7.8

205 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (81.864 OY)

KONUSU
New York’ta keyifli ve lüks bir yaşam süren bilgisayar programcısı Paul Hackett, bir kafede tanıştığı Marcy’yle akşam için randevulaştığında Manhattan’ın varoşlarında onu bekleyen gece macerasından henüz habersizdir.

Güzel kadının Soho’daki dairesine geldiğinde önce rahatsızlık verici bir ressam o
... Devamı
New York’ta keyifli ve lüks bir yaşam süren bilgisayar programcısı Paul Hackett, bir kafede tanıştığı Marcy’yle akşam için randevulaştığında Manhattan’ın varoşlarında onu bekleyen gece macerasından henüz habersizdir.

Güzel kadının Soho’daki dairesine geldiğinde önce rahatsızlık verici bir ressam olan, ev arkadaşı Kiki’yle tanışacak; bir süre sonra maruz kalacağı sarkazm işlerin hiç de yolunda gitmeyeceğini belli ettiğinde ise Doğu yakasındaki fiyakalı evine dönmek isteyecektir. Elbette zaman zaman çok komik ve gerilim dolu bir kabusa dönüşecektir gecesi. Tanışacağı renkli tipler ve dahil olacağı absürd olaylar serisi, büyük şehrin hiç bilmediği bir yüzünü tanıştıracaktır Paul’e.

Biraz Kafkavari bir yönü olan After Hours, Martin Scorsese’nin kendini belli eden imzası ve Joseph Minion’un akıl dolu senaryosu ile 80’lerin kültleşen filmlerinden biri olarak hatırlardadır. Rosanna Arquette’in güzelliği kadar Griffin Dunne’un son derece kontrollü performansı da, After Hours’u mutlaka izlenmiş olması gereken bir film yapıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asdf_13

2 yıl önce

8.5 / 10

Ted Lasso 2.sezon 9.bölümün, yani Coach Beard'ın olağanüstü gecesinin anlatıldığı bölümün bu filmden esinlenildiğini öğrenince izlemeye karar verdim. O bölümü beğenen herkese tavsiye ederim. Muhteşem bir 80'ler filmi olmuş.
O

@omer215

4 yıl önce

7 / 10

Rüya gibi bir film. Sürekli bir mevzunun içerisindesin ve olaylar çok saçma bir şekilde gerçekleşir, hiç biri akla mantığa oturmaz. İzlerken kısa süreler içinde duygudan duyguya geçiyorsunuz.
Bunca zaman bu filmi nasıl kaçımışım.
B

@basak

4 yıl önce

10 / 10

Tam bir sanat filmi.

@whitebeard

4 yıl önce

8 / 10

Süper bir kara mizah olmuş. Kabus kıvamında. Film bir buçuk saat, bir ton olay oluyor ve zerre sıkmıyor. Hem geriliyorsun, hem şaşırıyorsun. Martin Scorsese'ye boşuna üstat demiyoruz.

@tibetli

5 yıl önce

8.8 / 10

film güldürdüğü kadar da geriyor insanı çünkü içinden çıkılmaz olayları herkes yaşamıştır bu yüzden karakterle bir bağ kuruyorsun.

@dream_master

7 yıl önce

Volkan M. Sarıöz

@kkamer

8 yıl önce

İşte bu yüzden geceleri dışarı çıkmak istemiyorum. Şaka bir yana, allahım nasıl güzel film. Gerim gerim gererken karakterin başına gelenleri eğlenerek izliyorsun ve alt metinleri analiz et edebilirsen.

@fruit_fly

8 yıl önce

Hani bir yere gitmeye çalışıp gidemegimiz kabuslar, ruya içinde rüya gördüğümüz geceler vardır. Bu film de öyle bir şey gerim gerim geriyor.on üzerinden yedi.

@cemal_erdem

10 yıl önce

7.8 / 10

Saatler Sonra, Scorsese'den beklemediğim (alışkanlıktan olsa gerek) üzerinde epey çalışıldığı izlenimi uyandıran, çok sevdiğim bir kara komedi deneyimi sundu. "Nasıl bir gece geçirdin? Cehennem gibi..." şeklinde özetlenebilecek, içinde pek çok tesadüfe ve aksiliğe yer veren bir senaryo, güneşin batmasıyla değişen bir şehir ve sokakları dolduran gece insanları. Bir buçuk saate sığdırılan olaylar, ayrıntılar kesinlikle görülmeye değer. Film ayrıca Dylan Dog'un Gecenin Körü bölümüne de ilham kaynağı olmuş.

@ysfcftc

10 yıl önce

7.1 / 10

filmin sonlarına doğru bir repliği beklemedim değil

’’tanrım bu bir rüya olmalı’’
B

@batanga

11 yıl önce

lüzumsuz sıkıcı bir film. okadar.

@kaede

11 yıl önce

Filmde işlenen ana tema nankörlük. İstedikleri ona sunulduğunda almaması her şeyi daha kötüye götürüyor: Filmde çıkış noktası istediği o kızla bir birliktelik ama bunu red ediyor. Cinsellik-intihar, almak istediği sanat eseri-hırsızlık her şeyi geri çevirdikçe içinden çıkılamayan bir hal alıyor. Yanlış yargılama da işlerin daha sarpa sarmasına neden oluyor. Herkese yalan atarak karman çorman olan gecesini (hayatını) son karşılaştığı kadına doğruyu söyleyerek kurtarıyor. "Yaşamak için"

---spoiler--

-Hayat geçicidir, sanatsa sonsuza kadar sürer.

-Sanat çirkinleştikçe değeri artar (20 yy. sanatını özetlemiş:)

@rien_toutce

11 yıl önce

7.8 / 10

Türk filmi havasında izledim, sakar şakir gibi ya da onun gibi şeyler. Gökkuşakları falan arkada dikkatimi de çekmedi değil. Ayrıca 85 yapımı filmde o erkeklerin öpüşme sahnesi neydi ya, midem bulandı..
Z

@zbzvadie_glalon

12 yıl önce

6 / 10

seyirlik, izlemesi zevkli fakat kurgusu bir madeni paranın on kez atılıp on kez yazı gelmesi üzerine kurulu olan bi film. hani 3-4 kez de tura gelse çok güzel olacaktı, bu haliyle filmi zayıflatıyor, sıradan izleyicinin zevkini okşayan "popüler sanat" halini alıyor.

@ludvik

13 yıl önce

sırf can sıkıntısından dışarı çıkmaya her niyetlendiğimde aklıma gelen ve pis pis sırıtmama sebep olan bir şaheser. Tam bir Film Noir. Kıyıda köşede kalmış olması da hakikaten ayrıca enteresandır.
SPOILER

Saatler Sonra filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Saatler Sonra filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Saatler Sonra filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL