Trampetler Susarken Yorumları

Trampetler Susarken filmi detayları

@tiamath

3 hafta önce

7 / 10

WWII'ye ait bir çok konu işlenmiş durumdadır fakat bu film biraz göz ardı edilen çarpışmalardan birine mercek tutmaktadır. Az-çok ikinci dünya savaşını araştırdığınızda, özellikle savaşın son dönemi; yani Almanya'nın kendi sınırlarına çekilmesi ile birlikte başlayan mücadelenin, müttefik güçler için belki en çok kayıp verdikleri mücadeleler olduğunu görebiliriz. Çünkü ülke girişlerini o kadar iyi biliyor ve o kadar başarılı konuşlanmışlardır ki, savunmaları sayesinde karşı tarafa ciddi hasarlar vermişlerdir.

Burada da Hurtgle ormanında geçen, Alman savunma hattını yarabilmek için yapılan operasyonlardan biri işlenmektedir. Oldukça gerçekçi çarpışma sahneleri ve askerlerin nasıl peynir-ekmek gibi harcandığının göstergesini içermektedir. Zor kararların alınma süreci, başta son derece vicdansız görünen kararların daha sonra nasıl bir amaca hizmet ettiği gibi kavramları içermektedir.
I

@ipekatlas

12 yıl önce

merhabalar, bu filmi sitenize almanızdan dolayı teşekkür ediyorum .Yaklaşık 10 yıl önce bir tv kanalında seyretmiştim.Gerçekten hafızalara kazınacak bir film.Baktım hiç yorum yapılmamış ,bunun için sitenize kayıt olup yapmak istedim..Muhakkak izlenilmesi gereken bir film,sakın kaçırmayın.Çok etkilenmiştim,çocuklarımada izlemelerini tafsiye edeceğim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL