7

24 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (31.578 OY)

KONUSU

İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen JRR Tolkien’ın yetim kaldığı çocukluk döneminden itibaren yaşamının ilerleyen dönemine uzanıyor. Tolkien’in arkadaşlık ve aşkı keşfetme hikayesi anlatılırken diğer yandan da I. Dünya Savaşı Dönemi’nde Tolkien’in yaşadıklarına değiniliyor.

Nicholas Hoult

J.R.R. Tol...

Lily Collins

Edith Bratt

Colm Meaney

Father Fra...

Derek Jacobi

Professor ...

Harry Gilby

Young J.R....

Mimi Keene

Young Edit...

Anthony Boyle

Geoffrey B...

Adam Bregman

Young Geof...

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

10 ay önce

6 / 10

Tolkien’in hayatı gerçekten filme almaya değer bir hayat mı? bence önce bunu düşünmek gerek. Oxfort başarısı, gramere olan düşkünlüğü falan evet zeki bir adam ama işi bu noktaya taşırsak filmi çekilmesi gereken bilim adamı sayısının önüne geçilmez. Tolkien’in esinlendiği konulara ağırlık veren bir film bekliyordum açıkcası. Onun dışında çok dikkatimi çeken hususları barındırmamaktadır. Çay-çerezle izlenebilecek sıradan bir film kıvamında geldi. Gelki şömine etkisi, filmin etkisi iki kat arttırabilir. Oyunculuklar ve dönem sanat yönetmenliği, müzik seçimleri güzeldi.

@aglassofwine

1 yıl önce

7 / 10

Tolkien denildiğinde akla ilk gelen şey lotr dır ve her lotr fanıda Tolkien’in kitabıyla birlikte hayatınıda över. Filmde de yansıttıkları gibi Tolkien farklı bir insan ve çok zeki bir adam. Büyük bir ustanın hayatının filme alınması da ona layık olmalı. Film mükkemmel değildi ama Tolkien’in hayatı mükkemmeldi. Etkilendiği olaylar eksik verilmişti, sahneler hızlı geçilmiş bu yüzden vermesi gereken etki yarım kalmıştı ama iyi oyunculuklarla bir şekilde bunuda toparlamışlar. Tolkien’in hayatını hiç okumadıysanız film sizin için başlangıç olabilir. Nicholas Hoult’ı Tolkien olarak görme zevkini de tatmanız gerekiyor bence.
SPOILER

Tolkien filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tolkien filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tolkien filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL