7.6

372 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (42.804 OY)

KONUSU

Elise ve Didier, farklılıklarına rağmen aşık olurlar. Didier konuşur, Elise dinler. Didier romantik bir tanrıtanımaz, Elise ise dindar bir realisttir. Kızları ciddi bir hastalığa tutulunca, aşkları da zorlu bir sınavdan geçer.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tubarni

4 yıl önce

6.9 / 10

başlangıçta hikaye sarmasa da ilerledikçe filme ısınıyorsunuz. klasik bir konuyu farklı bir yerden işlemişler ve dümdüz değil de ileri geri anlatım filmi daha izlenebilir kılmış. müzikleri de çok güzel. ama filmi iyi bir çeviriyle izlemek lazım benimki iyi değildi pek. çeviri filmden alınan tadı epey değiştiriyor çünkü. filmi yeterince sevemememi buna bağladım.

@ganja

6 yıl önce

8.5 / 10

hikaye çok sıradışı değil ama film sıradışı olmayı başarmış. bu da en sevdiğim türden filmlerden yapıyor kendisini. romantik olacağım diye kasmadan romantik olmayı başarmış. ağlatmak için dramatize etmeden dramı insanın içine vermeyi başarmış. fazladan hiç bir sahne yok. sevişme sahneleri bile duyguyu vermek için varlar yalnızca. özellikle başroldeki kadına, duyguyu yüzüne yansıtmadaki başarısına saygı duydum. müzikler gerçekten güzel, sonu ise beni benden aldı. ne desem spoiler olacak, ben de susayım diyorum ama o kadar beğendim ki filmi, birkaç şey daha soyleyesim var. didier'in elise'e söylediği klişe gibi duran o söz, tüm film boyu ters düştükleri konuda "ne farkeder" demekti. tıpkı gerçek hayatta sevdiklerimizin kalbini kırdığımız bize çok önemli gelen şeylerin sonrasında aslında hiçbir öneminin olmadığını anlamamız gibi. film o kadar güzel ki herşeyi göze sokmadan yapıyor. sonunda seçilen keyifli müzik, duyguları aktarmada bu kada
... Devamı
hikaye çok sıradışı değil ama film sıradışı olmayı başarmış. bu da en sevdiğim türden filmlerden yapıyor kendisini. romantik olacağım diye kasmadan romantik olmayı başarmış. ağlatmak için dramatize etmeden dramı insanın içine vermeyi başarmış. fazladan hiç bir sahne yok. sevişme sahneleri bile duyguyu vermek için varlar yalnızca. özellikle başroldeki kadına, duyguyu yüzüne yansıtmadaki başarısına saygı duydum. müzikler gerçekten güzel, sonu ise beni benden aldı. ne desem spoiler olacak, ben de susayım diyorum ama o kadar beğendim ki filmi, birkaç şey daha soyleyesim var. didier'in elise'e söylediği klişe gibi duran o söz, tüm film boyu ters düştükleri konuda "ne farkeder" demekti. tıpkı gerçek hayatta sevdiklerimizin kalbini kırdığımız bize çok önemli gelen şeylerin sonrasında aslında hiçbir öneminin olmadığını anlamamız gibi. film o kadar güzel ki herşeyi göze sokmadan yapıyor. sonunda seçilen keyifli müzik, duyguları aktarmada bu kadar başarılı bir film olmasa tarantino etkisi bile yaratırdı, dalga geçiliyor hissiyatıyla. bu filmde ise gözler yaşlı gülümsetiyor. olabilecek en güzel duygusal etki bana göre. türk filmlerinde bolca başvurulduğu gibi uzun sahneler ve dağıtıcı müzik yerine böyle aglatılmak daha güzel. farkı: diğeri unutulur, bu hatırlanır. müzik ve hayat soslu bir aşk filmi.

@alperenn

6 yıl önce

6.9 / 10

Filmde gözle görülür bir şekilde Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminin etkisi vardı. Bazı sahnelerin birebir aynı oluşu ve kurgu tekniği bana bunu hatırlattı. Konusuna gelince çok arkada kalmış gibi görünen ancak filmin temel mevzusunu oluşturan dini inançlar olışturuyo bence. Didier ile Elise'nin de aralarındaki aslında en önemli farkın inançlar olduğu ve problemlerin çıkmasında da en önemli etkenin din olduğu çok açık. Yer yer bazı sahneler boğaza bir yumruk oturtmuş olsa da çok daha kallavi dram filmlerinin olduğunu belirteyim.

@notebook

7 yıl önce

ya film zevkim yok yada bir ara gercekten bayilacaktim.
zar zor bitirdim.

@miss_nobody

7 yıl önce

Dram gibi dram.Müzikler on numara.
S

@seda_vardal

7 yıl önce

Iyi film çoh hoş film de o son oraya olmuş mu ya

@fthgzl79

7 yıl önce

7.4 / 10

Can sıkıcı,hüzünlü bir müzikal..Felsefe,siyaset,erotizm soslu bir dram..Özellikle Didier'in dine dair haykırışları çok iyiydi..İyi olmasının nedeni,sadece gerçeklerden bahsetmesi değil;bundan bahsetmesi için çok geçerli bir nedeninin olmasıydı..Yani filmdeki kurgu çok iyiydi..Felsefeyi hayatın gerçekleri ile ele almışlar ve bunu yaparken müziği de kullanmışlar..Ben çok beğendim..İnançlı insanların düşünmesine yol açacak,harika bir film..10/7
G

@gunesirem

7 yıl önce

Didier'in bir şeylere felsefik bakış açısı ile yaklaşması filmin etkileyici kısımlarından.Bir ailenin yavaş yavaş yıkılışını görüyorsunuz. Müzikler çok tatlı, bu dram dolu filme renk katabilmiş.

@seinfeld

7 yıl önce

10 / 10

gözlerim kaç kere doldu boşaldı bilmiyorum dişlerimi sıkmaktan çenem ağrıdı

yazık ettin bu aşka Elise . Didier inanmadığı halde hayata tutunmaya çalıştı ama Elise ölümün bir son olmadığını bilmesine rağmen yapamadı ya da bir an önce kızına kavuşmak istedi ama geride Didier kaldı of fenaydı.

@sarhosatlarzama

7 yıl önce

bazen aklıma geliyor, oturup didier için üzülüyorum.

@su

7 yıl önce

Ciğerlerimi koltukta bıraktım ağlamaktan, ayrıca müzikleri şahane

@asdf_13

7 yıl önce

7.4 / 10

Filmde alt metin olarak "dinin gerçekliği" sorgulanırancak asıl alt metnin "dinin bir ihtiyaç olması" dır.

Bunu Monroe'nun yalnızlık korkusu ile Alabama'ya söylediği son cümlesinden anlayabilirsiniz.

@frafuf

8 yıl önce

Harika bir 'SON' uğurlamaydı... :)

@naksidil

8 yıl önce

Güzel bir film . Oyunculuklar çok iyi. İşlediği dram kusursuz.

Filmi din üzerinden konusuyla bağlantılı izleyebilmek pek mümkün değil. Bunu hissedemedim.

Müzikler çok güzel fakat çevirisi yok ..

@normajeane

8 yıl önce

8.5 / 10

Ayrıca müzikleri harikadır.
SPOILER

Kırık Çember filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kırık Çember filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kırık Çember filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL