6.7

369 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (588.803 OY)

KONUSU
"I Shot Andy Warhol"un yaratıcısı Mary Harron’dan rahatsız edici, çarpıcı bir film. Fatih Özgüven’in dilimize kazandırdığı, Bret Easton Ellis’in "Amerikan Sapığı" romanından uyarlanan "American Psycho", Patrick Bateman (Christian Bale) isimli genç bir Wall Street zengininin işlediği cinayetleri ve t ... Devamı
"I Shot Andy Warhol"un yaratıcısı Mary Harron’dan rahatsız edici, çarpıcı bir film. Fatih Özgüven’in dilimize kazandırdığı, Bret Easton Ellis’in "Amerikan Sapığı" romanından uyarlanan "American Psycho", Patrick Bateman (Christian Bale) isimli genç bir Wall Street zengininin işlediği cinayetleri ve tüketim kültürünün bireyde yarattığı yabancılaşmayı konu alıyor.
Christian Bale

Patrick Ba...

Willem Dafoe

Detective ...

Jared Leto

Paul Allen

Josh Lucas

Craig McDe...

Samantha Mathis

Courtney R...

Matt Ross

Luis Carru...

Bill Sage

David Van ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@masquerade

2 ay önce

Tüketim kültürü, imaj takıntısı ve gerçek benlik üzerine harika bir psikolojik filmdir. film akıcılık olarak biraz bana da yavaş geldi fakat Christian Bale'nin namı değer Patrick Bateman karakterinin oyunculuğu filmdeki çoğu eksiyi kapatıyor bence. Filmdeki dünya aslında tam da bizim yaşadığımız dünyanın evrilmeye başladığı dünya artık hepimiz etiketler için markalar için instagramda paylaşımımıza gelen beğeniler için yaşıyoruz önemli olan her şey dış güzellik olmaya başladı. Çoğu insanda engel olunamaz biçimde içten içe haset ego ve kibir artmaya başladı filmde de basit bir kartviziti bile arkadaşlarının daha iyi olmasına deliriyordu patrick. Kafasında böyle bir karakter yatıyor bu yüzden de dış görünüşü mükemmel olmasına rağmen kusursuz bir hayat sürmesine rağmen bunun bir maske olduğunu biliyordu patrick. Kafasını baltayla yarıp öldürdüğü adamı koyduğu bavulu çekerken bunu fark eden insanların adamın yanına gidip "Bu bavulun markası
... Devamı
Tüketim kültürü, imaj takıntısı ve gerçek benlik üzerine harika bir psikolojik filmdir. film akıcılık olarak biraz bana da yavaş geldi fakat Christian Bale'nin namı değer Patrick Bateman karakterinin oyunculuğu filmdeki çoğu eksiyi kapatıyor bence. Filmdeki dünya aslında tam da bizim yaşadığımız dünyanın evrilmeye başladığı dünya artık hepimiz etiketler için markalar için instagramda paylaşımımıza gelen beğeniler için yaşıyoruz önemli olan her şey dış güzellik olmaya başladı. Çoğu insanda engel olunamaz biçimde içten içe haset ego ve kibir artmaya başladı filmde de basit bir kartviziti bile arkadaşlarının daha iyi olmasına deliriyordu patrick. Kafasında böyle bir karakter yatıyor bu yüzden de dış görünüşü mükemmel olmasına rağmen kusursuz bir hayat sürmesine rağmen bunun bir maske olduğunu biliyordu patrick. Kafasını baltayla yarıp öldürdüğü adamı koyduğu bavulu çekerken bunu fark eden insanların adamın yanına gidip "Bu bavulun markası ne?" sorusunu sorması her şeyi özetliyor aslında

Bu tarz filmler hakkında filmi bitirdikten sonra felsefesini ve repliklerin analizlerini incelemenin filmleri anlamada daha etkili olduğunu düşünüyorum ve tavsiye ediyorum.

@a_gnydn

10 ay önce

5.9 / 10

Film tabiri caizse akmıyordu . Zoraki bir enerji harcayarak izlemeniz gerekebilir. Listemde uzunca süredir bekliyordu keşke beklemeye devam etseydi dayanamayıp yarım bıraktım.

Vakit kaybı.

Kore yapımı bir cinnet filmi vardı kat be kat daha izlenilebilir hem gizemi hem aksiyonu hem psikolojik bakış açısıyla bu filmden çok daha iyi.

@denihiszionlevi

2 yıl önce

9.6 / 10

İşte hep aradığım adam.

@acemiseyirci

3 yıl önce

"You’re next, pal."
A

@aysaaw

3 yıl önce

güzel bir psikolojik film.
R

@robertbresson

8 yıl önce

çok iyi bir film olduğu söylenemez ama psycho’dan çok daha iyi olduğu kesin
L

@loytersah

10 yıl önce

10 / 10

christian bale'nin açık ara en iyi performansını gösterdiği,az kişinin bildiği muhteşem film.filmin bazı sahneleri çoğu kişiye iğrenç gelebilir.

@ciddiyethemensi

11 yıl önce

kim diyordu dostoyevskinin yeraltı adamının canlanmış hali diye. o sebeple merak içindeyim. hele bi sınavlar bitsin de izlemeli...

@denihiszionlevi

2 yıl önce

yeraltından notlardaki elemanı kastediyorsan onunla alakası yok bence
B

@basak

13 yıl önce

10 / 10

süper bir film daha önce yarısına kadar izleyeblmiştim..bugn tamamladm kesinlikle bayıldım..Patrick Batemanın kullandığı kelimeler çok iyi özllikle filmin başında ve sonunda söyledikleri:))

Artık aşılacak engeller yok
Tek ortak yanım kontrol edilmez bir akıl hastası oldugum
kötü ve şeytani..
Tüm sebep oldugum olayları ve onlara aldırmaz tavrımı artık geride bıraktım
Acım sürekli pek yezik
Hiç kimse için daha iyi bir dünya dilemiyorum
Hatta acımı başkalarına yüklemek istiyorum ve onlarda kaçamasın istiyorum
Tüm bunları itiraf ettikten sonra bile kötülükten arınamıyorum
Cezalandırılmaya devam ediyorum kendimle yüklü daha derin bir bilgi edinemiyorum
Anlattıklarımdan elde edilecek yeni bir anlam yok
Bu itirafın anlamı yok, yok..
SPOILER

Amerikan Sapığı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Amerikan Sapığı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Amerikan Sapığı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL