6

172 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (221.299 OY)

KONUSU
Nevada çölüne inen bir uzay gemisi, dünyalılar tarafından heyecanla karşılanır. Kapı açılır, dost olarak geldiklerini söyleyen Marslılar inerler araçtan. Fakat dostluk sevinci, Çılgın Marslılar’ın yüksek teknolojili silahlarıyla dünyayı ele geçirme planlarının ortaya çıkmasıyla yerini yaşam savaşına ... Devamı
Nevada çölüne inen bir uzay gemisi, dünyalılar tarafından heyecanla karşılanır. Kapı açılır, dost olarak geldiklerini söyleyen Marslılar inerler araçtan. Fakat dostluk sevinci, Çılgın Marslılar’ın yüksek teknolojili silahlarıyla dünyayı ele geçirme planlarının ortaya çıkmasıyla yerini yaşam savaşına bırakır.

Uçuk yönetmen Tim Burton’ın, usta oyuncu kadrosuyla çektiği film, 50’lerin uzaylı istilacıları konu alan kült filmlerini tiye almak gibi bir meseleye girişiyor.
Jack Nicholson

President ...

Glenn Close

First Lady...

Annette Bening

Barbara Land

Pierce Brosnan

Professor ...

Danny DeVito

Rude Gambler

Martin Short

Press Secr...

Sarah Jessica Parker

Nathalie Lake

Michael J. Fox

Jason Stone

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

5 gün önce

7 / 10

İzlerken inanılmaz eğlendiğim filmlerden biridir. Uzaylılar her zaman dostumuz olacak diye bir kaide yoktur paradosini absürt komediyle birleştirip karşımıza çıkarmış bir filmdir. Kadrosunda yok yoktur. Zamanında kaç kere izledim bilmiyorum ama bir defa da olsa izlenmesi gereken filmlerdendir.

@hogwarts

3 ay önce

Seyretmeyeli uzun zaman oldu :D

@furkandgn9

4 yıl önce

8.4 / 10

Çocukluğumda izleyip korkmuş olduğum fakat yıllar sonra izleyince inanılmaz eğlendiğim, benim için efsane olan film.

@bigamist

7 yıl önce

6 / 10

Gelmiş geçmiş oyuncu kadrosu en şişkin filmlerden. Kimler yok ki?

Jack Nicholson (iki ayrı rolde),Pierce Brosnan, Glenn Close, Annette Bening, Danny DeVito, Sarah Jessica Parker, Natalie Portman,Martin Short, Michael J. Fox, Tom Jones, Rod Steiger, Jim Brown,Jack Black, Christina Applegate ...

Ama sonuç saçma sapan birşey :)
A

@anathema

8 yıl önce

8.3 / 10

Bir bilim kurgudan ziyade bilim kurgu parodisi. Ancak, 50'li yıllar "shlock"unu 90'lara sempatik kılan her şeyin çözümlenmesi gibi. Hınzır ve görsel açıdan son derece etkileyici. Burton, paranoya dönemine ürpertici gelen klasik sahneleri alıp müthiş bir şekilde restore ediyor. 50'ler bilim kurgusunu komik buluyorsanız bir de buna bakın.Komedi ile karışık bilim kurgu, üzerine de bir parça sadizm. Çizgi film gibi gelişen olaylar ile izleyiciyi sıkmayan dört dörtlük bir film.

@cemal_erdem

9 yıl önce

6 / 10

Marslıların Amerika dolaylarında, Beyaz Saray'da dünyayı işgal ettiği, ne hikmetse sevdiğim ve zaman zaman yeniden izlediğim, uzaylı tasarımlarının ürkütücü derecede komik olduğu, "müziğin gücü, müziğin zaferi" biçiminde özetlenebilecek vasatla ile iyi, iyi ile vasat arası ibrenin gidip geldiği çerezlik yapımı.

Marslıların fotoğraf çektirmesi, demokrasi, teslim olmama naraları atan askerin küçülüp ezilmesi, Natalie Portman'ın hadi artık ekrana gel biçiminde seyirciye eziyet çektirmesi gibi detaylara sahiptir.

Bir de böyle şık bir kadronun daha bir Burtonvari filmde buluşup neler yapabileceği, ütopik bir merak konusudur.

@millennium

9 yıl önce

7.7 / 10

Bu filmin 2 tane unutamadığım sahnesi vardır.Birincisi güvercin uçurma sahnesi.İkincisi ise meclisi tvden izleyen yaşlı teyzenin marslılar herkesi öldürdükten sonraki sevinç sahnesi : )

Kült filmler arasına girmeyi hakeden bir Tim Burton yapımı.İzlerken eğlenmemek mümkün değil.

@rinas

10 yıl önce

Uzaylının kadın şekline girmesi ve elemanın arkasından (o bakmıyor iken) yardırırcasına sağa sola savrularak yürümesi hayatımda beni en çok korkutan görüntülerden biridir.

@neden_len_neden

10 yıl önce

çocukken kabus görmeme sebep olan filmdir.kabuslarımda korkutmaktan çok bıkkınlık ve gerginlik verirdi.hatırlıyorum da bi sefer o kadar sıktı ki yeter artık dediğimi hatırlıyorum rüyada.uzaylıların her yerde oluşu bi türlü bana rahat vermemeleri .sürekli pis pis sırıtıyormuşcasına bakan yüzleri falandı filandı derken büyüdük şimdi de bilinçaltımdadır. sevmem yani uzaylıları. bence varlar. tim burton burada amaçladığını elde etmiştir a dostlar.amacı gerginlik yaratmaktı, oldu da.bi de çocuklar izlemesin. ha ben kolay etkilenmem öyle ama işte film piç olunca...gördümmü de izlemiyo değilim nasıl bi mazoşist duygu hissedebiliyorsam artık .uzattım çok. pt-5

@okan_adam

11 yıl önce

10 / 10

Film isimlerini orjinal dilinden Türkçeye çeviren dar görüşlü, kıt zekalı, vizyon sahibi olmayan kişi ve kurumlardan nefret ediyorum diyerek lafa gireyim. Bunlar Film dağıtım ve pazarlama sorumluları anladığım kadarıyla. Hesapta ekonomik kaygılar ile yapılırmış bu iş çoğunlukla. Aşk filmi ise efendim içinde aşk kelimesi geçmesine dikkat ederlermiş, korku ise ölüm ki millet sinemaya gelsin?!? Salağız ya biz...Bir de bazen filmin orjinal ismi içeriğini yeterince yansıtamıyormuş, bunlar buluyorlarmış yansıtan ismi ?!? Küfretmeden devam etmeye çalışayım... O filmin adını filmi yapanlar koyuyor sen nasıl daha iyi bilirsin? Ben senin çocuğuna gelip, "Ahmet" bu çocuğu iyi yansıtmamış biraz da it gibi bu çocuk, içeriğini de yansıtırsak biz buna "Karabaş" diyelim diyor muyum? Son olarak bir de spoiler'dan her aklı başında insan nefret eder. Bu çok akıllı arkadaşlar çoğu zaman da filmin adına, filmin kırılma anını ve hatta sonunu direk iliştiriyo
... Devamı
Film isimlerini orjinal dilinden Türkçeye çeviren dar görüşlü, kıt zekalı, vizyon sahibi olmayan kişi ve kurumlardan nefret ediyorum diyerek lafa gireyim. Bunlar Film dağıtım ve pazarlama sorumluları anladığım kadarıyla. Hesapta ekonomik kaygılar ile yapılırmış bu iş çoğunlukla. Aşk filmi ise efendim içinde aşk kelimesi geçmesine dikkat ederlermiş, korku ise ölüm ki millet sinemaya gelsin?!? Salağız ya biz...Bir de bazen filmin orjinal ismi içeriğini yeterince yansıtamıyormuş, bunlar buluyorlarmış yansıtan ismi ?!? Küfretmeden devam etmeye çalışayım... O filmin adını filmi yapanlar koyuyor sen nasıl daha iyi bilirsin? Ben senin çocuğuna gelip, "Ahmet" bu çocuğu iyi yansıtmamış biraz da it gibi bu çocuk, içeriğini de yansıtırsak biz buna "Karabaş" diyelim diyor muyum? Son olarak bir de spoiler'dan her aklı başında insan nefret eder. Bu çok akıllı arkadaşlar çoğu zaman da filmin adına, filmin kırılma anını ve hatta sonunu direk iliştiriyorlar!!! Düzeltecektim hepsini tek tek (en azından bu sitedekileri), sadece başucu filmlerime baktım bir ton çıktı böyle. O yüzden onun yerine bu yorumumu bu durumdaki tüm başucu filmlerimin altına koyuyorum ki sayısı ve saçmalıkları sizin de gözünüze batsın ve zorla da olsa küfretmeden bitiriyorum.

@geppetto

12 yıl önce

1 / 10

Tim Burton’un Ed Wood’dan sonraki bir diğer küstah filmi. Bildiğin saçmalık bu film komedi ile alakası yok. Olayın temelinde zaten Tim Burton’un kendini büyük görmesi yatıyor. Yok ellili yılların bilimkurgu filmlerine göndermeler varmış falan. Bir kere eski filmleri genel olarak tiye almak sinemaya yapılan en büyük hakaretlerden biridir. Hayat görüşü kısıtlı, yeteneği olmayan, klişe filmler yapan hatta sadece para amacı güden yönetmenlerin çektiği filmlere birşey demem kabul ederim hatta saygı duyarım ama bu tarz küstahca filmlerden nefret ederim.
F

@fortisvita

13 yıl önce

4 / 10

Tim Burton'ın en sevmediğim filmi. Hatta izlediklerim içerisinde tek sevmediğim filmi. Pek güldürdüğü söylenemez.
SPOILER

Çılgın Marslılar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çılgın Marslılar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çılgın Marslılar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL