İkinci Kattan Şarkılar 2000

Sanger Fran Andra Vaningen a.k.a Songs from the Second Floor

6.7

55 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (14.042 OY)

Süre

1 Saat 38 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Kuzey Yarımkürede bir yerlerde gece vakti. Şehirde bir dizi garip olay meydana gelmektedir. Bunlar görünüşte birbirine bağlı değildir. Bir memur 30 senedir çalıştığı işten atılmak istendiğini öğrenir; bir mülteci kalabalık bir sokakta dayak yer; bir sihirbaz gösterisinin en heyecanlı yerinde korkunç bir yanlış yapar. Bu kargaşa ortasında Karl sigortadan para alabilmek için mobilya dükkanını ateşe vermiştir. Cannes'da jüri özel ödülü kazanan, stilize, sıradışı, sınıflandırılması güç bir film.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@cendhalus yazdı...

Cmt, 30 Oca 2016, 14:41 (2 yıl önce)

Bir filmin içine şiir bu kadar güzel serpiştirilebilir, filmi izlerken insanoğlunun dayanılmaz yalnızlığını ve giderek yokoluşunu ensenizde hissediyorsunuz. Orta yaşın üstündeki insanların durağanlığı, gençliğe ait tek belirti olan kızın topluca yokedilmesi ve toplu yokoluşa gidiş. Film bittikten sonra içinizde tanımlayamadığınız bir boşluk hissi oluşur tıpkı bela tarrın a turin horse filminde olduğu gibi ama o daha iyiydi.

@cabuk-karar-ver yazdı...

Per, 13 Ağu 2015, 03:31 (3 yıl önce)

demek kafayı yiyene kadar şiir yazmak ha

@zbzvadie-glalon yazdı...

Sal, 06 Ara 2011, 01:40 (7 yıl önce)

8.5 / 10

  "...sevgiler kutsanmış kulaklara. sevgiler oturup kalana. sevgiler meçhul bir adama ve onun eşine. gömleğinin yeni, boynu ve gözleri olan komşusuna.   sevgiler tahtakurusu olana da. yırtık ayakkabısıyla çamurda yürüyene. ekmeğin ölüsü başında iki kibrit çöpüyle yas tutana. sevgiler parmağını kapıya sıkıştırana. kutlayacak yaş günü olmayana. gölgesini bir yangında yitirmiş olana. sevgiler papağanı andırana. insanı andırana, acınası zengine. sevgiler acınası yoksula da.   sevgiler aç ya da susuz kalmışa. ama açlığı onca susuzluğunu kandırmaya yetmeyene. susuzluğu onca açlığını gidermeye yetmeyene.   sevgiler günlerce aylarca saatlerce çalışana. acıdan da utançtan da ter dökene. kollarını sallayarak sinemaya gidene. sahip olmadığıyla ödeyene. sevgiler sırt üstü uyuyana. sevgiler artık çocukluğunu hatırlamayana. sevgiler şapkası olmayan kele. sevgiler hakkıyla dikensiz olana. gülleri olmayan hırsıza. saat takan ve tanrıyı görmüş olana. onurlu olana ve asla tökezlemeyene.   sevgiler düşen ve hala ağlayan çocuğa. ve çoktan düşmüş olan ve artık ağlamayana."   -cesar vallejo-

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

İkinci Kattan Şarkılar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İkinci Kattan Şarkılar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İkinci Kattan Şarkılar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI