Saksı Olmanın Faydaları

(2012)

The Perks of Being a Wallflower

Film 1 Saat 43 Dk. Dram ABD 7 Haziran 2013

7.4

524 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (543.840 OY)

KONUSU
Hayatımız boyunca yanımızdan ayrılmayan can dostları anlatan bu dokunaklı filmi Stephen Chobsky, Türkçe’ye de çevrilen kendi çoksatan romanından sinema perdesine uyarladı. Logan Lerman, Emma Watson (Harry Potter) ve Ezra Millerın (Kevin Hakkında Konuşmalıyız) rol aldığı filmin kahramanları karizmati ... Devamı
Hayatımız boyunca yanımızdan ayrılmayan can dostları anlatan bu dokunaklı filmi Stephen Chobsky, Türkçe’ye de çevrilen kendi çoksatan romanından sinema perdesine uyarladı. Logan Lerman, Emma Watson (Harry Potter) ve Ezra Millerın (Kevin Hakkında Konuşmalıyız) rol aldığı filmin kahramanları karizmatik son sınıf öğrencileri, güzel ve özgür ruhlu Sam ile korku nedir bilmeyen, eşcinsel üvey kardeşi Patrickin kanatları altına aldığı utangaç, duygusal ve çekingen Charlie. Bu komik ve dokunaklı ergen hikayesi, büyüme sürecinin alt üst edici gelgitli hallerini aktarırken, kimlik sorunları, arkadaşlık, aile, ilişkiler ve cinsellik konularını da masaya yatırıyor. -iksv

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

2 yıl önce

lisedeyken izlemiştim. en sevdiğim filmler arasına almıştım. bir daha izledim. önceden fark etmediğim detayları gördüm. beş dakikada bir charlie için ağladım. basit bir gençlik filmi olarak görülebilir ama değilsin be. panik atak sahnesi o kadar muazzamdı ki. kitapta helen teyzesinin charlie'ye sadece önemli şeyler için ağlaması gerektiğini söylediği yazıyormuş. "ağlamayı kes, ağlamayı kes" diye kendine kızman bu yüzden miydi charlie?
filme alınmayan, kesilmiş sahneler varmış. bunları da yeni izledim. aslında o yüzden daha üzdü film beni. michael'la ilgili silinen bir sahne de varmış.
charlie, minik kelebeğim... pek çok film/dizi karakterini sarıp sarmalamak ve saklamak istemişimdir şimdiye kadar. ama en çok sana sarılarak ağlamak istedim. seninle aynı yemek masasını paylaşmak istedim. helen'i sen öldürmedin ama iyi ki ölmüş demek istedim.

"we accept the love we think we deserve"

@dostdostov

4 yıl önce

Çok samimi bulduğum filmdir kendileri. Belki de duygusal boşlukta olduğum için bana öyle gelmiştir. NE BELLİ :)

@ouroboros777

6 yıl önce

Bu film neden bu kadar çok kişi tarafından beğenildi anlamadım. Normal bir film ne çok iyi ne çok kötü.

@no_education

7 yıl önce

7 / 10

Sıradan gençlik filmlerinden bir tık ileride olan, kişinin travmatik yaşantılarının hayatını nasıl etkilediğini de ele alan izlemesi keyifli bir film. Tabii ki gene de aşırı bir beklenti içine girmemenizi tavsiye ederim.

@serkanaydemir

8 yıl önce

7 / 10

Bir ergen ve sonrasında gelişen hayat dersleri...

Ergenlik döneminde var olan lise hayatını bariz bir şekilde yansıtıyor filmimiz. Amerika'da ya da işte popüler kültürün yüksek olduğu yerlerde çocuklar da popületeyi yakalama uğruna kişilik bozukluğu yaşıyor ne yazık ki. İşte bu bozuk düzende doğru durmaya çalışan bir ergenin bozuk anlaşılırlığını izliyoruz. İnsan, insanla insanlaşır ne de olsa diyerek başrolün arkadaşlık mecerası bizlere anlatılıyor yapımımızda. Çok yüksek puan almasına pek de sıcak bakmış olmasam da kötü bir yapım yok karşımızda. Geçen zaman izlenilirliği biraz daha artırıyor. Ana karakterler yerinde seçilmiş olması da artı bir yön. Tabi keşke daha sağlam bir senaryoyla karşımıza çıksalardı, o zaman 8 küsür alırdı da yine de almış bu puanı ilginç. Lise dönemlerini anlatan o diğer filmlere göre tabi çok daha iyi bir film var önümüzde.

İyi seyirler.

P: 7

@cerenezgi

8 yıl önce

Beklediğimden çok çok daha iyi bir film çıktı şaşırtıcı bir şekilde.

@janedoejr

9 yıl önce

neden böyle güzel arkadaşlıklar hep filmlerde oluyor ya da neden ben böylesine rastlamadım? :(:(:(:(:

@izel

10 yıl önce

8.4 / 10

rock n roll tarzını ve eski müziklerini seven biriyseniz bu bile yeterli izlemek için.Çok fazla önyargı ile sırf dönem müzikleri için bi bakayım dedim ama bir daha izleyebilirim.
V

@volk

10 yıl önce

4 / 10

Öncelikle kitabı okumadım ama yazarı da filmin yönetmeni de hatta inanmazsınız senaristi de aynı kişi olduğu için bir önemi olduğunu sanmıyorum. Uyarlamanın süresi çok uzun. Ağır işliyor ve bir takım kurgusal sorunları var. Bilemiyorum yönetmenin ilk işi filan olabilir. Daha önce binlerce kez izlediğimiz bir konusu var. Benzerlerinden ayrılan tarafı ise maalesef mevcut değil. Bana göre bu türün en iyilerinden biri 2002 yapımı Bang bang you're dead tir. Açıkçası okulda itilip kakılan bir ergenin hayatı konu olarak işlenecekse bence bu şekilde olmalı. "Evet zorbalığa maruz kalıyor olabilirsin ama sana eziyet edenler gelecekte hiç bir şey olamayacaklar sense başarılı olacaksın bla bla bla". Aman Alah'ım ne büyük bir hayat dersi. Eminim bunları yaşayan çocuklara çok yararı dokunur. Beğenmedim. Klişe, bayık ve gereksiz. İyi seyirler.

@mkrsty

10 yıl önce

filmin en iyi yanı beni "The Rocky Horror Picture Show" filmiyle tanıştırması olmuştur. bu filmde ve asıl Horror Picture'da geçen şarkıyı da burdan paylaşayım; http://youtu.be/cUqCv_1kGzM
D

@darlyopus

10 yıl önce

Yönetmenin dilinin zaman zaman fazla basite kaçtığını düşünsem de, olay ve duygu gayet sağlam. Afişe ve filmin Türkçe ismine kanmayın. İzlemeye değer.

@mayweda

10 yıl önce

5 / 10

Ben karantinaya almadım ama alan arkadaşı da çok iyi anlıyorum...

@poormf

10 yıl önce

6 / 10

Film boyu hakim olan konu ile son dakikalarda açıklığa kavuşan konu arasında bağ olduğu söylenemez. Bir filmden beklenen görsel güzellik adına hiç bir şey olmasa da birbiriyle pek ilintili olmayan bu iki konu oldukça sakin ama akıcı bir dille anlatılmış. Bir gençlik filminden fazlası denmiş ama ne olduğu denmemiş... 60/100
S

@sonofneptune

10 yıl önce

9.6 / 10

Ortalamanın üzerinde bir gençlik filmi beklentisiyle başladım filme. Efsanevi bir film düşüncesiyle bitirdim. Açık bazı noktalar kalmasına rağmen olağanüstü senaryo, olağanüstü oyunculuklar ve müthiş bir anlatımla insanı kendinden alan bir film oldu.

@supernova

10 yıl önce

1 / 10

muhteşem oyunculuklarla göz kamaştıran gençlik filmi işte diye geçiştiremeyeceğiniz, ezra miller ve logan lerman'ın parladığı bir film. naif senaryo ve herşeyin olması gerektiği kadar olan şahaser film.
SPOILER

Saksı Olmanın Faydaları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Saksı Olmanın Faydaları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Saksı Olmanın Faydaları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL