İkinci Kattan Şarkılar

(2000)

Sånger från andra våningen a.k.a Songs from the Second Floor

Film 1 Saat 38 Dk. Komedi, Dram İsveç, Norveç 14 Nisan 2001

6.8

71 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (17.113 OY)

KONUSU
Kuzey Yarımkürede bir yerlerde gece vakti. Şehirde bir dizi garip olay meydana gelmektedir. Bunlar görünüşte birbirine bağlı değildir. Bir memur 30 senedir çalıştığı işten atılmak istendiğini öğrenir; bir mülteci kalabalık bir sokakta dayak yer; bir sihirbaz gösterisinin en heyecanlı yerinde korkunç ... Devamı
Kuzey Yarımkürede bir yerlerde gece vakti. Şehirde bir dizi garip olay meydana gelmektedir. Bunlar görünüşte birbirine bağlı değildir. Bir memur 30 senedir çalıştığı işten atılmak istendiğini öğrenir; bir mülteci kalabalık bir sokakta dayak yer; bir sihirbaz gösterisinin en heyecanlı yerinde korkunç bir yanlış yapar. Bu kargaşa ortasında Karl sigortadan para alabilmek için mobilya dükkanını ateşe vermiştir. Cannes’da jüri özel ödülü kazanan, stilize, sıradışı, sınıflandırılması güç bir film.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@karabetik

1 yıl önce

sinema filmi değil de tiyatro oyunu izlemişim gibi oldu.

@berkkk

2 yıl önce

Film bitince içimde oluşan boşluk hissi nasıl geçer enter.
W

@whatever

2 yıl önce

1 / 10

Vallahi benim de içimde bi boşluk hissi oluştu, ben de filmi izlerken aynı o genç kız gibi yok oldum. Film beni uçurumdan aşağı itti.

Oturdum düşünüyorum yani, bir insan neden çeker bunu diye. Hani böyle anlamsız bir şeylere bakarsın ya, garip bir cisme, ya da kendinden emin konuşan bir a*pliye, o şekil izledim filmi. Turin horse da çok sıkıcı. At var koşuyor falan, keh keh keh. Ondan sonra vay efendim neden hollywood izledin.

sıkıcı/anlamsız bir film arkadaşlar, bir buçuk saatinize yazık. izlemeyin.
C

@cendhalus

4 yıl önce

Bir filmin içine şiir bu kadar güzel serpiştirilebilir, filmi izlerken insanoğlunun dayanılmaz yalnızlığını ve giderek yokoluşunu ensenizde hissediyorsunuz. Orta yaşın üstündeki insanların durağanlığı, gençliğe ait tek belirti olan kızın topluca yokedilmesi ve toplu yokoluşa gidiş. Film bittikten sonra içinizde tanımlayamadığınız bir boşluk hissi oluşur tıpkı bela tarrın a turin horse filminde olduğu gibi ama o daha iyiydi.

@cabuk-karar-ver

5 yıl önce

demek kafayı yiyene kadar şiir yazmak ha
Z

@zbzvadie-glalon

9 yıl önce

8.5 / 10

"...sevgiler kutsanmış kulaklara. sevgiler oturup kalana. sevgiler meçhul bir adama ve onun eşine. gömleğinin yeni, boynu ve gözleri olan komşusuna. sevgiler tahtakurusu olana da. yırtık ayakkabısıyla çamurda yürüyene. ekmeğin ölüsü başında iki kibrit çöpüyle yas tutana. sevgiler parmağını kapıya sıkıştırana. kutlayacak yaş günü olmayana. gölgesini bir yangında yitirmiş olana. sevgiler papağanı andırana. insanı andırana, acınası zengine. sevgiler acınası yoksula da. sevgiler aç ya da susuz kalmışa. ama açlığı onca susuzluğunu kandırmaya yetmeyene. susuzluğu onca açlığını gidermeye yetmeyene. sevgiler günlerce aylarca saatlerce çalışana. acıdan da utançtan da ter dökene. kollarını sallayarak sinemaya gidene. sahip olmadığıyla ödeyene. sevgiler sırt üstü uyuyana. sevgiler artık çocukluğunu hatırlamayana. sevgiler şapkası olmayan kele. sevgiler hakkıyla dikensiz olana. gülleri olmayan hırsıza. saat takan ve tanrıyı görmüş olana. onurlu ola
... Devamı
"...sevgiler kutsanmış kulaklara. sevgiler oturup kalana. sevgiler meçhul bir adama ve onun eşine. gömleğinin yeni, boynu ve gözleri olan komşusuna. sevgiler tahtakurusu olana da. yırtık ayakkabısıyla çamurda yürüyene. ekmeğin ölüsü başında iki kibrit çöpüyle yas tutana. sevgiler parmağını kapıya sıkıştırana. kutlayacak yaş günü olmayana. gölgesini bir yangında yitirmiş olana. sevgiler papağanı andırana. insanı andırana, acınası zengine. sevgiler acınası yoksula da. sevgiler aç ya da susuz kalmışa. ama açlığı onca susuzluğunu kandırmaya yetmeyene. susuzluğu onca açlığını gidermeye yetmeyene. sevgiler günlerce aylarca saatlerce çalışana. acıdan da utançtan da ter dökene. kollarını sallayarak sinemaya gidene. sahip olmadığıyla ödeyene. sevgiler sırt üstü uyuyana. sevgiler artık çocukluğunu hatırlamayana. sevgiler şapkası olmayan kele. sevgiler hakkıyla dikensiz olana. gülleri olmayan hırsıza. saat takan ve tanrıyı görmüş olana. onurlu olana ve asla tökezlemeyene. sevgiler düşen ve hala ağlayan çocuğa. ve çoktan düşmüş olan ve artık ağlamayana."

-cesar vallejo-
SPOILER

İkinci Kattan Şarkılar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İkinci Kattan Şarkılar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İkinci Kattan Şarkılar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL