer

9 yıl önce

9 / 10

Bir insanın yaratma süreci, kafasının karışıklığının anlatılması mümkün müdür diye sormuş olsalar bu filmi izlemeden önce hayır diyebilirdim. Ancak filmi izledikten sonra doğrudan filmin adresini verebilirim.

Fellini’nin zihine harika bir yolculuk yapmak isterseniz tavsiye ederim.

Muazzam bir film.
SPOILER

Sekiz Buçuk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sekiz Buçuk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sekiz Buçuk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL