7

104 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (122.361 OY)

KONUSU
İngilterenin 80li yıllarda, şiddet dolu davranışlarından ötürü en popüler mahkumlarından biri olan Michael Petersonın gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film, 19 yaşındaki genç Michaelın çok çabuk öfkelenen karakter çizgileriyle başlıyor. Dünya üzerinde isminin kalıcı olmasını isteyen Michaelın aklın ... Devamı
İngilterenin 80li yıllarda, şiddet dolu davranışlarından ötürü en popüler mahkumlarından biri olan Michael Petersonın gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film, 19 yaşındaki genç Michaelın çok çabuk öfkelenen karakter çizgileriyle başlıyor. Dünya üzerinde isminin kalıcı olmasını isteyen Michaelın aklına bir gün postane soymak fikri gelir ve eline aldığı silahıyla hiç düşünmeden bunu gerçekleştirir. İlk olarak 7 yıl olarak kararlaştırılan hücre hapsi, hapishane içerisindeki uygunsuz hareketleri sonucunda 34 sene olur. Tüm bu seneler boyunca Petersonın aklı, yarattığı Charles Bronson karakterinin kontrolündedir. Bronsonın aklındaysa popüler kültürün dokunaklı sonu vardır. 21. yüzyılın Otomatik Portakalı olarak nitelendirilen film, yüksek şiddet içeren sahneleriyle de adını duyurmakta.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kingcool

3 yıl önce

7.2 / 10

Tom Hardy'mi deli yoksa Bronson'mu?

@fthgzl79

4 yıl önce

7.1 / 10

Tom inanılmaz oynamış..Döktürmüş resmen..Sırf bunun için izlenir bu film..Şöyle birşey var..Filmdeki karaktere Tom'un fiziği,tavırları cuk oturmuş..Başka bir oyuncu oynasaydı,böyle birşey ortaya çıkamazdı..Oyuncu görmek isteyen,kaçırmasın bu filmi..10/7

@bozzoba

5 yıl önce

Gerçek olaylardan yola çıkılarak yapılmış bu filmde başrolü Tom Hardy ile pipisi paylaşıyor. Sahi, neden o kadar gözümüze sokulduğunu anlayamadım. Sinemanın illa bir mesaj vermesi gerektiğini düşünenlerden olmamama rağmen bu filmde Hardy'nin oyunculuğundan başka ilgi çekici bir şey bulamadım. İzlememiş olmayı yeğlerdim.

@coreality

5 yıl önce

8 / 10

Tom Hardy büründüğü her rolün karakteriyle tamamen bütünleşiyor ve bize de bunun tadını çıkarmak kalıyor. Söylenecek pek bir şey yok, izleyin sadece.
U

@ucurumdakisoz

5 yıl önce

7.3 / 10

fazlasıyla şiirsel..müzikler çok iyi ama filmin ana parçası beni tetristen tutun da karaşimşeğe kadar götürdü..puanlarken harika müzikler kısmına bir çok defa bastım o coşkuyla..oyunculuk desen fazlasıyla iyi.herşeyi bıraktım esas oğlana odaklı kaldım.

ha bir de eklemek istediğim... tiyatro salonu sahneleri baya ironikti.hele ki seyircinin kahkahaları.

@chewing

6 yıl önce

6 / 10

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlansada ütopik ve sanatsal bir film. 6/10 iyi seyirler.

@pasuedxzbl

7 yıl önce

8 / 10

Filmden çok daha öte, şiirsel bir anlatım ve Tom Hardy'nin tek kişilik şovu.

@koncaku

7 yıl önce

5 / 10

Ana karakter filmden o kadar öne çıkıyor, o kadar parlıyorki geri kalan her sahnede bir eksiklik duygusu oluşuyor bence. Izlerken Bronsona odaklandım sürekli. Eminim bir başka yönetmenden kurgusu daha sağlam,ana karakterle daha eşdeğer bir ürün ortaya çıkabilir. On vagonlu bir trenden hızla ayrılıp, diğer vagonları geride birakan,üzerinize gelen bir vagon gibi Bronson karakteri.

@delahoya

7 yıl önce

7.3 / 10

İngiltirede bilinen en meşhur ve en şiddet düşkünü olan bir mahkumun hayatını ele alan film Bronson...

Filme ilk bakışta bu başrol oyuncusu kim dedim kendi kendime ve Tom Hardyi görünce bu nasıl bir değişim demekten alamadım kendimi.Bu değişim de ilk aklıma gelen ise Eric Bana nın Kasap filmi aklıma geldi.3 kere hapse girmiş çıkmış 120 hapishane değişmiş ve 3 akıl hastanesi dolaşmış olan M.Gordon Petersonun biyografisini mükemmel oynamış ve bizlere yansıtmış Tom Hardy.İngiliz adalet ve hapishane sistemini eleştiren filmin içinde 80 li yılların disko müziklerinin bolca kullandığı harikulade bir filmdi.Biyografi filmlerini sevenlerin kaçırmaması gerektiğini düşündüğüm harika film.

@nerepla

7 yıl önce

bir buçuk saat işkence gibi geldi, ha olduydu ha oluyordu diye bitti film

bir kaç sahne haricinde hiç keyif almadım

zevk meselesi diyip bitirmek istiyorum

@prethorian

8 yıl önce

Soundtrack`i ayrı efsane.

@smh_sarp

8 yıl önce

8 / 10

filmi izlemeden önce şu Bronson denen adamın hayatını okudum. sonra dedim ki kendi kendime Tom Hardy böyle bir adamı canlandıracak kadar iyi bir oyuncu değil. daha sonra da filmi izledim ve yok böyle birşey!! tek kelimeyle mükemmel bir oyunculuk. tom hardy’yi böyle rollerde görmeye alışık olmadıgımdan heralde ki beni cidden şaşırttı

batman the dark night filminde joker karakterindeki Heath Ledger’i anımsattı bana bu filmdeki Tom Hardy’nin tarzı

konu ve karakter de biraz clockwork orange filmini andırmıyor değil hani ;)

@parfenrogojin

8 yıl önce

Tom Hardy'nin abartılı bir oyunculuğu var ve bu abartı karaktere çok uyuyor. Filmde herşey gerçeklik hissini bozuyor: insanlar, mekanlar, ... Bronson bile bir film karakteri gibi, ve yönetmen onun ruh halinin aşırılığını herşeyi abartarak veriyor. Bu tarzın sonucu olarak ortaya stilize, "kırmızı", şiirsel bir şiddetle bezenmiş bir film çıkmış ama hiç bir biçimde gerçekçi bir film değil bu. Gerçekçi olmaması, stilize hali, müzik kullanımı, yavaş çekimler, yan karakterlerin tamamı dahil herşey ve herkes filmi hakikaten çok ilginç bir seyirlik haline getiriyor. Bronson'ın ünlü olmak istemesine paralel olarak hikaye bir çeşit stand up gibi akıyor. Klasik manada diyaloglar neredeyse yok gibi....kırmızı rengi filmin büyük bir oranında sürekli gözümüzü alıyor, ve filmin soundtracki, çoğunluğu klasik müzik eserleri olmak üzere şiddet ve kavga sahnelerinde dahi hiç eksilmiyor...Yönetmen açıkçası Bronson'ı yüceltiyor, film onun için yapılmış bir
... Devamı
Tom Hardy'nin abartılı bir oyunculuğu var ve bu abartı karaktere çok uyuyor. Filmde herşey gerçeklik hissini bozuyor: insanlar, mekanlar, ... Bronson bile bir film karakteri gibi, ve yönetmen onun ruh halinin aşırılığını herşeyi abartarak veriyor. Bu tarzın sonucu olarak ortaya stilize, "kırmızı", şiirsel bir şiddetle bezenmiş bir film çıkmış ama hiç bir biçimde gerçekçi bir film değil bu. Gerçekçi olmaması, stilize hali, müzik kullanımı, yavaş çekimler, yan karakterlerin tamamı dahil herşey ve herkes filmi hakikaten çok ilginç bir seyirlik haline getiriyor. Bronson'ın ünlü olmak istemesine paralel olarak hikaye bir çeşit stand up gibi akıyor. Klasik manada diyaloglar neredeyse yok gibi....kırmızı rengi filmin büyük bir oranında sürekli gözümüzü alıyor, ve filmin soundtracki, çoğunluğu klasik müzik eserleri olmak üzere şiddet ve kavga sahnelerinde dahi hiç eksilmiyor...Yönetmen açıkçası Bronson'ı yüceltiyor, film onun için yapılmış bir güzelleme gibi. Bence izlenmeli.

@kaede

9 yıl önce

9.4 / 10

tek kişilik gösteri olmuş resmen...imdb nin puanına aldanmayıp film seçmek en doğrusu... yönetmen danny boyle diye yemin bile edebilirdim ama değilmiş.drive gibi ağır giden ve asla tipik piyasa filmi olmadığını kanıtlayan film. aslında bu filmden sağlam dövüş sahneleri çıkar mantığıyla gitmeyip bir guguk kuşu, otomatik portakal ve trainspotting edasında bir film çıkarılmış ortaya çokda iyigüzel olmuş. 2. kez söylüyorum tom hardy döktürmüş (cem yılmaz mı o da kim)
SPOILER

Bronson filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bronson filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bronson filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL