7.1

313 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (231.658 OY)

KONUSU
Gelecekteki kıyamet günlerini anlatan bir kitabın uyarlaması olan film, güçlü oyuncu kadrosuyla, en iyi satanlar listesindeki kitabın (The Road) gölgesinde kalmayacak gibi gözüküyor.

Kıyamet sonrası atmosferinde Amerika yangın yeridir. Bir baba ve oğlunun istikameti Amerika kıyılarıdır. Amerika’yı
... Devamı
Gelecekteki kıyamet günlerini anlatan bir kitabın uyarlaması olan film, güçlü oyuncu kadrosuyla, en iyi satanlar listesindeki kitabın (The Road) gölgesinde kalmayacak gibi gözüküyor.

Kıyamet sonrası atmosferinde Amerika yangın yeridir. Bir baba ve oğlunun istikameti Amerika kıyılarıdır. Amerika’yı bir uçtan bir uca geçerken ellerindeki basit tüfekle yaşadıkları macerada esas problem zor hava koşullarında nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan haydutlardır. Film bilim kurgu türünde olmasına rağmen Western türünde de öğeler taşımaktadır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mecnun_hammet

1 yıl önce

The Last of us oyun serisinden sonra oyunların esin kaynağının bu film olduğunu öğrendim. Fakat bu film bana çok daha karamsar ve karanlık geldi. Bu arada bu filmi seven kişiler oyunu oynayabilir veya izleyebilir. Oyun çok daha iyi bir görsel şölene imza atmış. Özellikle de yeni çıkan Bölüm 2 olan oyunu.
O

@onrfilm

3 yıl önce

8 / 10

Atmosferini çok beğendiğim, oyuncukların çok iyi olduğu, oldukça dramatik bir film. Keşke sonu da filme yakışır şekilde olsaydı...
S

@slevin23

4 yıl önce

2.6 / 10

sonundan başlamak istiyorum kesinlikle saçma. bir film yapıyorsunuz bu ne bir kitap ne de bir dizi 111 dakika içinde herşey ortaya çıkmalı bence. bi babayla oğul hikayesi mi yoksa kıyamet günü hikayesi mi ya da yamyam insanlara karşı hayatta kalma mücadelesi mi belli değil. hiçbirşeyden emin olamadan film bitiyor zaten. oyuncular falan yazılmış filmin konusuna ama baba oğul harici birer dakika var filmde. viggo mortensen de öyle döktürdüğü falan yok yani. eminim romanı çok daha güzeldir. arkadaşlar bence kesinlikle vakit kaybı. gidin twd izleyin daha iyi bence.
S

@seramira

4 yıl önce

İzlemesi "zor" filmlerden birisi. *De Behandeling veya *Children Of Men gibi filmlerden hoşlanıyorsanız siz de üşüyeceksiniz ;) Tavsiye ederim ^^^^

@tribal

6 yıl önce

Yokoluşun acımasız tezahürü ve her durum, şart ve akılalmaz zorlu koşullar altında bile olsa, insanın ailesine ve ailesinden geri kalanlara sahip çıkması koruması ve kollmasının, hayvani bir dürtü olduğunu gösteren film.

Artık böyle bir (yarı yokolmuş) dünyada insanın varoluşunu sorgulamayacağını ve tamamen ilk insanların dürtü ve hissiyatlarına sahip olunduğunu, aslında hayvanlardan hiçbir farkımız olmadığını da söylüyor..

İnsanoğlundan elindekilerini alın geriye sadece hayvani dürtüleri kalır. Hayatta kalma dürtüsü. Ve buda bizim diğer hiçbir canlı türünden farklı bir yaratılış amacaımız olmadığının kanıtıdır.

Ayrıca yönetmen yokolmuş bir dünyayı çok iyi bir iş çıkararak perdeye aktarmayı başarmış.

10/8

@cruachan

7 yıl önce

8.9 / 10

?Sanırım Ekim ayındayız. Ama emin olamıyorum. Yıllardır takvim tutmuyorum. Her geçen gün bir öncekinden daha da solgun. Hava soğuk. Dünya yavaş yavaş ölürken ben daha da çok üşüyorum. Hayatta kalan hayvan yok. Bitkiler ise çoktan tükendiler. Yakında, dünyadaki tüm ağaçlar yere serilecek. Yollar, alışveriş arabası sürükleyen mülteciler, silah taşıyan eşkıyalar, yakıt ve yiyecek arayan insanlarla dolu. Bir yıl içinde tepelerden alevler ve karmaşık şarkılar yükseldi. Yamyamlık baş gösterdi. Yamyamlık büyük korku salar. Genelde sıkıntım yiyecek bulmak. Daima yiyecek bulmak. Yiyecek ve soğuk. Bir de ayaklarımız. Bazen oğluma cesaret ve adalet hikayeleri anlatıyorum. Gerçi, hatırlaması oldukça güç. Tüm bildiğim, oğlumun hayata tutunma nedenim olduğu. Şayet o, Tanrı?nın kelamı değilse Tanrı hiç konuşmuyor demektir??

Viggo Mortensen müthiş bu filmi izlemeyen çok şey kaybeder.
B

@batanga

9 yıl önce

9.3 / 10

Özeti baştan geçeceğim, bu film benim için enteresan anılarla dolu. diyeceğim şu ki;

baba olmuşsanız ve yaşınız bir miktar kemale ermişse izlemeyin arkadaş.

Filmi vizyona girdiğinde izleme şansım olmamıştı çeşitli sebeplerden. Daha sonra malum yerlerden bir kopyasını bulup izleme girişimim olmuştu ama önce pc ardından tv su koyverince arada derde kayboldu gitti. Ta ki dün akşama kadar. Sağdan soldan duyduğum bayık film eleştirilerine kulak versem mi acaba, pazar gecesini heba etmeye değer mi soruları eşliğinde filmi seyretmeye karar verdim.

Lakin bundan öncesine dönmek istiyorum. yani filmi izemeye başlamadan 3 saat kadar önce henüz 1 yaşına geçen hafta basan oğlumu ve eşimi alıp pazar gezmesine götürmüştüm. akşam yemeğini yerken masada duran kola oğlumun çok ilgisini çekti ki, bugüne kadar değil kola, meyva suyunu bile içirmedik kendisine. evde hazırlanmış taze meyve suyu dışında hazır hiçbir içecek geçmedi boğazından ama o kola şiş
... Devamı
Özeti baştan geçeceğim, bu film benim için enteresan anılarla dolu. diyeceğim şu ki;

baba olmuşsanız ve yaşınız bir miktar kemale ermişse izlemeyin arkadaş.

Filmi vizyona girdiğinde izleme şansım olmamıştı çeşitli sebeplerden. Daha sonra malum yerlerden bir kopyasını bulup izleme girişimim olmuştu ama önce pc ardından tv su koyverince arada derde kayboldu gitti. Ta ki dün akşama kadar. Sağdan soldan duyduğum bayık film eleştirilerine kulak versem mi acaba, pazar gecesini heba etmeye değer mi soruları eşliğinde filmi seyretmeye karar verdim.

Lakin bundan öncesine dönmek istiyorum. yani filmi izemeye başlamadan 3 saat kadar önce henüz 1 yaşına geçen hafta basan oğlumu ve eşimi alıp pazar gezmesine götürmüştüm. akşam yemeğini yerken masada duran kola oğlumun çok ilgisini çekti ki, bugüne kadar değil kola, meyva suyunu bile içirmedik kendisine. evde hazırlanmış taze meyve suyu dışında hazır hiçbir içecek geçmedi boğazından ama o kola şişesi o nu cezbetti.pipetle içmeyi beceremediği çin su bardağına az bişeyler koyup kaşıkla içirmeye çalıştık bir yudum. ağzına değdiğinde yüzünün aldığı şekil benim için unutulmayacak anlar arasına girdi bile. asit çok hoşuna gitmedi ilk başta ama akabinde tadına vurulup bir iki kaşık daha içti tabi sonrası gelmedi onun için bu zararlı şeyin bu kadar ı kafiydi. filmi izleyenler bağlantıyı kurdular sanırım.

Sonra filme odaklandım. atmosfer çok gerçekçi. ama oyunculuklarda sıkıntı var. özellikle küçük çocuk başarısızdı. çizgili pijamalı çocuk filminin yıldızları nerede bu yavrumuz nerde. onun dışında gerilim ve çaresizlik öyle bir yayıldıki odaya 3 kez filmi durdurup sigara molası vermek zorunda kaldım. Görüntü ve sanat yönetmenini tebrik etmek lazım.

Film ekranda akarken benim aklımda tek şey vardı. ben olsam ne yapardım? oğlumu bu bitik dünyada hayatta tutmaya mı çalışırdım yoksa, acılarından kurtarır mıydım? başka bir film yoktur sanırım hem izlenip hem başka şeyler düşünebileceğiniz. Çocuğun kola ile tanıştığı sahne de yok artık dedim, tesadüfün böylesi.

filmle alakalı aksayan şeylerden birisi dünya ya ne olduğu idi. cevabını bulamadık. coca cola reklamı çok bayağı geldi ve kilisedeki hristiyan propagandası keza öyle.

dediğim gibi 30 lu yaşlarda iseniz ve baba olmuşsanız bu film ağzınıza sıçabilir açık ve net söylüyorum. Ben olsam ne yapardım sorusuna cevap arayıp bulamayabilirsiniz. akabinde sabah olup camdan kafanızı uzatıp ciğerlerinizi temiz hava ile doldurup yükselen güneş ve mavi gökyüzü için varsa inanacınız allah a şükredebilirsiniz.

ben öyle yaptım.

9/10

@alley103

9 yıl önce

9.1 / 10

çok iyi bi film. filmi çok beğendim ama sonu olmamış bence.

@piccadilly

9 yıl önce

insanın sevdikleri için yaşadığını gösteren bir film.

@hhk

9 yıl önce

8.4 / 10

Çocuğun hayalleriydi yolu devam ettiren, babayı içten içe yola koyan.

Korkular öyle büyük ki ürkekleşen kalpleri ruhlarını uçurmaya zaten hazır... İnsanlığın kalmadığı felaket diyarında acıma noksanlığı bir nevi yaşam sigortası.

Belki de işe yarayacağı bir şeyi vardır çocuğun yaşamı sorgulayan sorulara verilen cevaplarda.

İyi kimdi?

Peki biz, iyi insanlar mıyız?

@ustilago

9 yıl önce

zaman ve mekan kavramları yönetmenin zihninde çözümlenmiş ki bize söylemiyor bile

yalan yok bir şey anlamadım,ama yinede etkileyiciydi

en zor anda bile insan

yaşamak istiyor......

@fatalitly

9 yıl önce

Güzel bir dram , izlerken duygulanıcağınız sahneler mevcut. Kaçırmayın derim
B

@barisius

10 yıl önce

8 / 10

O nasıl bir bakış açısıdır öyle Pierro? Hem Haneke'yi hem bu filmi sevmiş olamaz mı insanlar? Bir şeyi sevmek için bir başka şeyi kesin olarak beğenmemek ve kötülemek mi gerekiyor? Dünya siyah ve beyazdan ibaret değil ve sırf sen beğenmedin diye bu filmi beğenen insanları "ucuz sinema severler" imasıyla eleştirmen de mantıksız. Bu bakış açısına göre benim beğendiğim tüm filmleri beğenenler kaliteli sinema takipçileri, beğenmediklerimi beğenenler ise sıradan, boş sinema izleyicileri.

Film içinse müthiş bir atmosferi olduğunu ve "Yolgezer" Viggo Mortensen'in çok başarılı oyunculuğuyla birkaç teknik hataya rağmen gayet izlenebilir ve başarılı bir film olduğunu söyleyebilirim.

@rinustalarin

10 yıl önce

8.1 / 10

Filmin yönetmeni dahi gelse beni çekimlerinin, izlenmesinden daha zor olduğuna ikna edemez.... Bir daha izleme şansım yok, çünkü ne yürek dayanır ne de beyin kalır.

İnsanlığın geleceğine dair 'muhteşem' bir bakış açısı. O Amerikalı'ların FANCY dedikleri şeyler gittiğinde geriye kalan insan(sız)lık... Harika vurgulanmış.

Filmin teknik kısmına geçtiğimizde, bocalamalar bolca var. Filmin bazı yerlerinde, küçük çocuğun oyunculuğunda stabilite problemleri göze çarpabiliyor. Ancak filmin son 10 saniyesinde tüm bu olumsuz diyebileceğim eleştiriler yok olup gitti.

Bununla birlikte (SPOILER GİBİ GELEBİLİR DİKKAT !!!!) Bazı gıdaların bu kadar yıl dayanmış olması imkansız. Kola bunun en çarpıcı örneği. Meyve suları da dahil. Neden böyle mantık hataların olduğunu da anlamış değilim.

Yalnızca düşüncelerimi belirtmek istedim. Filmin ruhunu ve özgünlüğünü hiç ama hiç etkilemiyor.

Yalnız bir uyarı, hassas yürekli insanlar izlemeden önce bir daha d
... Devamı
Filmin yönetmeni dahi gelse beni çekimlerinin, izlenmesinden daha zor olduğuna ikna edemez.... Bir daha izleme şansım yok, çünkü ne yürek dayanır ne de beyin kalır.

İnsanlığın geleceğine dair 'muhteşem' bir bakış açısı. O Amerikalı'ların FANCY dedikleri şeyler gittiğinde geriye kalan insan(sız)lık... Harika vurgulanmış.

Filmin teknik kısmına geçtiğimizde, bocalamalar bolca var. Filmin bazı yerlerinde, küçük çocuğun oyunculuğunda stabilite problemleri göze çarpabiliyor. Ancak filmin son 10 saniyesinde tüm bu olumsuz diyebileceğim eleştiriler yok olup gitti.

Bununla birlikte (SPOILER GİBİ GELEBİLİR DİKKAT !!!!) Bazı gıdaların bu kadar yıl dayanmış olması imkansız. Kola bunun en çarpıcı örneği. Meyve suları da dahil. Neden böyle mantık hataların olduğunu da anlamış değilim.

Yalnızca düşüncelerimi belirtmek istedim. Filmin ruhunu ve özgünlüğünü hiç ama hiç etkilemiyor.

Yalnız bir uyarı, hassas yürekli insanlar izlemeden önce bir daha düşünsünler. Ben daha önce hiç bir filmde, geleceğe dair tüm umutlarımın bu denli söndüğüne şahit olmamıştım.

Kesinlikle izlenmeli diyorum ve bunda hiç tereddüt etmiyorum. Tek önerim geleceğinize dair hayaller kurduğunuz bir günde izlemeyin. Kendinizi eşi benzeri olmayan, kapkaranlık, umudun neredeyse var olmadığı, hiç bir zaman birkaç dakika sonrasını kestiremeyeceğiniz bir yolculuğa hazırlayın...

Saygılar.
SPOILER

Yol filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yol filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yol filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL