7.2

61 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (54.178 OY)

KONUSU
Chicagoda büyük bir gazetenin editörü olan Walter Burns ve onunla çalışan gazeteci Hildy Johnson boşanmıştır. Hildy, nişanlısı olan sigortacı Bruce Baldwinle evlenip sakin bir aile hayatı sürmek için işten ayrılacağını Waltera iletir. Fakat Walterın yazarını kaybetme gibi bir isteği yoktur. Bu yüzde ... Devamı
Chicagoda büyük bir gazetenin editörü olan Walter Burns ve onunla çalışan gazeteci Hildy Johnson boşanmıştır. Hildy, nişanlısı olan sigortacı Bruce Baldwinle evlenip sakin bir aile hayatı sürmek için işten ayrılacağını Waltera iletir. Fakat Walterın yazarını kaybetme gibi bir isteği yoktur. Bu yüzden Bruceu takibe alıp, onun başını belaya sokma çalışmalarında bulunurken Hildyi gazeteye döndürmeye ikna etmekle uğraşır. The Front Page filminin yeniden yapımı olan His Girl Friday, Amerikan Film Enstitüsünün 100 Yıl, 100 Gülüş kategorisinin 19. sırasında yer alır.karakterlerinin durmaksızcasına konuşması ve zekice diyalogları ile tarantino’nun favori filmlerinden biri olması hiç şaşırtıcı olmayan, muhtemelen sinema tarihinin en hızlı ve dakika başına en fazla diyalog düşen filmlerinden biri.
Cary Grant

Walter Burns

Rosalind Russell

Hildy Johnson

Ralph Bellamy

Bruce Baldwin

Gene Lockhart

Sheriff Ha...

Helen Mack

Mollie Malloy

Ernest Truex

Bensinger

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yorgun_nihilist

10 yıl önce

9 / 10

enges diyaloglarla, harikulade repliklerle bir an bile yüzünüzden tebessümü eksik etmeyecek eğlenceli bir film.şiddetle tavsiye edilir.o dönemden bugüne gazetecilerin ikiyüzlülük testinden geçemediklerini görüyoruz.

@clementine

12 yıl önce

Rosalin Russell'ın oyunculuğunu şakır şakır konuşturduğu, birbirinden absürd sahnelerle,zekice diyalogların yer aldığı mükemmel bir film.

@paradigma

12 yıl önce

8 / 10

Filmdeki konuşmalar o kadar hızlı ki, hiçbir şey anlamadım. Cinayet falan var, bunlar gazeteci vs.
SPOILER

Cuma Kızı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cuma Kızı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cuma Kızı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL