8.2

86 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.7 (154.261 OY)

KONUSU
Hill House, 80 yıl önce Hugh Crain tarafından yaptırılan ve birçok tepenin arasında kalan bir maliknedir. Hikaye dört ana karakter ile ilerler; doğaüstü araştırmacı Dr. John Montague, çekingen genç kadın Eleanor Vance, tasasız ve derbeder bir hayat yaşayan, lezbiyen sanatçı Theodora ve onlara ev sah ... Devamı
Hill House, 80 yıl önce Hugh Crain tarafından yaptırılan ve birçok tepenin arasında kalan bir maliknedir. Hikaye dört ana karakter ile ilerler; doğaüstü araştırmacı Dr. John Montague, çekingen genç kadın Eleanor Vance, tasasız ve derbeder bir hayat yaşayan, lezbiyen sanatçı Theodora ve onlara ev sahipliği yapan, Hill House’un genç mirasçısı Luke Sanderson...

Dr. Montague, doğaüstü varlıkların bilimsel kanıtını bulma umudu ile Hill House maliknesini kiralar. Geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak, paranormal hikayelere ilgi duyan birçok insanı davet eder. Bu daveti sadece Eleanor ve Theodora kabul eder. Geçmişi korkunç hikayelerle dolu bu evde her biri ayrı odalarda yaşamaya başlar. Kısa süre içinde, açıklanamayan tuhaf ve paranormal olaylar ile hikaye gelişir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cokoprenses

5 ay önce

5 / 10

Yorumlara ve puanına bakarak merak saldım ve izledim. Bütün sezonu bitirdim ama yinede anlam veremiyorum bu kadar yüksek puan almasına. sevemedim 5/10.

@gokhanbaskan

6 ay önce

8.7 / 10

En iyi korku dizisidir benim gözümde. Gizem ve dramayı iyi birleştirmişler. Zaten Lulu Wilson’un olduğu bir yapım, kötü olma ihtimali yok. Bazı sahnelerini bugün bile açar açar izlerim.
Mike Flanagan gitgide türün en büyük ustaları olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.

@lostris

11 ay önce

S01E10
Nell: I learned a secret. There's no without. I am not gone. I'm scattered into so many pieces, sprinkled on your life like new snow.

@serkanaydemir

1 yıl önce

8.1 / 10

Türünün en iyilerinden.

American Horror Story faciasından sonra korku dizisi mantığına yeni soluk getiren bir dizi Tepedeki Ev. Adı klişe barındırsa da her bölüm ayrı geriyor insanı. Filmin en büyük artısı yönetmen Mike Flanagan. Bu şahsın geçmişi zaten kaliteli korku, gerilim ile dolu. Netflix’in kaptığı bir yönetmen kısacası. Oyuncular da filmin bir artısı açıkcası. Küçükler büyükler gayet başarılı bir ekip içinde ilerliyor. Bazı zamanlar gerçekten fazla geriliyor insan. İçinde korku oluşsun diye yaratılmış karakterler var ama bu da klişe mantığında işlenmiyor. Korku dizisi izlemek isteyenler bu diziyi kaçırmasın.

İyi seyirler.

@kaktusum

1 yıl önce

final haftamın gelmesiyle başladığım ve aralıksız izlemek gibi bir hataya düştüğüm için sınavlarımın rezalet geçmesine sebep olacak dizidir. Tek kelimeyle mahvoldum. Çok kısa sürede izlediğimden mi bu kadar etkilendim yoksa karakterlerin çocukluklarını da görebildiğimiz için hikayelerinin derinliklerine mi indim bilmiyorum. Keşke ikinci bir sezonu daha olsaydı en azından :(

Hikayenin mutsuz sonla biteceğine inandığım için korka korka izledim son bölümü herkesin bir şekilde mutluluğa ulaştığını görmek içime su serpti

@theerdinc555

2 yıl önce

1 / 10

Sıkıntıdan patladım. Klişelerin yanında sessiz bakışmalardan ibaret sahneleri yüzünden odanın farklı köşelerine dalarak hayatı sorgularken, yarın yatırılacak faturayı düşünürken buluyorsunuz kendinizi. İlk iki bölümü eziyet çekerek izledim ve bu kadar övgüye rağmen, kalan bölümlerde ne olursa olsun şu ilk iki bölümde içerdiği sıkıcılıktan ötürü benim nezdimde iflah olamaz bu dizi.

@abow

2 yıl önce

SPOILER

ABİGAİL :( OLAN SANA OLDU. İLK HAYALİ ARKADAŞ SANILDIN DAHA SONRA İSE KURBAN OLDUN :(

SPOILER
SPOILER

Tepedeki Ev dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tepedeki Ev dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tepedeki Ev dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL