Soraya'yı Taşlamak

(2008)

The Stoning of Soraya M.

Film 1 Saat 54 Dk. Dram ABD 14 Mayıs 2010

8.1

241 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (18.011 OY)

KONUSU
Gazeteci Freidounenun arabası bozulur, durduğu küçük köyde onun gazeteci olduğunu anlayan Zahra, konuşmak için peşine takılır. Yeğeni Soraya, köylüler tarafından bir gün önce vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zahra, vahşetin köyün sırlarının arasında kalmaması için elinden gele ... Devamı
Gazeteci Freidounenun arabası bozulur, durduğu küçük köyde onun gazeteci olduğunu anlayan Zahra, konuşmak için peşine takılır. Yeğeni Soraya, köylüler tarafından bir gün önce vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zahra, vahşetin köyün sırlarının arasında kalmaması için elinden geleni yapmaya kararlıdır. Tek umudu olan gazeteci onu dinlemelidir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@surrealart

2 ay önce

9.4 / 10

İzlediğim en muhteşem filmlerden biriydi. İlk izlediğimde ağlamaktan beter oldum. Sanki beni taşladılar. Çok iyi film çok. Mutlaka izleyin.

@ravenna

4 ay önce

9.3 / 10

Böylesi bir canilik kabul edilir değil.Kanım dondu.Ashabım bozuldu.Filmi nasıl izledim bir Allah bir de ben biliyorum.Üzgün ve mutsuzum.Recm sahnelerinde bakamadım bile.Lanet gelsin sizin gibi barbar yaratıklara!

@dincer

5 ay önce

şeriat kurallarının gölgesinde kadının gerçek yerini gösteriyor. bence bütün kadınların izlmesi gerekiyor.

not: özellikle kural diyorum, böyle birşey asla kanun olmaz.

@fadik

8 ay önce

Allah belanızı versin

@basribabam

2 yıl önce

5.5 / 10

Din konusunu araştırmış, konuya vakıf dindarların gayet iyi bildiği üzere, her ne kadar yüzeysel dindarlar(tatlı su müslümanları) yokmuş gibi yapsalar da, inanmasalar da şeriat hükümlerine göre evet recm vardır ve uygulanmıştır. Bu film, haksız yere idam edilenler olduğu gibi, haksız yere insanların recm edilebildiğini de göstermeye çalışmış, Buraya kadar problem yok da; şeriatte bir erkek evliyken başka bir kadınla evlenebilir zaten.(2010 yılına kadar bu serbestlik yokmuş, 2010 yılında eşinin rızası olmasa bile ikinci bir kadınla evlenme serbest olmuş) Boşaması için de türlü katekülliler çevirmesine, iftira atıp recm ettirmesine hiç gerek yok ki? Senaryoda başka basitlikler de var. Gene de islamın kanattığı bir yaraya parmak bastığı için önemli bir film tabii... 55/100

@olanzveins

2 yıl önce

4.5 / 10

Her ne kadar konu önemli, işlenmesi gereken ve ilgi çekici olsa dahi hollywood tarzı işlenmesi, kahraman arayışı ve ders verme niteliğinde olması bu yapıtın vasat yönlerini bizlere gösteriyor. Din üzerinenden kadın özgürlüğü, hakları ile ilgili bir tartışmayı açarken bize batının doğuya olan oryantalize bakış açısı ise tipik bir hollywood basitliği.
Bu filmden sonra daha da kimse gelip benle din konuşmasın, sağlam kalp kırarım o derece...

bence mutlaka izlenmeli bu film.

@hnokta

3 yıl önce

10 / 10

Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı...??? Bu ne cehalet, ne de bir inanışın getirisi..Bu yalnızca sapıkça bi vahşet !

@naksidil

4 yıl önce

İzlerken içimden geçirdiğim tek cümle ; bunu gerçekten yaptınız mı ? Demek dünya erkeklerin dünyası öyle mi ! Seni doğuran anneye en büyük hakarettir bu .. Bu vahşeti anlayabilmemin , hazmedebilmemin izahı yok ! Ah kadın sen her şeysin.. sen doğurgansın , kadınsın , annesin.. yaşlı babaya hizmet eden yine sensin.. Sensiz hayat olur mu hiç.

@zangocyus

4 yıl önce

Fakirlik ve cahillik beraberinde gelen erkek egemen lanet olası bir toplum nasıl olabilirse öyle anlatılmış bir film. İçerdiği mesajlar saçlarımıyolmama sebep oldu sinirden ağladım. Öyle bir filmdi işte. Barındırdığı olayların halenyaşandığı, o denli gerçek ve utanılacak durumlar. Hepimizden tiksiniyorum.

@nymphv

4 yıl önce

inanmak istemeyeceğiniz kadar kan dondurucu, bütün o yaşam enerjinizi söküp alacak kadar yıkıcı bir dram . çaresizlkten, utançtan(o insanların cehaletinden iğrençliğinden ben utandım) izlerken kaskatı kesiiliyor insan.

@korgan

4 yıl önce

9 / 10

"Sesimi alıp buralardan götürmeni istiyorum."
O ses buralara geldi. Uyutmuyor.
Belki Spoiler...
Recme giderken saçlarının taranması,insanın kendi ağıdını yakması nasıl bir şeydir Allah'ım.
...

@mtrncpr

5 yıl önce

bu filmi izlme listeme aldım..fakat yorumları okuduğumda filmden çok din üzerindeki görüşlerinizi paylaşmışsınız arkadaşlar...filmin derinlği hakkında paylaşım yapacak biri olursa sevinirim

@beriberibulue

5 yıl önce

Filmi etkileyici kılan elbette tüm bu yaşananların suçsuz ve namuslu bir kadının başından geçmesi. Peki ya Süreyya gerçekten kocasını aldatmış olsaydı? O zaman başka diye düşünmüyorsanız,gerçekten insansınızdır bence. Her ne günah işlemiş olursa olsun, hiçbir insanoğlu böyle bir ölümü hak etmiyor, etmemeli.

@ozlemmonderr

5 yıl önce

9 / 10

Şöyle ki aslında film bedeninize soğuk duş etkisi yaratıyor. İnsanın kanını donduracak sahnelere sahip lakin iyi bir cehalet ve din eleştirisi var. İslam dinine inanan bir insanım. Birçok açıdan elimden geldiğinde bilinçli bir dindar olmaya çalışıyorum ve o yüzden de böyle filmler basit dini yanlışlıklara bile sabrımı azaltıyor.

Filmde islam dinine ait olmayan kurallar ve yapıların işlenildiği yanlışlıklar aşikardı. Bir de islamda gerçekten olan doğrular vardı ki iki durum karışınca iyi bir din ve cahiliyet eleştirisi olmuş fikrimce.

Filmin Abd yapımı olması elimde olmadan önyargılı izlememe sebebiyet verse de başucuma aldığım nadir filmlerden.

İzleyin arkadaşlar, saygılar.
SPOILER

Soraya'yı Taşlamak filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Soraya'yı Taşlamak filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Soraya'yı Taşlamak filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL