6.2

142 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (202.521 OY)

KONUSU
Rocky Balboa, dostu Apollo Creede Rus devi Ivan Drago ile yapacağı maç için yardım eder. Fakat insanüstü boksör Drago, maç esnasında Creedi öldürür..

Balboa, Drago ile bir maç ayarlayarak dostunun intikamını almaya karar veririr. Fakat şimdi karşısında Rus yapımı bir makina vardır ve savaş, onun se
... Devamı
Rocky Balboa, dostu Apollo Creede Rus devi Ivan Drago ile yapacağı maç için yardım eder. Fakat insanüstü boksör Drago, maç esnasında Creedi öldürür..

Balboa, Drago ile bir maç ayarlayarak dostunun intikamını almaya karar veririr. Fakat şimdi karşısında Rus yapımı bir makina vardır ve savaş, onun sert iklimli topraklarında gerçekleşecektir..

1985 tarihli Rock 4, serinin en fazla ilgi çeken filmlerinden biri oldu. Özellikle Amerika ile Sovyetler arasında, ring düzleminde yaratılan rekabetin, promosyon çalışmaları sırasında yeni bir dünya savaşı şeklinde sunulması da bunda etkili oldu.

Kamera arkasında da Stalloneyi gördüğümüz film, bir 80ler klasiği olan Brigitte Nielsene de yer veriyor kadrosunda.
Sylvester Stallone

Robert "Ro...

Talia Shire

Adrianna "...

Carl Weathers

Apollo Creed

Dolph Lundgren

Captain Iv...

Brigitte Nielsen

Ludmilla V...

Burt Young

Paulie Pen...

Tony Burton

Tony "Duke...

Michael Pataki

Nicoli Koloff

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ibrahimguney45

5 ay önce

8 / 10

Serinin içinde izlediğim en iyi film diyebilirim buram buram Amerikan propangadası yapılıyor ama çoğu filmden alışık olduğumuz birşey artık. Defalarca izlesem bıkmayacağım türden arkanıza yaslanıp tadını çıkarın bence

@idris_mert_sune

1 yıl önce

9 / 10

En iyi Rocky filmi

@sugundogdu

3 yıl önce

pis ruslar hain ruslar

@ilkaygunel

4 yıl önce

Rocky 2 ve 3 de çok iyi filmlerdi fakat heyecan ve tempoları düşen seyirde filmlerdi. Fakat 4. film düşen heyecan ve tempo yeniden yükselmiş. Bunun yanında seksenli yılların Amerikalı filmlerinin klasik özelliği olan Sovyet'leri mağlup eden Amerikan figürüne sahip olma durumu da Stallone'nin bu filminde mevcut yine.

@vfv

10 yıl önce

bana göre 3. filmden çok daha önde bir yapım olmuş.Serinin her filmi iyiydi ama buda kaliteyi artıran film olmuş

@lowen

12 yıl önce

8.5 / 10

Rocky serisinin bütün filmleri severek izlerim ama bu filmin yeri çok başka..Bu filmi izlerken kendinizi Rocky gibi hissediyorsunuz,onun intikam duygusunu,onun hissettiklerini(serinin ilk 3 ünü izlemişseniz)hissediyorsunuz..Ivan Drago'nun son teknoloji aletlerle çalışırken,onun karlar altında araba çekişini,koşmasını izlerken yürü be demekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz...ve derken maç başlıyolar adet yerini buluyor,Rocky'miz biraz hırpalanıyor,spiker hala ayakta olduğuna şaşırıyor,ama biz biliyoruz ki,intikam alınacak ve Apollo rahat uyayacak.. derken Rocky saydırmaya başlıyolar 1,2,3 Ivan kendinden geçiyor,bir anda Tüm Sovyetler Rocky'nin safına geçiyor,o büyük,öfkeli topluluk bir anda Rocky hayranı oluyor,ve müthiş final 1.70 lık dev adam 1.98 luk robotu yere yığıyor,ve sonuç Rocky yine en büyük,rahat uyu Apollo...
L

@lemasque

12 yıl önce

7.6 / 10

bir film anca bu kadar su gibi akar.

benim için bir süt kardeşler, bir Tosun paşa kıvamında; istediğin kadar izle sıkılmazsın :)
A

@asafi

14 yıl önce

göynümüzde ayrı bir yeri olan italyan aygırının ne zaman yakalansa izlenmesi gereken filmi. amerikan-sovyet soğuk savaşı geyiği filme hakim evet. amerikan propagandası yapılıyor ona da eyvallah. ama rocky ıv, rocky serisinin ilk ve son filmleriyle kapışacak kadar etkileyici sahnelere ve repliklere sahiptir. ivan drago\'nun apollo creed\'i yere serişi akabinde donuk bakışları, rocky üç beş tane ivan drago görmeye başlayınca ortadakine vur talimatı verilmesi unutulur mu be!!!
SPOILER

Rocky IV filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Rocky IV filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Rocky IV filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL