Yarından Sonra

(2004)

The Day After Tomorrow

Film 2 Saat 4 Dk. Aksiyon, Macera ABD 28 Mayıs 2004

6.1

288 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (401.107 OY)

KONUSU
Dünya, doğanın gazabına uğramaktadır. Şiddetli kasırgalar Los Angeles'ı haritadan silmiş, Yeni Delhi karlar altına gömülmüş, Tokyo devasa dolu yağışıyla yıkılırken New York ani iklim değişikliği ile dev dalgaların tehditi altında kalmıştır. Bir iklim bilim uzmanı olan Jack Hall, dünyayı, küresel ısı ... Devamı
Dünya, doğanın gazabına uğramaktadır. Şiddetli kasırgalar Los Angeles'ı haritadan silmiş, Yeni Delhi karlar altına gömülmüş, Tokyo devasa dolu yağışıyla yıkılırken New York ani iklim değişikliği ile dev dalgaların tehditi altında kalmıştır. Bir iklim bilim uzmanı olan Jack Hall, dünyayı, küresel ısınmanın tetiklediği bu felaketten kurtarmak için çözüm arayışındadır.

Kurtuluş Günü'nün yaratıcısı Roland Emmerich, dünyayı bu kez uzaylılar tarafından değil, bizzat doğanın kendisi tarafından yokediyor. Devasa doğal felaketler, büyük paralar harcanarak ve bilgisayar teknolojisinin de katkısıyla nefes kesen gerçekçilikte sahnelere dönüştürülmüş. Denis Quaid, Jake Gyllenhaal ve Ian Holm'un da katılımıyla filmin kadrosu da en az efektleri kadar dikkat çekiyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@directorabbit

7 yıl önce

8 / 10

İnsanın doğal afetlemücadelesini yok olmakla karşı karşıya kalışın dramınıanlatmakla yetinseydi bence daha iyi olurdu. Nitekim artıkişi sebebiyleailesine yeterince ilgi göstermeyip dağılmasına neden olmuş bir başıboş babanın bir doğal afet veya trajedi sonrası aileyi birarada tutmaya biraraya getirmeye çalışması sıkıyor. Filmi izlenebilir kılmak için yaptıkları bir tercih ama bence yanlış bir tercih çünkü kendi başına müthiş bir görselliği vardı yazık olmuş.
S

@setenayfb

8 yıl önce

4 / 10

Çok izlediğim bir film, belki de bu tarz filmleri sevdiğimdendir. Ama bu filmler artık baymaya başladı. Dünya felaketin eşiğindedir 2 ABD'li çıkar dünyayı kurtarır, insanoğlu minnettar kalır falan filan. Sıkıyor artık.

@rinustalarin

8 yıl önce

7.5 / 10

Bu filme Amerikan propogandası yapıyor demek için... neyse burası saygın bir yer.

Klişe bir senaryo muydu peki? Of hem de nasıl. Analizini çıkartsak tam bir holywood. Ancak çok hoş bir film, güzel ötesi görsellik de var.

İlk söylediğimi ancak bir spoiler ile açıklayabilirim....

Sizce de koskoca Amerikan Başkanı'nın, tabi zoraki ve tüm diğer milletlere düşman olan, filmin sonunda resmen Dünya'dan özür dilemesi; halkını kurtarmak için Meksika'nın borçlarını silip onlara muhtaç kalmış olması hangi açıdan propoganda oluyor? Bu konu da her türlü mantıklı açıklamayı pm olarak bekliyorum... Saygılar.

@aquamarine

9 yıl önce

8 / 10

Doğanın en acımasız en can alıcı karelerini izlediğim son derece başarılı mükemmel bir film.Favorilerimden biridir.Çok seviyorum bu filmi izlemeyi her denk geldiğimdede tekrar izlemeye çalışıyorum.Genellikle bu tarz felaket filmleri aynı gibi görünsede bu filmin değişik bir çekiciliği,izlerken insanı derinden etkileyen kendine hayran bırakan bir işleyişi var.Filme puanım 10/10

@lowen

9 yıl önce

6.6 / 10

Gayet etkileyici bir felaket senaryosu,bazı sahnelerde mantıksal hatalar olsa da,yine de çok keyifli ve sürükleyici..

@geyiklif

10 yıl önce

Felaketin boyutları öyle abartı ki hadi ordan artık demeyi bırakıp hadi oldu diyelim diye izlemeye başlıyorsunuz. En azından mücadele ve babanın oğluna sevgisi iyi gösterilmiş.

Jake Gyllenhaall mükemmel olmasa da oldukça iyi bir oyuncu ve sevimli bir adam gülümsediği zaman küresel ısınmaya destek olduğu söylenebilir. -Belki abartmışımdır olur öyle.-

@guiley

11 yıl önce

çok başarılı görsel efektlerden ibaret olan klasik bir amerikan propogandası filmi.
SPOILER

Yarından Sonra filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yarından Sonra filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yarından Sonra filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL