7.8

179 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (144.453 OY)

KONUSU
Phyllis Dietrichson, sigortacı Walter Neff’i baştan çıkararak kocasını birlikte öldürmeye ve onun kaza sigortasından gelecek parayı paylaşmaya ikna eder. Cinayet planlandığı gibi gider, fakat ikilinin birlikteliğinin ilk günlerinden sonra ikisi de birbirinin hareketlerinden şüphe duymaya başlar.

Wa
... Devamı
Phyllis Dietrichson, sigortacı Walter Neff’i baştan çıkararak kocasını birlikte öldürmeye ve onun kaza sigortasından gelecek parayı paylaşmaya ikna eder. Cinayet planlandığı gibi gider, fakat ikilinin birlikteliğinin ilk günlerinden sonra ikisi de birbirinin hareketlerinden şüphe duymaya başlar.

Walter’ın patronu Barton bu sigorta vakasını araştırmaya koyulunca ikilinin karşı karşıya olduğu durum daha da karmaşıklaşır. Billy Wlder’ın yönettiği film, senaryosundan kamera önüne, olağanüstü bir ekibi biraraya getiren bir sinema klasiği.
Fred MacMurray

Walter Neff

Barbara Stanwyck

Phyllis Di...

Edward G. Robinson

Barton Keyes

Porter Hall

Mr. Jackson

Richard Gaines

Edward S. ...

Jean Heather

Lola Dietr...

Tom Powers

Mr. Dietri...

Fortunio Bonanova

Sam Garlopis

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@researcher19

8 ay önce

7.5 / 10

"Cinayet işledim Para ve bir kadın için. Ama ne parayı elde edebildim ne de kadını"
M

@memed_sokolovic

2 yıl önce

9 / 10

Zamanının çok ötesinde.

@mamcici

4 yıl önce

Bazı filmleri geriye dönüp tekrar izlemek gerektiğini bir kez daha anladım. Aslında tekrar demek dedoğru değil. Çocukken izlediğimi düşünürsek.biz büyüdükçe bazı filmler de büyüyor, daha bir güzelleşiyor sanki.

@free_style

4 yıl önce

İlk yarım saatten sonra filmden kopmadan gerim gerim gerilerek izliyorsunuz. Efektler olmadan da iyi filmler yapılabildiğinin kanıtı sanki.

@asdf_13

6 yıl önce

8 / 10

Muhteşem bir film! Keyes ve Walter karakterlerine bayılacaksınız.

Billy Wilder'ın Sunset Bulvarından sonra izlediğim ikinci filmiydi. Bu filmi daha iyi buldum. Olaylar o kadar beklenilmeyecek şekilde gelişiyor ki, son saniyelerde bile bir ters köşe, bir numara bekliyorsunuz.

@fthgzl79

7 yıl önce

8.2 / 10

Umduğumdan iyi bir film çıktı..Sürükleyici,oyuncuların ve yönetmenin performansı son derece iyi,yapım yılına göre devasa bir film..10/8,2
G

@ganbaregenki

10 yıl önce

8.7 / 10

Sürpriz son veya ters köşeye yatırmacalar pek beklenmesin, zaten türü itibariyle de öyle bir şey vaat etmiyor, ancak konusu -çekildiği sene göz önüne alınırsa- son derece özgün ve oyunculuklar tek kelimeyle muhteşem. Özellikle endişe anlarında yüzlerindeki ifadeler gözlemlenmeli. Özellikle Edward G. Robinson'ın yer aldığı sahneler hem ortaya konuş hem de diyaloglar bakımından çok başarılıydı. Kesinlikle tavsiye olunur.

@tutaste

10 yıl önce

8 / 10

Film Noir rüzgarının en önemli örneklerinden sayılan filmdeki fetiş objelerin bu kadar çok olmasını merak edip, şöyle bir araştırma yaptım. Meğersem o zamanlar tırsarlarmış amerikalılar ahlaksızlıktan ve kommünizmden (!). McCartyism uygulamalarıyla da iyice paranoyak olmuşlar, hayattan kopmuşlar resmen. Filmlerde seks, şiddet ve çıplaklık kesinlikle yasakmış. Koca bir sansür tekeli oluşmuş. Billy Wilder de seksi çağrıştıran objeler kullanmış en güzelinden.

Phyllis'in halhalı. Walter Phyllis'in evindeyken, Phyllis'in öyle bir oturuşu vardır ki tekli koltuğa... Kamera yukarıdan aşağı süzer Phyllis'i. En son halhalında takılır kalır. Topuklu ayakkabının üzerindeki ince bileğe yerleştirilmiş halhal bize demektedir ki Walter, seksi Phyllis'in tuzağına düşecek. "Bu ikisi sevişecekler" yazılı bir pankarttır adeta objemiz.
SPOILER

Çifte Tazminat filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çifte Tazminat filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çifte Tazminat filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL