7.8

782 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (819.332 OY)

KONUSU

Film, Vietnam’da savaşının izlerini henüz atamayan bir askerin, geceleri taksi şoförlüğü yaparak gördüğü kirli ve adaletsiz dünyaya uyum sağlamayı reddetme hikayesini anlatıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@superhans

9 ay önce

10 / 10

ilk izlediğimde sinema ile haşır neşir değildim, o yüzden pek bir şey ifade etmedi. 2. izleyişimde gerçekten neden bu kadar büyük bir film olduğunu anlayabildim. Belki de daha iyi anlayabilmek için toplumdan dışlanmışlık hissini tatmak gerekiyor.

@yukslomer

11 ay önce

8 / 10

sevdiğim sözlerden birini bu filme yorumlamak istiyorum : nerede olursanız olun ’o’ gelir ve sizi bulur. yalnızlığın , sıkıntının , boşluğun içinden gelen ’o’ . iris. Marty’inin bu efsane filmi hem defalarca izlenmeye hem de o inanılmaz müzikler için defalarca ’dinlenmeye’ layık. iyi seyirler.

@erdinc_inan

11 ay önce

8.5 / 10

Robert De Niro’nun oyunculuğu yeniden tarif ettiği kült yapım.

@rambollezi

1 yıl önce

Tabi şimdi herkesin fikrine saygım var ama bana göre dünyanın en şişirilmiş filmi. İzlemeden önce büyük bir beklenti içerisindeydim ama yok yani film yarıdan sonra baymaya başlıyor. Asla kötü bir film ya da vakit kaybı değil ama sadece sıradan bir film, o kadar. Ne eksik ne fazla. Özellikle de yorumları okuduktan sonra daha da soğudum, filmden zoraki bi anlam çıkarma, her sahneden bir "bak şurada şu mesajı veriyo" falan, çok zorlamayın bence. Hele ekşide bi yorum okudum iyice sinirlerim bozuldu, "abi adam şu sahnede bir gülümsüyo, efsane sahne" aynen kardeş aynen efsane.
G

@gwaihir0

1 yıl önce

10 / 10

Yalnızlık bir çoğumuzda var ve bu yalnızlığını dışa vurmak istemeyen insan da var bir o kadar. Travis de o yalnızlardan biri ve o bu yalnızlığını manyakça dışa vuruyor. Bu anlattığım filmin sadece teması idi.

Filmin diğer kısımlarına gelirsek; filmin prodüksiyon kısmı çok iyi. Oyunculuklarla ilgili konuşmak istemiyorum zaten. Ayrıca müzik olarak fazla çeşitliliğe gitmemesi de çok hoş.

@erdemtekin

2 yıl önce

Tek gerçek anti-kahraman Travis’tir. O ka’

@musax_guy

2 yıl önce

8.4 / 10

Scorsese’nin başyapıtı bile olabilecek bir film, dönemin sinemasının omuriliği gibi olmuş film, konu olarak deniro’yu da gördüğümde daha hareketli bir şey beklerdim, ama değil, hayır bu scorsese yavaşlığında geçen bir film, taksiciyi anlatıyor, izliyor, açıklıyor. bu adamın yönetmenliğini sahneyi çekişinden bile seçmek mümkün, düşünmediği ayrıntı olduğunu sanmıyorum küçük farenin
T

@tayla

2 yıl önce

Sadece sonu çok sağlam değildi, adam vuruldu hastaneden çıktı o olaylara sebep olmasına rağmen eski işinde eski halinde takılıyor, hiç mi tutuklama olmaz.
T

@tayla

2 yıl önce

1.29’da kızın taktığı gözlük mavi ama masada ilk başta çıkartırken yeşildi. Acaba kız iki gözlükle mı gelmiş diye bakıyordum ama nope

@musax_guy

2 yıl önce

kızda yapacağı her konuşma için bir gözlük varmış gibiydi

@ravenna

3 yıl önce

7.8 / 10

Martin Scorsese'nin efsane filmi.Kendi tarzı ve anlatımı ile yine harika filmlerinden birini yapmış.Durum odaklı bir film olduğu için aksiyon hayaliyle açanları biraz hayal kırıklığına uğratabilir.Fazla söze gerek yok aslında ben her haliyle çok beğendim.İzleyiniz!
H

@hulusi

4 yıl önce

7.5 / 10

Ercan KESAL'ın ''Ben O değilim'' filmine benzettim. Konunun işlenişi tamamen farklı olabilir ama içerisindeki yalnızlık hissi o kadar ağırdır ki insanın buna katlanması imkansız belki de. Bu yüzden yapmak istediği şeylere bir anlam yüklemek zor. Neden yapıyor? sorusuna karşılık bulamazsınız burada bu çok açık. Benim skalama göre muhteşem değik ama sıradan bir filmde asla değil.
O

@onuraltunbas

5 yıl önce

10 / 10

Film harikaydı. Sevmemek imkansızdı.
M

@mertaksu

8 yıl önce

9 / 10

Tüm zamanların en iyi 3 oyuncusundan biri olduğunu düşündüğüm Robert de Niro'nun (eski filmleri tabii) ağızları açık bırakan performansıyla senaryoyu bile gölgelediği Martin Scorsese yapımıdır ve defalarca izlenesidir.

@tambenlik

9 yıl önce

müziklerine hayran kaldığım film.

temizleyebilmek için kirlenmek gerek, evet.

@denizindelisi

9 yıl önce

10 / 10

beni en etkileyen sahne polisler içeriye daldığında kanlı elini şakaklarına götürüp tetiği çekme işareti yaptığı sahneydi.
SPOILER

Taksi Şoförü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Taksi Şoförü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Taksi Şoförü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL