6.2

54 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (99.485 OY)

Süre

1 Saat 36 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Video oyunları tasarlayıp programlayan Kevin, patronun kendi işlerini çaldığını ispatlamaya çalışırken kendi yazıdığı programın içinde esir olur. Burada tüm program ve prosedürler kişilik kazanmıştır. Programcı ve kullanıcılar ise adeta tanrısal varlıklar gibi görülmektedir.1980'lerin başında video oyunlarının yeni popüler olmaya başladığı ve bilgisayar grafiklerinin henüz herkes için bir muamma olduğu zamanda çekilen Tron, çizgi roman ustası Jean 'Moebius' Gireaud'nun da yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu ilgi çekici tasarımları ve dönem için mucize sayılan özel efektleriyle, klasik olmuş bir film.

Jeff Bridges

Kevin Flyn...

Bruce Boxleitner

Alan Bradl...

David Warner

Ed Dilling...

Cindy Morgan

Lora/Yori

Barnard Hughes

Dr. Walter...

Dan Shor

Ram/Popcor...

Tony Stephano

Peter/Sark...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@contra yazdı...

Çar, 13 Eyl 2017, 09:07 (9 ay önce)

7.5 / 10

Zamanında yarattığı grafik efektlerle çığır açan bir film. İkinci film ise görsel bir şölen, daft punk'ın yaptığı müzikler ise nefis.

@digeri yazdı...

Cmt, 07 Haz 2014, 23:22 (4 yıl önce)

michael dudikoff bu filmde oynamış vay be (küçücücük bir rolde, hatta sadece bir sahne sanırım). Sonrada kişisel american ninja kariyerine başlamış nereden nereye.

@spike yazdı...

Per, 20 Oca 2011, 10:21 (8 yıl önce)

8 / 10

Görsel efektleri "render edilmemiş 3dsmax çizimleri" gibi görünse de görselliği ile zamanında devrim yapmış bir film Tron. Öyle ki, "Neden 'special effect' dalında Oscar'a aday gösterilmedik?" diye sorunca "Hile yaptınız, bilgisayar kullandınız!" demişler :) E tabi aynı sene çıkan Blade Runner veya Star Wars serisinde hala maket kullanılıyordu görsel malzeme olarak.Sonuçta, hikayesindeki çiğliklere rağmen unutulmayacak bir film Tron. Tamamı 3D kameralarla Imax formatında çekilen ikinci film olan (ilki Avatar idi.) Tron: Legacy devam filminden de böylesine büyük bir görsel şov beklemek hakkımız.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

TRON filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

TRON filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

TRON filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI