Herkese Karşı Tek Başına

(1998)

Seul contre tous a.k.a I Stand Alone

Film 1 Saat 33 Dk. Polisiye, Dram Fransa

7.5

131 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (21.224 OY)

KONUSU
Hayatı pek yolunda gitmeyen bir kasap, hapisten yeni çıkmıştır ve yeni bir başlangıç yapmak istemektedir. Zihinsel engelli kızını bir akıl hastanesine yerleştirdikten sonra, hamile sevgilisi ve onun annesi ile Lillee yerleşir. Sevgilisini sevmemektedir; fakat sevgilisi ona yeni bir kasap dükkanı açm ... Devamı
Hayatı pek yolunda gitmeyen bir kasap, hapisten yeni çıkmıştır ve yeni bir başlangıç yapmak istemektedir. Zihinsel engelli kızını bir akıl hastanesine yerleştirdikten sonra, hamile sevgilisi ve onun annesi ile Lillee yerleşir. Sevgilisini sevmemektedir; fakat sevgilisi ona yeni bir kasap dükkanı açmayı vaat etmiştir. Kısa zaman sonra kadının ona yalan söylediğini anlar, onu terk eder.

Tekrar Parise dönmeye ve kızını bulmaya karar verir. Yanındaki tek şey tabancasıdır ve yollara düşer Artık kendi kendiyle baş başadır, hayatın amacını ve anlamını bulma çabaları arasında gelgitler yaşar.

Film, yönetmenin Carne adlı kısa filminin devamı niteliğinde. Ayrıca Avrupanın çeşitli festivallerden de çeşitli ödüllerin sahibi oldu.
Philippe Nahon

Le Boucher

Frankie Pain

Sa Maitresse

Martine Audrain

Sa Belle-Mere

 Zaven

L'Homme a ...

Jean-François Rauger

Agent Immo...

Guillaume Nicloux

Directeur ...

Olivier Doran

Presentate...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ed_crane

3 yıl önce

bu filmi 'carne' adlı filmi izledikten sonra izlerseniz karakteri,olayları daha iyi analiz edebilirsiniz

@naksidil

4 yıl önce

8 / 10

Haklı yere isyan eden bir adamın Tanrıyla hesaplaşması..Hayata yenik başlayıp , yenilgilerle devam etmeyi kim ister ?İç sesimizle irdelenen , sonundasindirdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir adam ..

@yagmurrsn

5 yıl önce

9 / 10

soluksuz gerim gerim gerilerek izledim. filmin sonlarına doğru mideme ağrılar girdi. özellikle müzikleriyle filmin yaşattığı gerilim, düşünceler fazlasıyla hissettirilmiş.

@boybey

5 yıl önce

4 / 10

Aslında sürükleyici ama aşağıdakiler yüzünden 4/10 veriyorum.

Ensest ilişki, pornografi, ırkçılık... Ne ararsan var.

@serkanaydemir

6 yıl önce

7 / 10

Toplum ve birey çatışması.

Olmamız gereken bizle olan biz arasında kalan zihinlerin anlatımını görüyoruz filmde. Kötü film değil, ama iyi bir de değil. İlginç bir bunalım edebiyatı yapılıyor. Yer yer şiddet ve cinsellik görüntüleriyle de realist yaklaşımı da görüyoruz. Kişinin zihninde geçenler ve topluma yansıttıkları. Aslında çoğumuzda olan bazı bilinç konuşmalarına şahit olacaksınız bu filmde. Tabi Yönetmenin değeri filme olan yaklaşımımızı da etkilemeli. Birçok açıdan yalnızlığın ve ölüm isteğinin kişide oluşturduğu boşluk. Din kavramını bu yönden mantıklı buluyorum, yani insanlar sırf gerçekte var olan bu boşluğu hissetmemek için hiç eleştirmeden dinlere sarılıyor. Sırf yaşamak ve yaşamın yaptığı haksızlığı görmezden gelmek için. Bu nedenle inançsız insanlar filozof oluyor inançlılarsa işte dünyada zibl gibi...

İyi seyirler

P: 7

@ustilago

7 yıl önce

eşli batagın sonunda hesap kitlenen yancılarla birlik 9.5 lira hesap ödeyen çıkarken gafeciye küfür edip

şansını yandaki idaa bayinde deneyen ama kör talihini yenemeyip küvette kendini bogan adamın liseli ğençlere ders olacak acıklı hikayesi,bir nevi tutnamayanlar bir nevi 35 yaş şiiri.

@bunuunutmam

7 yıl önce

8.4 / 10

ahlak kavramını kimin belirlediğini, insanların eylemlerini sorgulayan, sadece bir monolog diyemeyeceğimiz bir şaheser.

gaspar noe yaptığı filmlerinde izleyici ile oynamayı çok seviyor. filmde durduk yerde giren dadadadattt diye bir ses var. onu bile sırf seyirci rahatsız olsun diye yapıyor. filmi resmen yaşıyorsunuz. mükemmel bir atmosferi var.

@surgeon

8 yıl önce

7.7 / 10

O geri sayım kadar gerici bi sahne görmedim ben. Çok basit ve bi o kadarmükemmel.

@mskfilm

8 yıl önce

adamın karısına duyduğu nefret gerçek ve anlaşılabilir hiç uçuk bir durum değil ve kaynanasına. isimleri değiştir türk filmi olur çok da rahat olur.. türkiye'de binlerce aynı tarzda aile vardır. (baba-kız ilişkisi istisna)

baştan sonra gerçek bir film.
U

@ucurumdakisoz

8 yıl önce

bilgi içerebilir!

monolog ve insan beynindeki çelişkilerle dolu bir film.ha bu doluluk boş bir doluluk değil. nitel olarak iyi doldurulmuş bir doluluk. insanın aslında nekadar sapkın fikirlerle donatılmış bir canlı olduğunu güzel betimlemelerle gördüm. toplum içinde bu sapkın düşünceler herzaman fiilleştirilemediğinden, insan sürekli kafasında karmaşıklıklar içerisinde bunları canlandırır.

din,toplum mühendisleri,siyasiler,şirketler,toplumun kendi katmanları vsvsvs..değer yargılarının,adaletin,sevginin,barışın,iyiliğin,kötülüğün,ailenin kısacası hayatımızdaki çoğu şeylerin nasıl olacağını bizlere dayatmıştır. doğduğumuzdan itibaren yönlendirilimiş/biçimlendirilmiş aileden başlayarak bizleri okullarında ve diğer yapaylıklarında şekillendirmeye çalışmıştır.çoğunda başarılı olmuştur.insanın kendine ait değerlerini bir kenara atmasını ve belirlenen değerlerin kabul edilmesini söylemiştir.bunun sonucunda hiç bir yere ait olmayan ve hister
... Devamı
bilgi içerebilir!

monolog ve insan beynindeki çelişkilerle dolu bir film.ha bu doluluk boş bir doluluk değil. nitel olarak iyi doldurulmuş bir doluluk. insanın aslında nekadar sapkın fikirlerle donatılmış bir canlı olduğunu güzel betimlemelerle gördüm. toplum içinde bu sapkın düşünceler herzaman fiilleştirilemediğinden, insan sürekli kafasında karmaşıklıklar içerisinde bunları canlandırır.

din,toplum mühendisleri,siyasiler,şirketler,toplumun kendi katmanları vsvsvs..değer yargılarının,adaletin,sevginin,barışın,iyiliğin,kötülüğün,ailenin kısacası hayatımızdaki çoğu şeylerin nasıl olacağını bizlere dayatmıştır. doğduğumuzdan itibaren yönlendirilimiş/biçimlendirilmiş aileden başlayarak bizleri okullarında ve diğer yapaylıklarında şekillendirmeye çalışmıştır.çoğunda başarılı olmuştur.insanın kendine ait değerlerini bir kenara atmasını ve belirlenen değerlerin kabul edilmesini söylemiştir.bunun sonucunda hiç bir yere ait olmayan ve histerikleşmiş/sapkınlaşmış birey ortaya çıkmıştır.

filmi izlerken rahatsız oldum ancak bunların hayatta çoğu kez var olduğunu biliyorum.ama buna rağmen rahatsız oldum.

hayattaki ritüellerimiz artık geçmişten ve eskilerden koparılmış durumda.insanın eskiden yaşayarak ve tecrübe ederek belirlediği ritüellerden tamamen soyutlandırıldık.şimdiyse bize çeşitli şekillerde öğretilmiş ritüellerle yaşamak zorunda bırakılıyoruz. dediğim gibi bu da insanın sapkın birer kişi olmasını körüklüyor.

başta dediğim gibi insan insan olduğu için zaten sapkın bir varlıktır.bu insanın ilk gününden bugüne kadar bakıldığında görülebiliyor.fakat tamamen sunileştirilerek bize sunulanlar bu sapkınlığı giderek körüklüyor ve toplumsal yozlaşmayla birlikte her yerde açığa çıkmaya başlıyor. ben filmi izlerken bunları gördüm kendimce.nacizane görüşlerim bunlar.

@palomarx

8 yıl önce

çok çok çok rahatsız edici. ama güzel film.
G

@giuseppe

8 yıl önce

4.9 / 10

bir filmde etik olmayan şeyler çok geçerli bir sebep olmadığı sürece yanı bir kılıf uydurulmadığı sürece kabul edilemez,üstelik başrol oyuncusu yapıyorsa eğer.

@filimadam

8 yıl önce

8.4 / 10

Gelmiş geçmiş en kara film diyebilirim.

Gerim gerim gerilebilir ve hatta kusabilirsiniz.

Yönetmenin de dediği gibi:

''filmi terk etmeniz için 30 saniyeniz var!''

''herkesin kendi hayatı ve kendi ahlak kuralları vardır. eğer yaşamımı özetlemek gerekirse: bir zavallanın hayatıdır.'' ''ahlak yasaları, doğa yasaları, normal yasalar bunların hepsi zenginler için. ben bir çüküm. ne kadar fazla kalkar, ne kadar çok sertleşirsem o kadar çok değerim olur hayatta. bütün kadınlar çüksüz olmalarının intikamını alıyorlar. bunu da bir kaç çük tutarak gösteriyorlar. düzüşmekten ne zevk alınıyor ki, düzüşüyorsun sonra bitiyor.ardından bir daha bir başkasıyla sonuç hiçbirşey. ölümden neden korkuyorsun ki hiçte bahsedildiği gibi korkunç değil tıpkı doğmadan önce olduğu gibi boşluk.''

@rashomon

9 yıl önce

9 / 10

Müthiş bir iç bunalım paradoksu inanılmaz bir anlatım müthiş bir yönetmenlik ve oyunculuk var ortada.O nasıl bir oyunculuktur dibine vurulmuş resmen.Bukowski romanı okur gibi hissediyorsunuz benzerlikte yok değil tabi.Film de iç sesler filme ayrı bir güzellik katarak oyuncuya sempati duymamızı sağlıyor.Yaşamdan zevk alamıyor herkesten tiksinti duyar gibi yaşıyor mutluluk ona uzak çünkü onu tatmamış sadece istediği sukünet.Biz sevdik bunu seven bunuda sever Naked..

@jacque

10 yıl önce

Ben böyle sanatın içine tükürürüm.
SPOILER

Herkese Karşı Tek Başına filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Herkese Karşı Tek Başına filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Herkese Karşı Tek Başına filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL