5.1

59 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6 (45.456 OY)

KONUSU

Ölümcül virüsten kaçan dört arkadaş, güvenli bir yere ulaşmak için hızla yol almaktadırlar. En iyi yer olduğuna inandıkları ıssız kumsala giderken diğer insanlarla temastan kaçınırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 ay önce

3.5 / 10

Kelimenin tam anlamıyla vakit kaybı. Biraz Chris Pine oynuyor diye biraz da fragmanındaki çekiciliği sayesinde izlemeye karar vermiştim. Aşırı derecede yavaş işleyen hikayesi, karakterlerin normal hayata kıyasla aşırı mantık dışı hareketleri derken filmden kademe kademe kopuyorsunuz. Bir salgın insanlığı bitmenin eşiğine getirmiş ama dünyanın bu durumla işleyişini göremiyoruz. Olay kurgusu öyle sığ bir şekilde dört kişinin üzerinde dönmekte ki bir çok soru işareti cevapsız kalıyor. Artı film içinde virüsün bulaşma ihtimaline karşı o kadar çok yapılmış hata var ki, bobby’in kızın tükürüğüne maruz kalmasına hiç gerek yok desem yeridir.

@tutankhom

8 yıl önce

6.5 / 10

güzel bir konuya farklı açıdan bakılmaya çalışılmış ve ele yüze bulaşmış sanırım. ne vebanın dünyayı etkileyişi tam olarak irdeleniyor nede karakterlerin derinine inebiliyor. tam olarak ikisinin arasında kalmış sıkışmış yarım yamalak olmuş bir film. izlem demiyorum hobi olarak gene izle ama sakın beklentiyi yükseltme. o zaman keyif alırsın. ahış şahım bir finali de yok üstelik.

@vfv

9 yıl önce

Veba ismine bakınca bir anlamda bana umut veren bir filmdi.Ama izlerken çok sıkıldım.Konunun işlenişi kötüydü.Ayrıca Vebayı korku ve gerilim tadında sunmalarını bekliyordum ama sadece boş bir filmdi.Uzak durun pek bilinen bir film değil ama başroldeki herif yüzündne izlemek isterseniz uzak durun diyorum.10/ 4.0
B

@biberim

10 yıl önce

6.5 / 10

bir virüs yüzünden yok olmuş bir dünya ve bu dünyada hayatta kalmaya çalışan ve güvenli bölgeye ulaşmak isteyen bir grup genç. tabi bu gençleri yolculuklarında büyük sorunlar beklemekte.orta halli bir gerilim filmi olmuş..

@okaliptuss

10 yıl önce

1 / 10

Yine çok hevesle izlemeye başladığım ama hevesimi kursağımda bırakan bir filmdi.Çok ağır bir filmdi.Biraz hareketlilik olsaydı en azından izlenebilir düzeyde olabilirdi diye düşünüyorum.İnsanı etkileyecek hiçbir gerilim sahnesi yok.Bir arabanın içinde o kadar önlem alıyorlar virüs bulaşmasın diye sonra ortalıkta hiçbir şey olmamış gibi gezinip duruyorlar.Sonu hiç olmamıştı zaten beğenmedim.Filme puanım 10/3

@spike

11 yıl önce

7.6 / 10

bu film, hani başyapıt seviyesinde değil ama izlenmeyi de hak ediyor. beni kategorize et kısmında aradım da bulamadım. şöyle denebilir: "türü sevenler kaçırmasın."

@havlayankuzu

12 yıl önce

Romantizme fazla meyletmeyen bir filmdi. Genel itibariyle,gerçekçi akımın izinden gidiyor. Önemli olan tek şey hayatta kalmak, küresel bir salgında her şey mübah. Bir an durup da vicdanına yenilen her karakter, kaçınılmaz sondan kurtulamıyor. Bu bakımdan,insan psikolojisine dair, çarpıcı tasvirler sunulmuş. Ama görülmedik bir şey de yok. Türe aşina olanları çok da etkilemeyecektir sanıyorum.Film boyu muhatap olduğumuz, dört arkadaşsa gereğinden fazla şapşallar. Korku unsuru yaratacağız diye, olmadık şebeklikler yapmaktalar. Dahası, öyle bir salgında, el ense, göz ayak birbirleriyle bu kadar çok temas etme hevesinde olmaları da anlaşılacak gibi değil. Kendi yazdıkları kuralları nereden baksanız elli kere ihlal ettiler. Gördüklere her şeye el atıyorlar, o elleri ağızlarına sokuyorlar, maskelerini pis giysilerine bulayıp bulayıp geri takıyorlar. O virüs öldürmese zaten, o hijyen anlayışıyla tez vakitte koleradan göçer bunlar.Kur
... Devamı
Romantizme fazla meyletmeyen bir filmdi. Genel itibariyle,gerçekçi akımın izinden gidiyor. Önemli olan tek şey hayatta kalmak, küresel bir salgında her şey mübah. Bir an durup da vicdanına yenilen her karakter, kaçınılmaz sondan kurtulamıyor. Bu bakımdan,insan psikolojisine dair, çarpıcı tasvirler sunulmuş. Ama görülmedik bir şey de yok. Türe aşina olanları çok da etkilemeyecektir sanıyorum.Film boyu muhatap olduğumuz, dört arkadaşsa gereğinden fazla şapşallar. Korku unsuru yaratacağız diye, olmadık şebeklikler yapmaktalar. Dahası, öyle bir salgında, el ense, göz ayak birbirleriyle bu kadar çok temas etme hevesinde olmaları da anlaşılacak gibi değil. Kendi yazdıkları kuralları nereden baksanız elli kere ihlal ettiler. Gördüklere her şeye el atıyorlar, o elleri ağızlarına sokuyorlar, maskelerini pis giysilerine bulayıp bulayıp geri takıyorlar. O virüs öldürmese zaten, o hijyen anlayışıyla tez vakitte koleradan göçer bunlar.Kurgu ise oldukça zayıf.Ana karakterlerimiz bir yere ulaşmaya çalışıyorlar ama niye ? Ne var, yolun sonunda ? Bütün bu yolculuğun bir amacı var mı,gerçekten ? Önemli bir sorun da süre, çok kısa bir film. 90 dakika dahi değil.Eksiklerine rağmen, türün tüm klişelerini başarıyla kullanabilmiş, Kendi halinde, sevimli bir çalışma.
SPOILER

Veba filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Veba filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Veba filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL