9

628 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9.1 (1.009.528 OY)

KONUSU
Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması.. Davaları bu kez günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüyor. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street.. Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani teknoloji. Ama Sherlock hala kendi tarzı ... Devamı
Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması.. Davaları bu kez günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüyor. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street.. Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani teknoloji. Ama Sherlock hala kendi tarzında ilerliyor..
Benedict Cumberbatch

Sherlock H...

Louise Brealey

Molly Hooper

Una Stubbs

Mrs. Hudson

Rupert Graves

DI Greg Le...

Martin Freeman

John Watson

Mark Gatiss

Mycroft Ho...

Andrew Scott

Jim Moriarty

Jonathan Aris

Dr Anderson

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ucuzmiskin

1 yıl önce

Son sezonunda kayışın koptuğu ve de bağlamın aforizma edildiği genel olarak hareketliliğin, puzzle'ların ard arda sunulduğu, ses getirmiş, oyuncularıyla da dikkat çekmiş bir yapım diyebiliriz.

Kahramanımız Sherlock çeşitli trajedilerle büyümüş çeşitli trajedilere kafayı takmış davranış ve durum analizi yapabilen gizli psikopat bir dedektiftir. Bu çerçeve içerisinde kendinden daha psikopat eylemler ve kişileri dizginleme vazifesini gaye edinmiş yine bir çok kurgusal türde de kendine yer bulmuştur. Geçmişinden kaçan birinin geçmişine yakalanması gibi bir ironiyi de kendinde barındırır. Dizide biri Charles Augustus Magnussen diğeri Elizabeth (Eurus Holmes) olan iki karakter dizinin tamamını çözümlemeyi ve sonuca ulaştırmayı başarmaktadır. Sherlock gölgeyi Dr, Watson ışığı temsil eder. Ve son olarak "Doktor; maktül yaşıyor mu?"

@kerimonay

1 yıl önce

8.5 / 10

İzlemesi çok keyifli bir dizi. Oyuncular ve müzikler harika. Efectler ilginç. Seneryo porçöz kıvamında ufuk açıyor.
Komik de bunların üstüne.
#WatsonGayDeğilHareketi

@avadakedavra

2 yıl önce

8 / 10

Yeniden seyretmeye başladım.Şu an bana iyi gelenlerden biri.Allah zihin açıklığı veriyor seyrettikçe.Sherlock güvende hissettiriyor.Takım elbise yakışıyor :) Yep.
O

@obelisk

4 yıl önce

9.3 / 10

Harika bir diziydi. Ama keşke bu diziyle tanışmam farklı bir şekilde olsaydı.

@tiamath

4 yıl önce

7.5 / 10

Son derece başarılı bir uyarlama. Oyunculuklar ve hikaye akışı mükemmel. Fakat tüm sezonları bitirdikten sonra, ilk iki sezonu izleyip gerisini izlemesemde olurmuş dedim. Kalite önemli ölçüde düşüyor ve son sezondaki konu berbat. Bunun dışında oldukça fazla replik ve hayret ettirici ayrıntılar içerdiğinden, mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biridir.

@hrarchon

4 yıl önce

7.9 / 10

"Sadece yalanların detayları olur." (Sherlock)

Sırf replikleri için bile izlenir.

@iamgzde

6 yıl önce

Böyle kusursuz işlenen, zeki bir final daha olamazdı. Aynı finali Black Mirror’dan da bekliyorum. Diğerlerinin aksine ben Sherlock’un tam zamanında ve zirvede bıraktığını düşünüyorum. O kadar yıllarca zekice işlenen bir senaryo böylesine bağlanılarak, içine heyecan, gerilim, aşk, drama, kayıplar ve kazançlar, dostluk ve bir adamın kendi duygularını keşfedişi ile mükemmelleşen bir 4 sezona denilecek bir çok şey var fakat Benedict ve Martin’e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bir çağ yarattılar ve bizi ona hayran bıraktılar. Yıllar geçse de izlenilecek, nesilden nesile aktarılması gereken bir seri. Mark Gatiss’e de zekasıyla bizi böylesi bir serüvenle 4 sezon boyunca mutlu ettiğini ve imrendirttiğini düşününce, saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmiyor.

@berkkk

6 yıl önce

tekrar başladığım dizi. 2 yılda bir izlemek gerek.

@dmlabrb

6 yıl önce

her bölümü film tadında olan çok hoş dizidir. tekrar başlıyım ben buna ha iyi denk geldi bak.
M

@muratkarahann

6 yıl önce

Sherlock ve Watson karakterleri çok iyi canlandırılmış. Bir süre sherlocklaşmaya başlayabiliyor izleyen kişi. Bu süreçte dizideki vakaların çözümünde kullanılan bilgiler daha önce verilmemiş olabiliyor. Ya da Sherlock dizisine yakışır bir şekilde birçok detayın bir aray getirilip iliki kurulması gerekiyor. Bu açıdan kendini diziye bırakmak daha keyif verici olmaktadır.

@asdf_13

7 yıl önce

8.3 / 10

4. sezonu diğer sezon yazarlarının çocukları tarafından yazılmış heralde. Hele o son bölümdeki (S04E03) amatör senaryo yönetimi yok mu? İlk defa Sherlock izlerken katlanamayıp ileri sardım. Nerede Scandal in Belgravia nerede o son dandik bölüm...

@loveoura

7 yıl önce

8.5 / 10

açaydım gollarımı bitme diyeydim !! Senaryo akış aksiyon çekim kalitesi renklerin kullanımı genelden detaya inanılmaz bir dizi. Tek bir sorunu var biraz yavaş altyazı okuyan insanlar için takip etmesi zor olabiliyor. onun dışında ağınıza yaydırmalı bir ingiliz aksanı takılması kuvvetle muhtemel.

@bazinngaa

8 yıl önce

8.5 / 10

Benim canım, biricik dizim -sanırım- final yabdı. 2010 yılından beri aşkla takip ettiğim biriciğimin son sezonu bir garipti yalnız. Öncelikle https://eksisozluk.com/entry/65638047şu entry’de değinilen her eleştiriye katıldığımı belirtmeliyim. Entry spoiler içerir btw. Bundan sonrasına katırlarla devam ediciiz.

Dördüncü sezon gerçekten bi tuhaftı, 3. sezonun özrünü dilerler belki diye umarken, nato kafa nato mermer. Böyle birden pat diye Mary’nin mefta olmasına inanamadım. Hala da inanmıyorum belli olmaz beşinci sezonda - olursa- döner belki diye düşünüyorum. Çünkü iyi yazılmış ve değişik auraya sahip bir karakterdi. Üstelik Watson’un böyle birden bire gözünün başkalarına kayması olayı da üstüne tuz biber oldu. Böyle saçma sapan oldu bittiye getirilerek ortadan kaldırılması tuhaf geldi. Derken 4x2yi izledim ve bu olmamışlık ve oldu bitti hissi artış göstermeye başladı bende. Tamam dizim yine beni
... Devamı
Benim canım, biricik dizim -sanırım- final yabdı. 2010 yılından beri aşkla takip ettiğim biriciğimin son sezonu bir garipti yalnız. Öncelikle https://eksisozluk.com/entry/65638047şu entry’de değinilen her eleştiriye katıldığımı belirtmeliyim. Entry spoiler içerir btw. Bundan sonrasına katırlarla devam ediciiz.

Dördüncü sezon gerçekten bi tuhaftı, 3. sezonun özrünü dilerler belki diye umarken, nato kafa nato mermer. Böyle birden pat diye Mary’nin mefta olmasına inanamadım. Hala da inanmıyorum belli olmaz beşinci sezonda - olursa- döner belki diye düşünüyorum. Çünkü iyi yazılmış ve değişik auraya sahip bir karakterdi. Üstelik Watson’un böyle birden bire gözünün başkalarına kayması olayı da üstüne tuz biber oldu. Böyle saçma sapan oldu bittiye getirilerek ortadan kaldırılması tuhaf geldi. Derken 4x2yi izledim ve bu olmamışlık ve oldu bitti hissi artış göstermeye başladı bende. Tamam dizim yine benim biriciğim, jeneriğine bile kurban olduğum. Amma velakin sanki "yea hadi yazalım bişeyler de tamamlayalım şu sezonu yeter darallar geldi." denmiş gibiydi. Bu eurus muhabbeti beni hiç tatmin etmedi. Bir de 4x2 nin asıl kötüsü olan culverton smith’i bile zor hatırlıyorum şuan. Bu kadar büyütülen eurus muhabbeti tam olarak beklenileni veremedi. ve son olarak 4x3 geldi, elleri sıvadık, ağzımızdan sularımız aka aka bekledik. Bölümü izlerken gözümü bir saniye bile kırpmadım. Moriarty’ciğimi görmemle evin içinde sevinç nidaları attım hatta. (I want to break free!! ) Ancak bölüm bittiğinde, sanki bir kase dolusu tatlı badem yemişim de sonda kalan acı çıkmış ve bütün tadımı tuzumu kaçırmış gibi bir his vardı. Aslında genel olarak tüm sezon için böyle diyebilirim. Şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. Biz bu dizide 1. ve aşık olduğum 2. sezon bölümlerini gördük arkadaşlar. Hele hele 2x1 ve 2x3. Off ki offf. Bu şaheserleri ortaya çıkartan Moffat ve Gatiss ekibine yakışmayan bir 3. ve 4. sezondu. Bittabi emek harcanmış, önünde saygıyla eğilmek gerekir ama olgunlaşmamış bir meyve gibiydi. Ee noldu şimdi yani? dedirtmemeliydi bu dizi. Ayrıca yukarıda linkini verdiğim entry’nin her bir detayına katılıyorum. Çok güzel ve detaylı şekilde özetlenmiş. Şimdi gidicem Irene’s Theme dinliycem sakinleşmek için.

@mahmutelmas06

9 yıl önce

6.1 / 10

-Dizi böyle giderse kıyamet gününde 15. bölümünü anca çeker

Sezon bölümleri çok az, sezonlar arası süre çok uzun.

-Sherlock Holmes temalı dizilerin-filmlerin neredeyse tamamını izlemiş biri olarak bu seri pek içime ısınmadı.

- Bölümler çok uzun, gereksiz detaylara giriyorlar ve zaman zaman sıkılıyorsunuz.

+ Oyuncular ve oyunculuklar çok iyi
F

@filmkaresi

10 yıl önce

9.8 / 10

Diziye, konusuna, işlenişine ve oyuncularına bayılıyorum. Ancak dizinin sezon aralarının uzun olması ve sezon içerisindeki bölümlerin birkaç tane olması beni üzüyor.
SPOILER

Sherlock dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sherlock dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sherlock dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL