Çığlık 3

(2000)

Scream 3

Film 1 Saat 56 Dk. Korku, Gizem ABD 28 Nisan 2000

5

89 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.6 (145.047 OY)

KONUSU
Windsor College’deki korkunç olaylardan sonra Sidney, Kuzey Kaliforniya’da bir dağın eteğinde tek başına yaşamaktadır. Geçmişini aklından bir türlü silemeyen genç kızın, ölmüş annesinin görüntüsü sürekli gözünün önüne gelmektedir.

Güvenliği için ismini değiştiren Sidney, telefonla zor durumdaki kad
... Devamı
Windsor College’deki korkunç olaylardan sonra Sidney, Kuzey Kaliforniya’da bir dağın eteğinde tek başına yaşamaktadır. Geçmişini aklından bir türlü silemeyen genç kızın, ölmüş annesinin görüntüsü sürekli gözünün önüne gelmektedir.

Güvenliği için ismini değiştiren Sidney, telefonla zor durumdaki kadınlara yardım etmektedir. Genç kızı telefonla arayan kimliği belirsiz bir kişi, Stab 3 adlı filmin setinde işlenen cinayetler hakkında bilgi verir.

Filmin setini ziyaret eden Sidney, öldürülenlerin yanına annesinin değişik fotoğraflarını bırakıldığını farkeder. Los Angeles’lı dedektif olan Mark Kincaid cinayetleri araştırmak üzere olay yerine gönderilir ve Sidney’le tanışıp arkadaş olur.
David Arquette

Dewey Riley

Neve Campbell

Sidney Pre...

Courteney Cox

Gale Weathers

Patrick Dempsey

Mark Kincaid

Scott Foley

Roman Bridger

Lance Henriksen

John Milton

Matt Keeslar

Tom Prinze

Jenny McCarthy-Wahlberg

Sarah Darling

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

1 hafta önce

6.6 / 10

Filmin içinde film özelliği güzel düşünülmüş.Başarılı bir film ama nedense öyle o kadar da içime sinmedi.İzlediğim diğer iki bölüme göre biraz durağan buldum ve bir tık sıradan geldi sanırım bundan kaynaklı.

@eloy

10 ay önce

7.1 / 10

Randy's Legacy, Carrie Fisher sahnesi ve birkaç saniyelik Jay and Silent Bob cameo'su sebebiyle yeri bende ayrı olan Scream filmi. Serinin bu 3. filminin 2. filmden çok daha iyi ve derli toplu olduğunu düşünüyorum fakat ilk filmden bir nebze daha geride kaldığını da eklemek gerek. Yıllar sonra tekrar izlediğinde yukarıda belirttiğim sahneler hâlâ yüz güldürebiliyor. Bir yandansa geçen zamanı hatırlatıp buruk bir tat bırakıyor insanda.

@vfv

9 yıl önce

Efsane serinin 3. filmi. Çoğuna göre olumsuz yorumlanmış olsa da bence film gayet iyiydi. Hatta tüm olayların işlenişi ve hikayenin bütünlüğü gayet iyiydi. Olaylar gayet iyi bağlanmış. Sadece serinin zayıf halkası olarak bakabiliriz bu filme. Film içinde film izliyor gibiydim. Çığlık filmini izlerken aynı zamanda Bıçak 3 filmini de izliyordum. Wes Craven yine vurucu göndermeler yapmayı ihmal etmemiş. Kısa zamanda 3 film çekip bu seriyi Kült bir eser olmasını sağlayan Korku sinemasının en önemli ismi oldugunu düşündüğüm Wes Craven e teşekkürler. Ayrıca serinin 4. filmi de bu filmden çok sonra gelmiştir. Gişe de ilk iki film kadar başarılı olması da bunda etken tabi. Filmin müziklerinden de bahsetmeliyiz. Çünkü sahnelerde kullanımı ve zamanlamalar çok iyi. Zaten bir çok başarılı filmin müziklerini sinemaya kazandırmış olan Marco beltrami ismi bile müzik konusunda ne kadar iyi bir durumda oldugunun göstergesidir. 10/ 7.0
SPOILER

Çığlık 3 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çığlık 3 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çığlık 3 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL