7.1

64 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (19.305 OY)

KONUSU
Hiçbir yetişkinin hayatta kalmadığı bir uçak kazası sonrasında ıssız bir adaya düşen bir grup küçük çocuk, kendi küçük topluluklarıyla hayatta kalma savaşı verirler. Fakat çocuklar ister istemez iki gruba ayrılmışlardır: Ralphın başında olduğu bir grup sığınak yapmak ve yiyecek toplamak isterken, Ja ... Devamı
Hiçbir yetişkinin hayatta kalmadığı bir uçak kazası sonrasında ıssız bir adaya düşen bir grup küçük çocuk, kendi küçük topluluklarıyla hayatta kalma savaşı verirler. Fakat çocuklar ister istemez iki gruba ayrılmışlardır: Ralphın başında olduğu bir grup sığınak yapmak ve yiyecek toplamak isterken, Jackin grubu eğlenmek ve avlanmak isterler.

Bu grup ayrılığı Ralph ve Jack arasında acı bir rekabeti başlatır. Aralarında gelişen bu düşmanlık da sonunda onları kanlı ve korkutucu bir noktaya getirir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alperenn

2 yıl önce

6.7 / 10

beni özellikle son sahnesiyle hayal kırıklığına uğratmış filmdir zira kitaptaki son ile karşılaştırıldığında aslında çoğu sahnesi sönük kalmıştır. zannediyorum dönemin mali şartları ve çocuk oyunculardan mütevellit bazı sahneler,diyaloglar gözardı edilmiştir.

@sinemaseyircisi

5 yıl önce

Çocuk oyuncular var diye çocuk filmi sanıp küçük çocuklarla seyretmeye kalkışmayın.+13(on üç) kategorisinde

@eliferen

9 yıl önce

kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama kitabın yanında oldukça çerez kalmış bir filmdir. kitabın verdiği kasvetli havayı, olay akışını, korkuyu, telaşı ve en önemlisi de durumun ciddiyetini verememiştir. filmde her şey bir şenlik havası içindedir ve olay akışı daha çok ay bitse de gitsek ya seyrinde ilerler.

kitaptan aldığınız doyumu bu filmde alamazsınız, goldingin asıl anlatmak istediğini de pek kavrayamazsınız. demem o ki önce kitabını okuyun. hatta sadece kitabı okuyun.

@cemal_erdem

9 yıl önce

7.2 / 10

Filmi izledikten sonra kitabı konusunda daha fazla ümitlendim. Öncelikle beklediğimin üzerinde oyunculuklarla karşılaştığımı söyleyebilirim. Lider olmak, seçmek, liderin peşinden gitmek ve insan doğasındaki çoğunluk korku, hırs, güç gibi unsurlarla ortaya çıkan saklı şiddet iyi aktarılmış. Birkaç çarpıcı sahneyle de aktarılanların altı kalınca çizilmiş. Hayatta kalmak meselesinden fazlası ya da o meselenin mutasyona uğrayıp hak edenin liderliğe oynaması versiyonuna dönüşmesi. "Biz vahşi değiliz, biz ingiliziz." repliğini de insan doğasının uyruğu olmayacağını, herkesin vahşileşebileceğini göstererek yıkmıştır.

@film_duce

10 yıl önce

Filmi izlemedim daha ama kitabını okudum belki de hatmettim.Yorumları okuyorum da film başarısız olmuş ki kitabın verdiği mesajı buradaki sevgili sinefil dostlarım anlayamamış.Merak edin istiyorum gidip en iyisi kitabı bulup okuyun ve sorgulayın...

@ekopyen

10 yıl önce

6.5 / 10

Jules Verne'den esinlenilmiş diyecektim ama; ondan ziyade "Mercan Adası(The Coral Island)" isimli yine yazım tarihi 19.yy sonlarına tekabül eden bir eserden izler taşıyormuş filmin uyarlandığı William Golding romanı. Tabii ıssız ada olsun, ıssız adada yaşamı idame ettirme çabaları olsun; bunlar hep Robinson Crusoe'ya kadar uzanıyor. Jules Verne'in "İki Yıl Okul Tatili" kitabı çok daha olumlu bir çizgide yaşanıyor. Yine, bence Lost'a da esin kaynağı olmuştur bence bu film.

Durgun ve sıkıcı bir seyre sahip olmasına rağmen ortamın gerginliğini bütün film boyunca hissedebiliyorsunuz. Simon ve Piggy'nin başına gelenler insanın kanını donduruyor. Bunun dışında, film süresince, çocuklar arasında bölünme yaşandığında, tek bir tarafa haklı diyemiyorsunuz. Jack olsun, Ralph olsun; iki tarafın da haksız ve mantıksız geldiği anlar oluyor; bu bakımdan karakterlerin iyi işlenmiş olduğu söylenebilir. Tabii genel olarak Ralph'in insaniyeti daha bir te
... Devamı
Jules Verne'den esinlenilmiş diyecektim ama; ondan ziyade "Mercan Adası(The Coral Island)" isimli yine yazım tarihi 19.yy sonlarına tekabül eden bir eserden izler taşıyormuş filmin uyarlandığı William Golding romanı. Tabii ıssız ada olsun, ıssız adada yaşamı idame ettirme çabaları olsun; bunlar hep Robinson Crusoe'ya kadar uzanıyor. Jules Verne'in "İki Yıl Okul Tatili" kitabı çok daha olumlu bir çizgide yaşanıyor. Yine, bence Lost'a da esin kaynağı olmuştur bence bu film.

Durgun ve sıkıcı bir seyre sahip olmasına rağmen ortamın gerginliğini bütün film boyunca hissedebiliyorsunuz. Simon ve Piggy'nin başına gelenler insanın kanını donduruyor. Bunun dışında, film süresince, çocuklar arasında bölünme yaşandığında, tek bir tarafa haklı diyemiyorsunuz. Jack olsun, Ralph olsun; iki tarafın da haksız ve mantıksız geldiği anlar oluyor; bu bakımdan karakterlerin iyi işlenmiş olduğu söylenebilir. Tabii genel olarak Ralph'in insaniyeti daha bir temsil ettiği doğru, ama ıssız bir adada, medeniyet yok iken medeni kalmayı ne kadar sürdürebilirsin?

@consuela

11 yıl önce

Çocuk milleti işte... İnsanın kanını donduruyor.

@havlayankuzu

12 yıl önce

İstanbul'un muhtelif semtlerinde tinerci çocuklar tarafından tekrar tekrar çekilen bir filmdir. Sineklerin tanrısı affetsin,mülayimi.

Saygılar.
SPOILER

Sineklerin Tanrısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sineklerin Tanrısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sineklerin Tanrısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL