Lords of Chaos Yorumları

Lords of Chaos filmi detayları

A

@aborikante

1 yıl önce

7 / 10

Alacakaranlık = Ergenler için Vampirler,
Yıldızlararası = Ergenler için bilimkurgu,
Kaosun Lordları = Ergenler için Black Metal.

Fena değil ama yine de

@skynyrd

1 yıl önce

3.6 / 10

Mayhem in izmirde daha ölmemiş üyeleriyle konser verdiği rivayeti de vardı. Burzum un Mayhemle ilişkisi olduğunu da filmde öğrendim.

Bu arada varg kodesten 21 sene sonra çıkıp yutıbır olmuş, ilginç fikirleri var
Satan akıl fikir versin diyoruz. Varg ın filmle ilgili yorumları vs vs
https://youtu.be/_SLWWMw4AxQ

@sinebiyat

1 yıl önce

İzmir konserleriyle ilgili mesaj attım.

@sinebiyat

1 yıl önce

10 / 10

90'lı yılların ortaları; metal müziği yeni yeni keşfettiğim dönemler. Daha öncesinde Metallica, Bon Jovi gibi isimleri bilirdim elbette (Blue Jean sağolsun :)) ama hiç metalci olmamıştım. O yıllarda ise hayatıma yeni yeni gruplar girmeye başladı; Iron Maiden, Motörhead, Judas Priest, bizden Pentagram, Pantera, Sepultura ve elbette SLAYER! Bu grup hayatımı değiştirdi. İnanılmaz sert akorlar, çılgın bir hız ve o zamanlar üniversite sıralarında dirsek çürüten büyüklerimize çevirttiğimiz delice sözler... Hala en sevdiğim grup Slayer'dir. O zaman 15 - 16 yaşlarındaydım, şimdi 39 yaşındayım ama yine o günlerin heyecanıyla dinliyorum bu grubu. 96 yılıydı Şebek adlı bir Metal dergisi yayımlanmaya başlamıştı. İlerleyen sayılarında öğrendim ki hayatımın grubunun ilham kaynaklarından biri Venom adlı bir grupmuş. Venom, Motörhead tarzı rock'n roll yapıyordu. Sözleri çoğunlukla satanizm ve şiddet üzerineydi. Black Metal denen bir türün öncüsü olduklarını öğrendim ve bu türü de dinlemeye başladım. D
... Devamı
90'lı yılların ortaları; metal müziği yeni yeni keşfettiğim dönemler. Daha öncesinde Metallica, Bon Jovi gibi isimleri bilirdim elbette (Blue Jean sağolsun :)) ama hiç metalci olmamıştım. O yıllarda ise hayatıma yeni yeni gruplar girmeye başladı; Iron Maiden, Motörhead, Judas Priest, bizden Pentagram, Pantera, Sepultura ve elbette SLAYER! Bu grup hayatımı değiştirdi. İnanılmaz sert akorlar, çılgın bir hız ve o zamanlar üniversite sıralarında dirsek çürüten büyüklerimize çevirttiğimiz delice sözler... Hala en sevdiğim grup Slayer'dir. O zaman 15 - 16 yaşlarındaydım, şimdi 39 yaşındayım ama yine o günlerin heyecanıyla dinliyorum bu grubu. 96 yılıydı Şebek adlı bir Metal dergisi yayımlanmaya başlamıştı. İlerleyen sayılarında öğrendim ki hayatımın grubunun ilham kaynaklarından biri Venom adlı bir grupmuş. Venom, Motörhead tarzı rock'n roll yapıyordu. Sözleri çoğunlukla satanizm ve şiddet üzerineydi. Black Metal denen bir türün öncüsü olduklarını öğrendim ve bu türü de dinlemeye başladım. Dimmu Borgir, Marduk, Cradle of Filth, Covenant ve daha birçokları. İlginçtir, tarz olarak ne düşüneceğimi bilememiştim Black Metal hakkında. Dünyanın çok kötü bir yer olduğunu anlatan, semavi dinler öncesi dinleri öven, son derece melodik gruplar olduğu gibi şiddeti öven, satanizm propagandası yapan ve çok karmaşık akorlar kullanan gruplar da vardı. Çok sevdiğim gruplar da vardı, nefret ettiklerim de... İşte, bu nefret ettiklerimden biri de Mayhem'di. Yalnız müziklerinden ne kadar nefret ettiysem grubun öyküsünü de o kadar sevdim. İhanetler, entrikalar, cinayetler, sayısız kriminal olay kadar Norveç Black Metal'inin öncülüğü, başarılar ve dünya çapında sadık bir hayran kitlesi. Kesinlikle Metal tarihinin en özgün öykülerinden birine sahipti bu grup. 90'lı yılların fanzin kültürünü yaşamış olanların da özlemle yad ettiği Non Serviam, Enred, Ölüm ve Cenaze gibi birçok fanzinde grup elemanlarıyla yapılan röportajları ve üçüncü ağızdan yazılan öykülerini okudum. Her okuyuşumda grup daha da çok ilgimi çekti. Şimdi de filmi vizyonda. İngiliz filmleri tarzındaki öykü işlenişi tıpkı grubun inişli çıkışlı tarihçesi gibi başarılı ve başarısız oyunculukların harmanı ve ortalamanın biraz üzeri bir yönetmenlikle anlatılmış. Yukarıda uzun uzun anlattım; filmin konu edindiği öykünün bende yeri farklıdır. O yüzden ben çok sevdim. Sinema - TV alanında akademisyen (öğretim görevlisi) de olsam bu filme ortalama bir izleyici gibi yaklaştım ve kendimi ergenliğimden beri ilgiyle takip ettiğim bir olayın görselliğine bıraktım. Konusunu anlattım, ilginizi çekiyorsa kaçırmayın. İlginizi çekmiyorsa da yaklaşmayın!

@pilavustukuru

1 yıl önce

Olay ilginç ama gereksiz uzatılan şiddet sahneleri rahatsız edici :(
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL