Büyükler

(2010)

Grown Ups

Film 1 Saat 42 Dk. Komedi ABD 13 Ağustos 2010

5.7

117 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.9 (249.147 OY)

KONUSU
Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade ve Rob Schneider’ın başrollerde olduğu Büyükler (Grown Ups), küçükken iyi arkadaş olan ve Dört Temmuz hafta sonu için aileleriyle birlikte otuz yıldan beri ilk kez bir araya gelen beş erkek hakkında dur durak bilmeyen bir komedi.

Beş çocukluk arkad
... Devamı
Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade ve Rob Schneider’ın başrollerde olduğu Büyükler (Grown Ups), küçükken iyi arkadaş olan ve Dört Temmuz hafta sonu için aileleriyle birlikte otuz yıldan beri ilk kez bir araya gelen beş erkek hakkında dur durak bilmeyen bir komedi.

Beş çocukluk arkadaşı, yaz aylarını yıllar önce şampiyonluk kutlamalarını yaptıkları göl evinde geçirmek için büyüdükleri kasabaya dönerler. Filmin baş karakteri, büyüdüğü kasabaya dönmesi gerektiğinde, bunu ailesini yola sokmak için bir fırsat olarak görür. Bunu yapmak için, bir göl evi kiralar ve Dört Temmuz haftasında kalmaları için eski arkadaşlarını ve onların ailelerini davet eder.Kaldıkları yerden arkadaşlıklarına devam eden bu beş kişi, ilerleyen yaşın büyümek anlamına gelmediğini keşfederler.
Adam Sandler

Lenny Feder

Kevin James

Eric Lamon...

Chris Rock

Kurt McKenzie

David Spade

Marcus Hig...

Rob Schneider

Rob Hilliard

Salma Hayek

Roxanne Ch...

Maria Bello

Sally Lamo...

Maya Rudolph

Deanne McK...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zorba

1 hafta önce

2.8 / 10

Çerezlik tabiri bu film için çok fazla kalıyor bence. Bir konusu olmaksızın anlamsızca akmayan bir film. Seyir zevki ve sinematografi açısından bir şey vaad etmiyor.

Konusuna gelince film eski bir grup arkadaşın tatil yaparlarken birbirlerinin eşlerine ve çocuklarına karşı sapkın davranışlarını güldürü olarak işlemiş. Her kültüre saygı duyulması gerekir fakat bu toplumsal değerlere zarar vermemeli. Yorumlarda da bir arkadaş bu filmi aile filmi olarak nitelendirmiş. Bu beni oldukça şaşırttı açıkçası.
D

@digeri

2 yıl önce

Adam Sandler pek sevilen bir oyuncu değil bildiğim kadarıyla. Bu nefretin özel bir nedeni var mıdır bilmiyorum ama ben bu adamın neredeyse her filmine bayılıyorum. Saçma sapan filmler yapıyor olabilir ama mizah tarzı hep ilgi çekici. Sürekli pompalanan ve el üstünde tutulan seth rogen, jonah hill, James Franco tayfasından çok daha iyi mizah yapıyor. Bu üçlünün b.ktan filmlerini adamım Sandler’in herhangi bir filmine değişmem. Bence bu adam büyük bir haksızlığa uğruyor. Filmografisinde gerçekten çok iyi filmler var ve hepsi komedi değil. (click, the longest yard, reign over me, the cobbler, uncut gems). Bunların hepsi çok iyi filmler ve izlenmeyi hak ediyorlar.
K

@kadiogluba

9 yıl önce

1.7 / 10

gerçekten ama gerçekten kötü film çok iyi bir oyuncu kadrosu var ama yönetme çok beceriksizce çekmiş filmi sahneler arası geçişi bile becerememiş filmi komik yapamamış bu kadronun böle bir iş yapmasına şaşırdım

@stiff

10 yıl önce

6.5 / 10

Adam Sandler yakın arkadaşlarına "Panpalar gelin; hem eğlenelim, hem de eğlenceli bir film yapalım" demiş sanki... Öyle renkli oyuncular bir araya gelince, böyle renkli bir film ortaya çıkmış. Ancak Salma Hayek’i zaten sevmem, bu filmdeki rolünün de kendisine gitmediğini düşünüyorum. Yorumlara baktığım kadarıyla bu düşüncemde yalnız değilim. Eğlendiren, güldüren bir aile filmi. Zaten yakında Cumartesi-Pazar sabah kuşaklarında bir tv kanalında yayınlanır. Unutulmaya başlanan bazı değerlere değiniyor. Eski nesil ile şimdiki yeni yetmeler arasındaki farkları gözler önüne seriyor. "Eskiden herşey daha güzeldi" deriz ya, Grown Ups da onu vurguluyor. Hiç bir beklentim olmadan keyif ile izledim.
C

@cosmosg

12 yıl önce

8.5 / 10

kadro mükemmel. sadece salma hayek sırıtmış sanki biraz rolünde ama diğer oyuncular hakikaten tam oturmuş. uzun süredir de bir filme bu kadar gülmemiştim. bu tarz filmleri sevenler kesinlikle izlemeli.

@silencio

12 yıl önce

Salma Hayek hiç gitmemiş, yakışmamış bu filme.
S

@selcukadami

12 yıl önce

9.1 / 10

asasdasdasddasdada çok güzel yaaa. cool adamlar. çok güldüm gerçekten. komedi ihtiyacım karşılandı en sonunda
SPOILER

Büyükler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyükler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyükler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL