7.2

507 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (429.816 OY)

KONUSU
Bir doğu Avrupa vatandaşı, ülkesini yaşanmaz bir yer haline getiren savaş sonucu evsiz barksız kalır. Yeni evine gitmek üzere New York’da bir havaalanında beklerken, aklının ucundan geçmeyen bir olay gerçekleşir.

Ülkesindeki ani bir siyasal gelişme sonucu sınırlar değişmiş ve ülkesi haritadan silin
... Devamı
Bir doğu Avrupa vatandaşı, ülkesini yaşanmaz bir yer haline getiren savaş sonucu evsiz barksız kalır. Yeni evine gitmek üzere New York’da bir havaalanında beklerken, aklının ucundan geçmeyen bir olay gerçekleşir.

Ülkesindeki ani bir siyasal gelişme sonucu sınırlar değişmiş ve ülkesi haritadan silinmiştir. Bunun sonucunda ise pasaportu ve kimliği geçersiz hale gelmiştir...

Havaalanından ayrılması, kanunlar nedeniyle yasadışı hale geldiği için havaalanında yaşamaktan başka çaresi yoktur. Zamanla havaalanı görevlileri ile dost olacak ve hatta bir tanesiyle arasında duygusal bir bağ gelişecektir.

Steven Spielberg’ün yeni filmi, ilgi çekici bir öyküye sahip bir politik komedi.
Tom Hanks

Viktor Nav...

Catherine Zeta-Jones

Amelia Warren

Stanley Tucci

Frank Dixon

Diego Luna

Enrique Cruz

Kumar Pallana

Gupta Rajan

Zoe Saldana

Dolores To...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zenobiaa

3 hafta önce

9.4 / 10

acayip keyifli film.

sabır kelimesinin anlamını bu filmde görüyoruz.

@stiff

5 ay önce

8 / 10

Hakkında çok güzel yorumlar yazılmış. Güzel derken iyi yorumlar anlamında değil. Yazılabilecek güzel şeyler hep yazılmış. Bir amaç uğruna yaşamayı çok iyi tasvir eden, o dönem fragmanını dahi izlediğim aklımda kalmış bir hikaye The Terminal. Damakta tat bırakan filmlerden. Birçok duyguyu aynı anda yaşatıyor. Bazen üzüyor, bazen güldürüyor, bazen düşündürüyor. Sisteme ve kurallara da hafiften dokunduruyor. Havaalanında geçen bir hikaye için çok sıcak, çok samimi.

@filmist

1 yıl önce

7.5 / 10

Enteresan bir senaryoya sahip.
Tom Hanks harika bir oyunculuk sergilemiş.
Değerli bir amaç uğruna New York'a gelen Victor'un hayatını idame ettirme çabalarını yer yer gülerek yer yer hüzünlenerek izleyeceksiniz.

@iamgzde

3 yıl önce

Başıma bu denli kötüsü gelmese de yurtdışında havalimanına tıkılı kalmış biri olarak ben 2 günü zor geçirdim. Galiba bir amacım olmadığı içindi. Ama bu filmi o kadar uzun süredir izlemeden bekledim ki, bir süre daha izlemeseydim keşke. Şimdi nereden bulacağım böyle güzellikte bir filmi. O kadar hikaye ile doluydu ki, gözyaşlarımı hala tutamıyorum. Sevincim, üzüntüm birbirine girdim. Çok keyif aldım, her saniyesini dolu dolu yaşadığım bir yapımdı. Çok ama çok güzeldi. Bu dünya için fazla iyiydi...
A

@aktura

4 yıl önce

7.5 / 10

Yönetmenin uçarı yaramazlıklarına güldüğünüz gayet samimi ve ilginç bi film. kesin izlenmel mi?? hayır, izlemeni tavsiye eder miyim?? evet, güzel vakt geçirmek için ideal bi film vesselam.
K

@kahramansmt

4 yıl önce

8.2 / 10

Güldürürken ağlatan, hüzünlendirirken düşündüren, hayatı sorgulatan, mutlu edip üzen başka film bilmiyorum. izleyin.
R

@redmullet

6 yıl önce

7.7 / 10

Kurgu olarak basit gibi gözükmesine karşın dar bir alanda dar bir konuyu olabilecek en akıcı şekilde işleyen yapıt. Ah keşke bir de film serisinin ilk filmiymişçesine bir finali olmasaydı.
C

@chavdar

7 yıl önce

6.8 / 10

Sıradışı bir konuya sahip olan ve izlerken akıp giden film. fakat kamera açıları ve kurgu bakımından beni pek tatmin etmedi. Kurgunun aceleye gelmiş gibi bir hali vardı.

@minedra

7 yıl önce

Gupta amca, büyük hayranınım.

@ironsup

9 yıl önce

7.4 / 10

film konusu çok iyi ama sıkışık ve dar. yani bir süre sonra fikir tıkanıklığı yaratabilir. bu tıkanıkkığa sebep olabilecek bir diğer sebep de ana kahramanın güçlü bir çatışması olmaması.Fakat yönetmen bu tıkanıklığı hiç yaşamamış ve filmin güzel bir şekilde akmasını sağlamış.

Finalinin eksikmiş gibi gözükmesinin sebebi de kahramanımızın havaalından çıktığı andan itibaren ne olacağını bilmemiz ve Spielbeg'ün de filmi daha fazla uzatıp izleyiciyi sıkmak istememesidir.

@vfv

9 yıl önce

Muhteşem filmdir tek eksi yanı bence finali iyi değildi. Yani ben izledim begendim çok etkilendim bitince ise şu final olmamış hissi verdi.

@fight_club_ile

10 yıl önce

8.8 / 10

çok keyifli bir film... bazen ciddi anlamda üzüldüm adam için bazen de onun mutluluğuyla gereksiz ve manasız bir neşe içinde buldum kendimi... oyunculuk bakımından da oldukça etkileyici...
J

@jadeyasmin

11 yıl önce

Steven Spielberg zor bir hikayeyi olabildiğince inandırıcı anlatmış hem de çok dar bir alanda geçmesine rağmen. Biraz daha zorlasa Krakozia diye bir yerin olduğuna inanacaktım. Gerçekten güzel bir film...

@foolmood

11 yıl önce

8.3 / 10

bir haymatlos'un başına gelenleri biraz hüzün biraz da komediyle karışık karşımıza getiriyor spielberg.yalnız bişeyi söylemeden geçemiyeceğim.bu adamdaki amerikan rüyasını empoze etme duygusu irrite edici bir noktaya geldi.münihte de aynı şeyi yapmıştı.sen bir masa veya kanepe uğruna inandığın bütün değerleri arkanda bırakabilrsin bay spielberg ama ben doğunun yedinci oğlu olarak asla değerlerimden taviz vermem.

@crackby

12 yıl önce

7.5 / 10

Senaryo ve oyunculuklar bariz derecede ilgi çekici güzellikte fakat benim gözüme takılan asıl nokta filmde aynı zamanda albüm çıkabilecek çoklukta harikulade karelerin olması.Bu filmden en az 30 tane kartpostal çıkar.
SPOILER

Terminal filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Terminal filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Terminal filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL